Kateri sušilni stroj?

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Jaz mam kakšna dva meseca Gorenje DE82 pa sem izjemno zadovoljen, posuši v nulo, tudi na krajših programih (uro in pol).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Pri nas je tudi Gorenje DA82IL en mesec pri hiši. Dela odlično. Sicer smo upali da bo manj likanja po nakupu ampak mislim da ga ni bistveno manj. Pri nakaterih cotah moja jamra celo da so tako mehke, da jih ne more vredi zlikat. Pravi da se ji vozijo pod likalnikom :). Ampak to ni kriv sušilec, ampak ona, ker je bila navajena od prej likat bolj trde cote.
Pa še ena kritika, pravi da je bip po končanem sušenju pretih in ga ne sliši v dnevno sobo. :p
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Nimaš kaj premišljevat.Sam naroči ga.Boš imel top sušilca:zmaga:


Tudi ta nama je interesanten ampak polne cene ne dam zanj, če bi bil deležen kakšnega popusta bi se morda lažje odločil. Čeprav me malo tudi moti da AEG nima izbire 9kg bobna. Miele 9 kilogramski pa je abosultno predrag.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pa še pri AEG sem zamudil to promocijsko obodbje podaljšanja garancije iz 2 na 5 let. Šteje za nakupe do 15.12.2019 :mad:
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Kaj fali pa Bosch-u ? Nudi 2 +3 leta garancije..plus se jih dobi lepo v akciji. sam mal googlat..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sušilec, ali pa pralni stroj, ocenjuješ predvsem, kako ti zadevo opravi. Če ti pralni stroj perilo slabo opere napram konkurenčnemu, je zanič. Pa četudi je zastonj.
Isto velja za sušilec.

Pravkar sem dal čistiti boshevega (sušilca), ker ga sam nisem več znal, ker je delal odlično, 10 let, pa je serviser zagotovil, da bo lahko še nadaljnjih 10 po čiščenju. To je vsekakor odlična mašina.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sam - to je pa zares umestna karakteristika. Se sploh nisem domislil, da je tu hec, nekako sem vedno imel v vednosti, da se vrti v obe smeri. Pa so se cote zbasale v žakelj, sploh kadar je kaka kapna zraven in nisem razumel, kako?

Imam pa Boscha, xxxxx7 (?) , ki je pravkar na čiščenju.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Nevem, nimam pojma o sušilcih ampak koliko sem razbral/prebral je to menda velik minus Boscha, in tudi vsi ostali menda bolj ali manj imajo to...
 

Voltaire

Pripravnik
29. avg 2015
142
5
18
Živ. Potrebujem pralno sušilni stroj. Nekaj do 550€. Kaj priporočate iz izkušenj?



 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Soseda,je letos tega kupila k ti bom dal link.Z njim je res zelo zadovoljna.Lepo tiho dela nemoteče.Lahko kamot ponoči pereš!.Kar sem bil zelo presenečen.Posuši v nulo.Al suho za likanje,delno suho,ekstra suho itd.Skratka dela brez napak in tako kot mora.


Priporočam nakup.Če nimaš možnosti vsakega posebej.
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Sušilec, ali pa pralni stroj, ocenjuješ predvsem, kako ti zadevo opravi. Če ti pralni stroj perilo slabo opere napram konkurenčnemu, je zanič. Pa četudi je zastonj.
Isto velja za sušilec.

Pravkar sem dal čistiti boshevega (sušilca), ker ga sam nisem več znal, ker je delal odlično, 10 let, pa je serviser zagotovil, da bo lahko še nadaljnjih 10 po čiščenju. To je vsekakor odlična mašina.
Po cem vidis, da je potrebno ga dat serviserju ocistit ? Sam ga imam dobrih 5-6 let... Se pokaze kaksno opozorilo? samo za info..koliko pobere seviser za ciscenje ? Hvala :D
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Dej butnite...določeni z vašo butasto glavo_Orng v zid...da se vam posodobijo možgani.Ker ste blesavi in pametni...da vidite kako kamenje cveti :gorjaca::gorjaca::gorjaca:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Po cem vidis, da je potrebno ga dat serviserju ocistit ? Sam ga imam dobrih 5-6 let... Se pokaze kaksno opozorilo? samo za info..koliko pobere seviser za ciscenje ? Hvala :D

Začel je kazat napako pri "self cleaning". Zadeva se je ustavila, potem si nekajkrat startal znova, da je vmes vendarle potegnilo. V bistvu je bila črpalka za prečrpavanje kondenzata zablokirana od muck. Potem sem poizkušal zadevo očistiti s kisom, nazadnje s Corega tabletami, pa ni nucalo. Nazadnje ga je vzel serviser , dela je za 2 - 3 ure, računal mi je pa 60 Ejev. Na internetu so omenjali cifre okoli 200 Ejev, tako da sem zelo zadovoljen. Serviser mi je zagotovil, da se pri tej mašini to splača, ker praktično ni nobenih težav z njo in bo delala še ohoho let.

Lahko greš tudi sam čistit, toda previdno, ker so lahko problem tesnila ter kiler (toplotni izmenjevalnik ki je narejen iz aluminijastih rebric). Mašina ima seveda tiste filtre, toda po 10. letih pa vendarle kaj mimo pobegne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kacajdr

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
jaz sem uspela nekako notri v plastiko poriniti tisti senzor za vlago... ker pri Boschu seveda ne gre zamenjati samo senzorja, temveč moraš celo "fronto" dol vleči in je na ebayu ali amazonu 80€ + poštnina, sem raje klicala serviserja, da tole zrihta za 110€. zraven je očistil še tole in vse kar je bilo treba, tako za počez, ker je imel že ravno razstavljenega... sem se enkrat nekaj pridušala nad tem serviserjem, samo ko so pa zadeve resne, ga moram pa kar pohvaliti. pa na roke mi je šel ful, ker nisem bila niti dneva brez stroja. to me je najbolj skrbelo, ko se je moj hotel lotiti tega, da bo narazen vzel pol pa kaj ne bo tako, kot je mislil ali pa bo še kaj rabil kupiti, potem bom pa ne vem koliko časa brez. je tudi rekel dečko, da vsaj kar se tega tiče sem lahko nadaljne ohoho let lahko mirna, razen kar bom sama ferderbala. baje sem prva, ki ji jie ratalo tisti senzor dispozicionirati, še ni videl prej...