Kateri sušilni stroj?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Zame je bila ogromna, ko sem prvič kupil Bosch. Namesto Gorenja.

Da ne bo nesporazuma, zame je bil Gorenje vedno pojem. Izumitelj malih gospodinjskih strojčkov, bele tehnike nasploh z vso podporo preko celotne države. V obdobju, ko so se te žvirce še kvarile. (danes se skorajda ne več ?) Šele mnogo kasneje se je pojavil Bosch s svojim aktivnim razvojnim centrom, ki je pokazal, da je Gorenje zaspalo na lovorikah.

Gorenje je bil zelo močen igralec v Evropi v 70. in 80. letih. Zame je izgubil lesk v tistem trenutku (leta 84 , zapomnil sem si ga ! ), ko je začel prodajat glasbene komponente od Toshibe, s svojo nalepko. Jasen znak, da je zblazneli marketing prekričal zdravo tehniško kulturo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ma ne vem, sej se po svoje strinjam z nekaterimi. Kupiš nekaj kar ima veliko garancije in dobiš rezervne dele. Aja glede zagotavljanja nadomestnih delov, sem delal v firmi, kjer so to reševali tako, da so ceno rezervnemu delu napisali tako, da se ti je bolj splačalo kupiti novo napravom tako da se vse da zaobiti - pa da ne bo pomote, šlo je za elektroniko, tako da vem, da je pri beli tehniki to vse drugače.
V glavnem, doma imam sušilec in pralni stroj, ki delata kar veliko in to bp že cca. 11 let (namenoma ne bom napisal znamke, da se ne bo kdo v to vtikal). Se mi je pa , ko sem se preselil na svoje v garanciji po 1 letu pokvaril oh in sploh moderen LG pralni stroj, verjemi, da dam raje 100-200€ več, kot pa da se mi zgodi še enkrat kot takrat, ko sem čakal na stroj 45 dni, potem se pa še par dni boril s servisom, da sem dobil dobropis.
 
Zame je bila ogromna, ko sem prvič kupil Bosch. Namesto Gorenja.

Da ne bo nesporazuma, zame je bil Gorenje vedno pojem. Izumitelj malih gospodinjskih strojčkov, bele tehnike nasploh z vso podporo preko celotne države. V obdobju, ko so se te žvirce še kvarile. (danes se skorajda ne več ?) Šele mnogo kasneje se je pojavil Bosch s svojim aktivnim razvojnim centrom, ki je pokazal, da je Gorenje zaspalo na lovorikah.

Gorenje je bil zelo močen igralec v Evropi v 70. in 80. letih. Zame je izgubil lesk v tistem trenutku (leta 84 , zapomnil sem si ga ! ), ko je začel prodajat glasbene komponente od Toshibe, s svojo nalepko. Jasen znak, da je zblazneli marketing prekričal zdravo tehniško kulturo.

ogromno tehnologije ki jo je gorenje uporablajo se je kupovalo ali tako ali drugače pridobivalo od tujcev .pralni stroji so bili osnovani na ali indesitu, ali kakem zanusiju, pomivalni kupljen smeg. MGA jih je držal pokonci tudi iz nasl ova mej. Spomni se kakih Girmi mlinčkov itd...tega pri nas dosti ni bilo zaradi meje, posledično se je lahk gorenje hvalilo kaj in kako. Poglej kake stare fotke njihovih gospodinjcev, potem pa še poglej one iz zahodne meje, potem pa seštej 2 in 2
 
Jaz ravno ženo nagovarjam naj nabavima sušilca. Na živce mi gre da vedno poslušam, "pomagaj mi cote obesit" pa "zunaj je tema, prinesi štenlerje not, da nabo rosa padla" na živce mi grejo smrdeče nekatere cote, ki sploh ne vem zakaj smrdijo...
Seveda dobim kontraargumente, da kolko bomo elektrike porabli, da so cote dosti prej obrabljene, da sploh se vseh cot ne da sušit, sploh volnenih in podobnega sranja. Po pregledu tega foruma sem se naučil, kupi takega z TČ, da se cote manj uničujejo, da porabimo manj elektrike.

Poraja se mi vprašanje; se volneni (ali kak je sploh to material) puloverji lahko sušijo, recimo puloverji tipa TomTailor, mikice TomTailor, Jack&Jones? Te namreč prednačijo v omari. Je res da le teh ni potrebno likat, če se pravočasno poberejo iz bobna in zložijo? Pomemben pogajalski faktor, da samica ne bo rabila likat!

Sam se nagibam k Gorenju: https://www.mimovrste.com/susilni-stroji/gorenje-kondenzacijski-susilni-stroj-da83ili

Je to dobra izbira, tudi v smislu čiščenja mucik, raznih senzorjev ipd?

Zakaj se nagibam h Gorenju? Doma imamo skoraj vse stroje od Gorenja. Tašča spodaj že 18 let, mi od zgoraj cca 12 let. Do zdaj crknilo, tesnilo vrat na pralnem stroju, zamenjat bom moral blažilce na pralnem stroju ker je začel skakat po kopalnici, 2x je crknilo grelo na pečici in eno na kuhalni plošči.
Ampak! Vsa grela se da precej enostavno zamenjat, cena posameznega je manj kot 10 Eur. Sitniš, dostikrat so na zalogi v Servisu Gorenje na Libušu, torej še isti dan, če je treba čakat je to do zdaj bilo vse naslednji dan. Pa še to je crknilo ker se enostavno veliko peče. Namreč navajena je da sama peče svoj kruh (iz zdravstvenih razlogov)
No pa zlomli smo notranja vratca polic v zmrzovalniku. Cena sitniš, dobavljivost na lagerju. Tako da jaz do sedaj še nimam slabe izkušnje.


mi sušimo več al i manj vse. Tud kake delikat zadeve. mamo mieleta (tce 630 wp eco), ker se je mamini sestri pokvaril istočasno kot naš in raje kot met vsak svojega nek srednji rajng smo vzeli milkota, ki je sicer lociran pri nas, rabimo ga pa oboji. Je vreden vsakega centa

pazi ko boš kupoval sušilca vzemi olk velkega ali večjega kt je pralc, da boš cele žehte kar not prelagal. Vzemi s toplotno črpalko, AMPAK PAZI!!!! ZDAJ SE VGRAJUJE R290 PLI IN NE R134A. To pišem ker ko boš gledal kakega boša za jurčka se boš zihr čudu zakaj ima učinkovitst sušenja B. Točno iz tega naslova. kak beko, gorenje, miele pa še kak italijan so še vedno na 134, ostali so podlegli podnebnim vplivom. Plin (r290)je res bolj prijazen ampak znanto manj učinkovit kot 134



mi z gorenjem nimamo okej izkušenj in ga glih ne bi priporočal. Tud candy ni glih pojem veselja.....razn če uživaš v obešanju cun...Po moje raje kak beko magari z dokupljeno garancijo Poglej učinkovitost sušenja in če se da naj bo klasa A. Glih tko preživiš s klaso b sam dalj cajta bo mlelo....pa ..kje ga boš mel lociranega (hrup)? pa poglej da maš kolikor toliko pameten nabor programov
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Tale model imam k ti bom dal link.Sam tega modela več ni.Je novi za njim pršu.Ti bom dal link.


Novi model ki je za mojim pršu.

https://www.miele.si/gospodinjski/susilni-stroji-1575.htm?mat=11286640&name=TWJ660_WP_Eco&9kg :zmaga:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.903
4.959
113
In 89 eur 5 letna garancija. Ali je to kot Toyota, da v bistvu ne potrebuje garancije.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
2 leti ima redno.Lahko dokupiš še dodatna 3 leta.Sam,sem takrat tud dokupil garancijo.In do zdej v 5 letih, še ni bil potreben servis sušilca.Če jo pa nebi dokupil,bi pa ziher crknal...tak je ponavadi...

Hvala bogu...trkam po lesu.Do danes brez napak.Pa ga teram non stop.Polet in pozim! :zmaga:
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ker moram v nakup novega sušilca, malce spremljam teren. Gledal sem tega hibridnega Bekota DH8544RX pa podobni rang od Boscha (WTW87463BY), ki naj bi mel 'self cleaning condenser' tehnologijo. A ima kdo izkušnje s takim Boshem? Malce sem brskal, pa sem zasledil, da so pa s tem potem čez leti ali dve težave, ker se pa vseeno condenser tako zabaše, da ga je potrebno ročno sčistiti, in ker naj bi bil težko dosegljiv, ljudje kličejo servis, kjer pa seveda to ni všteto v sklopu garancije.

Pa še tega Gorenje imam v paci: https://www.mimovrste.com/susilni-s...cijski-susilni-stroj-da83ili?tab=reviews#tabs
 
Nazadnje urejeno:
Ker moram v nakup novega sušilca, malce spremljam teren. Gledal sem tega hibridnega Bekota DH8544RX pa podobni rang od Boscha (WTW87463BY), ki naj bi mel 'self cleaning condenser' tehnologijo. A ima kdo izkušnje s takim Boshem? Malce sem brskal, pa sem zasledil, da so pa s tem potem čez leti ali dve težave, ker se pa vseeno condenser tako zabaše, da ga je potrebno ročno sčistiti, in ker naj bi bil težko dosegljiv, ljudje kličejo servis, kjer pa seveda to ni všteto v sklopu garancije.

Pa še tega Gorenje imam v paci: https://www.mimovrste.com/susilni-s...cijski-susilni-stroj-da83ili?tab=reviews#tabs


soforumašica z mona je kupila hibridnega beka. Je okej, suši sicer nekoliko dlje, če češ da posuši bol živo uporabiš še grelec. V tem primeru ja mjčkn bolj požrešen,ampak opravi pa nalogo. Poglej učinkovitost sušenja, le ta naj bo A. In tudi mislim da je, vsaj takrat ko se je sušilc kupoval je bil še alte šule (R134a). Slabost je vrtene bobna v eno smer in če daš dvoje rjuh notr dobiš solato......To je mislim da največji minus tega sušilca. Mi je pisala o njme, bom preveru ZSje in ti kasneje javm

glede samočistilnega kondenzatorja....ja prvi boši so ga naje****i, njihovi prestolonasledniki pa so doživeli katarzo, saj so fantje pri robertu to zadevo poštimal. Milsim da je to sedaj okej. jaz mam mieleta, po moje da ma tud moj milko to, lahk ti povem da sušilc laufa kar pogosto, pa do sedaj tega nismo čistili ne mi ne servis


gorenje je pa tko tko... eno so zadovoljni, nekaj nas ni. jaz jih e svetujem, ker je njihova izdelava (velja za vse aparate od goreja) fajn nazadovala
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hja do sedaj smo imeli Gorenje. Pa je po ene 13letih čas za menjavo. Tale 83IL ima vse to kar sem si zadal, pa še kako stvar zraven. Danes sem ga v živo gledal, zadovoljivo sestavljen, materiali..Glede tega nisem tako izbirčen kot pri avtu :)

Potem sem gledal za dobrih 50eur veš boscha s samočistilno funkcijo. Tudi v redu, je pa res da ta in Beko nimata filtra na vratih, ampak na odprtini, posledično je odprtina malce manjša. Govorim o odprtini za nalaganje. Pa odpirati se mora v desno, to sem še pozabil.

No potem za slbih 200 več, pa dobiš boscha ki ima auto-clean. Se pravi kondenzor se čisti z vodo, mucke pa letijo nekam v en zbiralnik, kjer imaš (tako pravijo) za 20 ciklo mir. Kako je to zanesljivo ne vem. Niti nisem ziher, če to res odtehta. Če bi vse delalo b.p. kar nekaj let, potem da.

Ampak potem sem že v rangu AEG i Electrolux. Tam pa ne poznam kaj dosti...


Bega me še ta kondezacijski razred. Vsi govorijo A more bit, potem pa gledal Bosche majo vsi B. ...zaradi plina? A to pomeni , da je kaj slabše posušeno perilo??