Kateri sušilni stroj?

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zmenil se za osebni prevzem in naročil kurirja, da prevzame v njihovem skladišču.
Drugače pa imaš italijanski ceneje.si na https://www.trovaprezzi.it/

Opremacenter je bil neizmerno drag s smegom. Skoraj vse se v Italiji dobi ceneje. Tisti, ki pa direkt v SLO pošiljajo, dajo pa iste cene kot opremacenter (dogovor?).
 
Zmenil se za osebni prevzem in naročil kurirja, da prevzame v njihovem skladišču.
Drugače pa imaš italijanski ceneje.si na https://www.trovaprezzi.it/

Opremacenter je bil neizmerno drag s smegom. Skoraj vse se v Italiji dobi ceneje. Tisti, ki pa direkt v SLO pošiljajo, dajo pa iste cene kot opremacenter (dogovor?).


ja opremacenter ma tarife, sam takrat je bil moj stroj cenejš pri njih kot v ita.
 
Ma to sem potem tudi sam ugotovil. Kar me je malo odvrnilo od njihove ponudbe. V Italiji se jih ugodno dobi. Sem pa glih zamenjal pomivalca za Smegov ST3339L in sem dal 570€, pri nas je pa nekaj čez 1100€.... :O


sem si ga ogledal. čestitke k nakupu . je zelo podoben mojemu (programi, funkcije), mislim da boš več kot zadovoljen z njim. Za vložen denar pa sploh. Malo poročaj kako se bo kaj obnesel, me zanima še tvoje mnenje
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
je pa fino, da so se na Facebooku zelo ažurno pogovarjali z menoj in to v angleščini! Jaz namreč ne znam nič italijansko.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
sem si ga ogledal. čestitke k nakupu . je zelo podoben mojemu (programi, funkcije), mislim da boš več kot zadovoljen z njim. Za vložen denar pa sploh. Malo poročaj kako se bo kaj obnesel, me zanima še tvoje mnenje
ja rabim malo več časa.
kot sem povedal je bil prejšni Gorenjev in ga je delal Smeg.
prva stvar je da spravim več posode notri. Stranice pomivalca so tanjše tako da dobim vsaj centimeter notranjega prostora v širino in višji je.
je tišji (39 namesto 45 decibelov).
drugi predal ima kao mehkejše zapiranje. Kar se zelo opazi, čeprav mi ni jasno kako, ker zgleda indentično kot prej (ne morem natančno primerjati, ker je drugi že na odpadu). Ali je kaka mast, ki se ne izpere ali pa je bolj precizno narejeno.
največja razlika je zgornja 3. duo košara. Malo jo še moram naštudirati, je fino ker gre lahko v dva nivoja ali celo obe na isto stran. Pribor različno paše v eno ali drugo, ker sta rahlo drugačne.
Pomije odlično, edino plastiko slabše. Me zanima kako se obnese zerolith od siemensa.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Včeraj sem moja lepša polovica pogovarja s sodelavko. Ona trdi da ji je Bosh (ne vem modela, kupila ga je lani) vse cote skrčil za vsaj eno številko, če ne dve. Pravi, da v njem suši še samo spodnje perilo, zokne, brisače in posteljnino. Vse ostalo pa lepo na kljukice. WTF? Je res kaj resnice v tem? Izkušnje?
Pa še eno pitanje, se res ne sme prati z mehčalcem perilo, ki ga daš v sušilca?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
e res kaj resnice v tem? Izkušnje?
Ja, en bosch in ne vemo modela. Možno je, da je klasičen sušilc z grelcem, komot zjebes cote.
Večina klasičnih ima tudi opcijo za znižano temperaturo sušenja, samo tisto potem traja .......
Pa še eno pitanje, se res ne sme prati z mehčalcem perilo, ki ga daš v sušilca?
Ne da se ne sme, ampak ni potrebe ker sušilc lepo drma cunje in so po sušenju mehke tudi brez mehčalca (ki je btw, navadna packarija).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Res ne vem modela, ampak od babjih kokoši niti tega ne bom zvedel. Danes ima nalogo da razvozla, če je ta sušilec z ali brez toplotne.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Kaj pa Hooverjevi sušilci? Moj sorodnik, ki ga ima za profesionalno rabo, ga zelo hvali.
En mesec imamo Candya GVS H8A2TCE, ki je identičen Hooverju. Moti me posoda za kondenzacijsko vodo, ki je locirana na vratih. Med posodo in filtrom je cca 1cm lufta. Tam notri se rada zabaše kakšna nogavica, tako da "mucki" ne grejo v filter. Moram odvod vode speljati direktno v odtok.

Mogoče kdo ve, zakaj je v navodilih izrecno prepovedano speljati cev direktno v sifon? Kot berem, imate tudi nekateri Alterjevci zadevo tako rešeno.

Sicer pa sušilec dobro posuši. Je precej hiter in tih. Cunj zaenkrat še ni uničil. :)
 

md1

Pripravnik
3. feb 2008
52
0
6
Res ne vem modela, ampak od babjih kokoši niti tega ne bom zvedel. Danes ima nalogo da razvozla, če je ta sušilec z ali brez toplotne.
Mi imamo boscha z toplotno cca 3 leta, ne vem imena modela, ampak cena je bila cca 600 eur.
Do sedaj ni skrčil še nobene cote, pa je kar precej v uporabi.
 

Jernej256

Zelenc'
5. dec 2019
1
0
1
To sem videl ja. Nekako to opravičujejo z asimetrično obliko bobna oz. tistih prečk v njem. Samo ne vem, če je to enako dobro kot reverzibilno gibanje bobna. Zato sem se odločil za gorenje, model 83ILS, je bla v redu cena, pa da vidimo :)

Tudi jaz si ogledujem model 83IL/I na mimovrste. Veš v čem je razlika med "S" in "I"?
Alternativa pa bi lahko bil Beko DH8544RX. Katerega od dveh mi svetujete?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz sem se odločil za Gorenje, z vidika boljše in hitrejše podpore. S pomeni Steam, I pa Inverter.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Več glav več ve... Ali Beko DS8312PX ima možnost odvoda kondenzata s cevjo (torej v odtok ali pa skupaj s pralnim strojem) ali pa se uporablja samo vgrajena posodica za vodo? V navodilih piše, da nekateri modeli imajo to možnost, ampak ni jasno, ali je DS8312PX med temi modeli...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Imam točno ta model in DA ima to možnost odvoda direkt v odtok. Imaš pa tudi na tvojem linku spodaj povezavo do navodil in imaš na 40. strani prikazano kako to izvedeš. Je čisto enostavno, le bodi pozoren, da ti cev ne uide v notranjost. Pa dokupiti boš moral koleno, odvisno seveda od tvojega odtoka.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Imam točno ta model in DA ima to možnost odvoda direkt v odtok. Imaš pa tudi na tvojem linku spodaj povezavo do navodil in imaš na 40. strani prikazano kako to izvedeš. Je čisto enostavno, le bodi pozoren, da ti cev ne uide v notranjost. Pa dokupiti boš moral koleno, odvisno seveda od tvojega odtoka.

Yogi najlepša hvala! Kakšne so sicer tvoje izkušnje s strojem? Nismo še kupili, ampak ta se mi zdi ugoden za tisto kar ponuja, pa še 5 let garancije...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Smo kupili in pozabili, da ga imamo... Enostavno funkcionira. Žena se ne pritožuje. Nismo zahtevni, se pa kar nekaj cunj presuši... Edino dostop do filtrov se mi je zdel včasih bolj enostaven, ampak se tudi tega navadiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ptil

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Da ne vsega znova... kako je AEG, so še vedno med boljšimi? Kaj svetujete?
Aeg je super.Sem ga imel pred Miele.Bil z njim zelo zelo zadovoljen.Sem pa takrat kupil najdražjega k je takrat obstajal.Ne boš obžaloval nakupa.Priporočam ti višji rang Aeg.
Sestra,je lani kupila Aeg najvišji rang.Tera ga vsak dan na polno.Do danes,še nikol ni zatajil.In je tud rekla,da ne obžaluje nakupa.

Boben obrača v obe smeri.Res lepo posuši perilo.Ga ne zmečka in se ne zamota v kepo...

Ima pa tale model k ti bom dal link.