Kateri sušilni stroj?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.793
6.075
113
Jaz ravno ženo nagovarjam naj nabavima sušilca. Na živce mi gre da vedno poslušam, "pomagaj mi cote obesit" pa "zunaj je tema, prinesi štenlerje not, da nabo rosa padla" na živce mi grejo smrdeče nekatere cote, ki sploh ne vem zakaj smrdijo...
Seveda dobim kontraargumente, da kolko bomo elektrike porabli, da so cote dosti prej obrabljene, da sploh se vseh cot ne da sušit, sploh volnenih in podobnega sranja. Po pregledu tega foruma sem se naučil, kupi takega z TČ, da se cote manj uničujejo, da porabimo manj elektrike.

Poraja se mi vprašanje; se volneni (ali kak je sploh to material) puloverji lahko sušijo, recimo puloverji tipa TomTailor, mikice TomTailor, Jack&Jones? Te namreč prednačijo v omari. Je res da le teh ni potrebno likat, če se pravočasno poberejo iz bobna in zložijo? Pomemben pogajalski faktor, da samica ne bo rabila likat!

Sam se nagibam k Gorenju: https://www.mimovrste.com/susilni-stroji/gorenje-kondenzacijski-susilni-stroj-da83ili

Je to dobra izbira, tudi v smislu čiščenja mucik, raznih senzorjev ipd?

Zakaj se nagibam h Gorenju? Doma imamo skoraj vse stroje od Gorenja. Tašča spodaj že 18 let, mi od zgoraj cca 12 let. Do zdaj crknilo, tesnilo vrat na pralnem stroju, zamenjat bom moral blažilce na pralnem stroju ker je začel skakat po kopalnici, 2x je crknilo grelo na pečici in eno na kuhalni plošči.
Ampak! Vsa grela se da precej enostavno zamenjat, cena posameznega je manj kot 10 Eur. Sitniš, dostikrat so na zalogi v Servisu Gorenje na Libušu, torej še isti dan, če je treba čakat je to do zdaj bilo vse naslednji dan. Pa še to je crknilo ker se enostavno veliko peče. Namreč navajena je da sama peče svoj kruh (iz zdravstvenih razlogov)
No pa zlomli smo notranja vratca polic v zmrzovalniku. Cena sitniš, dobavljivost na lagerju. Tako da jaz do sedaj še nimam slabe izkušnje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.219
5.236
113
..."zunaj je tema, prinesi štenlerje not, da nabo rosa padla" na živce mi grejo smrdeče nekatere cote, ki sploh ne vem zakaj smrdijo...

ker niso do konca posušene. Na prvi pogled mogoče, so pa fajhtne in ko se zložijo pa v omaro dajo, se "vnamejo". to je hudič tudi vedno, ko je zunaj vioka vlaga (ali pa notri v bajti), ker se enostavno ne morejo posušiti do konca.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
zaskaj smrdijo?, lahko da imaš pralni stroj usran.. če je kakšna "stoječa" voda noter itd.

