Kateri sušilni stroj?

I

Izbrisan uporabnik #9334

To je uspešen model sušilca, moj je letnik 2009. Na čelni strani spodaj levo so vratca od tiste komore "Self cleaning",, toda jih moraš z olfa nožem izrezati. Je sicer že vse fabriško pripravljeno, baje da po letu 2017 pa so tista vratca že tudi za odpiranje.

Veš da nisem šel mašine rezat ! :p Serviser pa točno ve, kaj delati - meni bi se marsikje zalomilo, pa tesnila pa kaka brezvezna plastika ki ne popusti itd, 60 Ejev je pa cisto spodoben denar za toliko dela. Pričakoval sem mnogo več, na internetu so opisovali 200 Ejev. Pa bi se splačalo tudi 200 dati, ker je serviser zagotovil, da bo še vsaj 10 let mir. Da s temi mašinami ni praktično nobenih težav, da je v vseh teh letih do sedaj menda samo eno mašino likvidiral.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Soseda,je letos tega kupila k ti bom dal link.Z njim je res zelo zadovoljna.Lepo tiho dela nemoteče.Lahko kamot ponoči pereš!.Kar sem bil zelo presenečen.Posuši v nulo.Al suho za likanje,delno suho,ekstra suho itd.Skratka dela brez napak in tako kot mora.

Priporočam nakup.Če nimaš možnosti vsakega posebej.
Ravno kar gledamo za novo posteljno vzmetnico. Bi lahko ti malo k sosedi pokukal, kaj se splača kupit?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Jaz pa poročam, da smo nabavili Beko DS8312PX in je zdaj 3 tedne v pogonu skoraj vsak dan. Nimam pripomb, dela vse kot more. Glasen je sicer res, ampak glih toliko kot pralni stroj. Yogi hvala še enkrat za info.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Še kakšno mnenje za sušilec v tem rangu kot je Beko. Gledam poleg tega še Candy cena je podobna, garancija ista. Candy porabi kar nekaj manj elektrike. Kako je z zanesljivostjo teh Bekotov v primerjavi s Candy sušilci?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ne vem za sušilce, ampak jaz sem dal čez 2 Candy pralna stroja. Oba sta mi samo povzročila sive lase in letela ven ob prvi priliki. Candy nikoli več.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Jaz sem menjal Gorenje za Boscha. Razlog glasnost in starost proti 5 letom (konec garancije).
Na papirju sta oba deklarirana tam tam za hrup.
Razlika v praksi je pa dan in noc V prid Boschu.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Jst mam pa sušilca Miele.Letos bo star 5 let.Do danes,BREZ ene napake :zmaga: .In ga ne šparam niti malo.Skoz ga teram,tudi čez poletje.Da so fajn mehke brisače in dišeče perilo.Pa itak polet,kr trosijo po travnikih fekalije,Pol pa suši zunaj perilo :poreden:
 
  • Wow
Reactions: yamahafazer

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Jaz pa poročam, da smo nabavili Beko DS8312PX in je zdaj 3 tedne v pogonu skoraj vsak dan. Nimam pripomb, dela vse kot more. Glasen je sicer res, ampak glih toliko kot pralni stroj. Yogi hvala še enkrat za info.

Imamo bekota in je ravno iz garancije pričel nagajati gumb za izbiro programa. Se zgodi, da med sušenjem prestavi program in obstoji sušenje. Včasih ne peidemo do konca sušenja...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Če se spomnim,Da je Ne dolgo nazaj tukaj.Nekdo kupoval sušilni stroj Aeg.Zdej imajo spet akcijo.In podarijo 5 let garancije od 1.2.2020 do 31.7 2020 :zmaga:
 

mareciao

Zelenc'
8. avg 2009
1
0
1
Pozdravljeni,
sem pred nakupom sušilnega stroja. Nisem poseben štučko za te stvari. Nagledal sem ti tale dva:

Če se kdo spozna bolje oz. ima katerega od teh doma, bi vas prosil za kakšno mnenje, katerega izbrati. Hvala za pomoč.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Pozdravljeni,
sem pred nakupom sušilnega stroja. Nisem poseben štučko za te stvari. Nagledal sem ti tale dva:

Če se kdo spozna bolje oz. ima katerega od teh doma, bi vas prosil za kakšno mnenje, katerega izbrati. Hvala za pomoč.
Za ta denar absolutno SIEMENS :zmaga: .Nimaš kaj študirat.Čim prej po njega.Siemens je Made in Germany :zmaga::zmaga::zmaga:.Beko-Made in Turkey.:poreden:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
;) Razlika med Made in Germany in Made in Turkey je zgolj v lokaciji sestavljanja - delajo pa +- isti ljudje, oz. po mojih osebnih izkušnjah s turki v TR in turki v D, bi imel skoraj raje Made in Turkey.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Delajo pa po različnih načrtih. Če je nizkocenovno - ti nič ne nuca, če je narejeno v sredini Nurenberga.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
;) Razlika med Made in Germany in Made in Turkey je zgolj v lokaciji sestavljanja - delajo pa +- isti ljudje, oz. po mojih osebnih izkušnjah s turki v TR in turki v D, bi imel skoraj raje Made in Turkey.
Ja sej...dan danes res.Sploh nižji cenovni razred.Običajno ne delajo sami,ampak dela kdo za njih...po večini Made in Turkey ali Made in Spain :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Edinole med tema dvema, Siemens ima self cleaning, pozanima se kako je s tem. Da ne bo kasneje treba klicat servis, ko se bo kaj zabasalo.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Edinole med tema dvema, Siemens ima self cleaning, pozanima se kako je s tem. Da ne bo kasneje treba klicat servis, ko se bo kaj zabasalo.
Točno ja...tu zna bit problem.Čeprav,oni na Siemensu hvalijo.Da so to uredil, da se ne zapaca več...Nč ne vrjamem...Zato sm pa raj uzel 5 let nazaj Miele.Sm mislu,da se bom s tem zajebaval in živce zgubljal...k bom mogu serviserja kr klicat.Sploh,k velik sušim...mislim da bi se zapacal slej k prej...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz sem si tudi premislil, sem hotel Boscha s takim sistemom. Naj še nekdo drug malo stestira, pol pa mogoče :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Jaz sem si tudi premislil, sem hotel Boscha s takim sistemom. Naj še nekdo drug malo stestira, pol pa mogoče :D
Aeg ali Miele.Te dve znamke še gledam,kar se tiče sušilcev.Ker vem da je to to...In oba vrtita boben levo desno.Bosch Siemens NE...Slabi učinki sušenja...sploh velikih kosov...kot je posteljnina in podobno...Se zamota v klobčič...pol pa klobčič vrti...in vrti dokler ne posuši.In dobiš tak zmečkano ven..da lahko ponovno daš prat in nazadnje na vrvici posušiš...Hvala lepa..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Uf, ni tako slabo, ampak drži pa.
Dokler niste začeli tule pisat o levo - desnem vrtenju, nisem niti sklenil, zakaj mi cote v sušilcu nabaše v žakelj.
Tako da - drži. Tako strašno slabo pa tudi menda ni :cheer:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Vse se enkrat zapaca... Mene je strašno motilo, ko so mi nabijali o selfcleaning, pa nikol ni treba.... Tralala... Meni gredo vsi alarmi pokonc takrat. Ampak, to rečeno, preko 9 let je trajalo, da se je zabasal preko meje. Suši veckrat na teden, kot je dni v tednu, preko celega leta. Par 10€ za servis, zdaj pa spet šiba dalje. Sprejemljivo... Jaz sem se bolj bala, da bo kake 2 leti ali kaj takega.