Glavni problem je v samici. Pri nas isto. Mlado služkinjo bom nabavil, da bom še jaz imel kaj od tega.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Preverjeno cote zasmrdijo če sušenje traja predolgo oz. grejo slabo posušene v omaro.
MrDaco ne vidim problema če nabaviš Gorenje. Saj veš, klasična lajna, kupiš nekaj s TČ in kar rabiš s čimveč garancije. Zelo verjetno večina strojev ponuja 3x več funkcij kot jih boš kadarkoli sploh sprobal.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.793
6.075
113
Beko me moti, kot je nekje zgoraj eden napisal, da je čakanje na rezervne dele lahko traja...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.793
6.075
113
Še to... Ima kdo informacije kako je z inverterskimi motorji v primerjavi s klasiko? Bo držal 10 let? Ker motor je običajno nekaj ki zadnje crkne. Ne vem pa kako je z inverterskimi.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Najcenejčega od gorenja...ali korting...
Gorenje 5 let garancije, rezervni deli vedno drugi dan...
Korting 2 leti garancije, rezervni deli poceni drug dan...s splača, če sam rihtaš...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Beko ima (pri pralnih strojih) garanciojo 2let + 3leta, če se registriraš pri njih. Ta registracija zna biti mal problem, pri recimo kakšnih babicah, oz. starejših občanih, ker niso vešči računalnika, pa tudi pozabijo marsikateri se prijavit, pa tudi pregovorno ima Beko 5let garancije, kar ni res.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
2 let garancije + 3 leta jamstva (kar je malo drugače kot garancija) + 10 let na inverter motor.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Jaz ravno ženo nagovarjam naj nabavima sušilca. Na živce mi gre da vedno poslušam, "pomagaj mi cote obesit" pa "zunaj je tema, prinesi štenlerje not, da nabo rosa padla" na živce mi grejo smrdeče nekatere cote, ki sploh ne vem zakaj smrdijo...
Seveda dobim kontraargumente, da kolko bomo elektrike porabli, da so cote dosti prej obrabljene, da sploh se vseh cot ne da sušit, sploh volnenih in podobnega sranja.
Pust kaj tvoja pravi. To sem jaz imel isto. Sedaj pa pravi: o kaj ga nisva že prej nabavla. Kaj te nisem že prej poslušala... :rolleyes:
Jaz imam Beko DS 8433 RX. Odlična zadeva.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Eno je garancija, drugo pa, da je drugi dan stroj v pogonu...
Pri BEKO lahko stroj kar nekaj dni stoji, če se pokvari. Popravljen je pod garancijo, samo čaka se...
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Če se misliš v današnjih časih sekirat in čakat kdaj ti bo kaj crknilo, potem peri in suši na roke.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.793
6.075
113
Saj sušilni stroj ni toliko pomemben aparat pri hiši kot recimo kuhalna plošča ali zamrzovalnik. Če crkne, pač obesit po radiatorjih tistih nekajkrat pa je...

Vem pa da se negiram na moj post malo više... Bolj me skrbi za dele recimo po preteku 5 let. Do sedaj nisem imel z Gorenjem tega problema.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Kaj bo čez 5 let nobeden ne ve. To ne veš ne za Beko, ne Gorenje, ne za recimo Bosch. Od teh treh, če že, potem me še najbolj skrbi za Gorenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Bolj me skrbi za dele recimo po preteku 5 let. Do sedaj nisem imel z Gorenjem tega problema.

Zato pa kupi najcenejšega z 5 letno GARANCIJO, pa potem, ko/če crkne, kaj večjega kot lahko sam posraufaš (krtačke recimo), greš v trgovino kupit novga z 5 let garancije.
Razlike v ceni elektrike in drugih stvari, nikakor ne prideš notri, da je upravičen nakup dražjega stroja. Seveda, če imaš stroj, da ti dela, za kazat kak wau moderen stroj moraš pa kupit unga za 1000e+.

Glih 14dni nazaj menjaval 9let star pralni stroj od gorenja. enkrat vmes iz garancije pošraufali krtačke, pa eno cevko, vse skupaj 30e z delom in prevozom, zdej spet crknil, sem nabavil novega skoraj najcenejšega z 5let garancije. Najcenejši je bil 299.99e, moj z popustom pa 300.98e. tut gorenje.

A ni tako, da mora podjetje zagotavljat rezervne dele še 7 let od konca prodaje modela stroja? nek mam to v glavi pa nisem prepričan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni samo vprašanje garancije. Čisto na prvem mestu je, kako bo stroj naredil (ko sem primerjal, je bila ogrooomna razlika med Gorenjem in Boschem ), potem je šele vprašanje o servisni podpori - ki je izredno pomembno.

Na ta način sem npr. izredno razočaran nad Liebherrjem (hladilniki), ki se ima za zgornji razred, servis pa brezveze.

Kje so tisti časi, ko je gorenjev serviser priletel že čez dve uri, ko se ti je mašina ustavla ... :zavijazocmi: