Kateri sušilni stroj?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne.
Okoli "Self cleaninga" sem zgoraj, mislim da kar dobro opisal. Ter tudi dokaj srečno izvozil. Zaradi serviserja, ki je - kot izgleda, dokaj razsoden.
Ker smo se cela dolina vedno prepirali, da je "za en kurtz serviser", najraje bi kar novo mašino prodal itd, v tem primeru je pa rekel : "Tole je pa treba popravit, te mašine so najbolj zanesljive, kar jih je". Dva meseca kasneje mi je riknil pralni stroj, isto Boš, toda eno leto starejši. Je rekel : " Nima smisla". Pumpa toliko, pa krtačke, pa ležaje slišim ... Dvanajst let stara mašina.
 
Aeg ali Miele.Te dve znamke še gledam,kar se tiče sušilcev.Ker vem da je to to...In oba vrtita boben levo desno.Bosch Siemens NE...Slabi učinki sušenja...sploh velikih kosov...kot je posteljnina in podobno...Se zamota v klobčič...pol pa klobčič vrti...in vrti dokler ne posuši.In dobiš tak zmečkano ven..da lahko ponovno daš prat in nazadnje na vrvici posušiš...Hvala lepa..

AEG ima akr eno veliko slabost in to je učinkovitost sušenja. MIlko ma klaso a, aeg je klasa . Cenovno en srednje drag aeg recimo enih 800 € ma sicer več funkcij kt najbolj poceni milko (recimo tud tu nekje), samo je pa učinkovitost sušenja za 1 klaso boljša

Maš sem in tja še kak uolv ki ima klaso A, ostalo je bolj B in če rata še mal nižje
 
AEG ima akr eno veliko slabost in to je učinkovitost sušenja. MIlko ma klaso a, aeg je klasa b. Cenovno en srednje drag aeg recimo enih 800 € ma sicer več funkcij kt najbolj poceni milko (recimo tud tu nekje), samo je pa učinkovitost sušenja za 1 klaso boljša

Maš sem in tja še kak uolv ki ima klaso A, ostalo je bolj B in če rata še mal nižje
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
A to je v stilu kateri ima pirolizo in zakaj ne? Da ti mucke v eno posodico dol s filtrov čisti?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
jaz sem bil pred 15 leti enakega mnenja: Gorenje, full option, tehnika v službi naroda :D
No, potem sem preko serviserjev ugotovil, da je kot pri avtih: manj tehnike, manj šanse, da kaj crkne in je to to
BEKO sušilca DPS7405 GB5 gonimo sedaj par let in zaenkrat BP.
Kakšne mucke, kakšno mašenje, kaj je to? oba filtra očistiš in je to to
vrtenje levodesno? zaradi kake gube na posteljnini se ne sekiram, saj jo hitro z mamiko poravnava

Če bi še enkrat kupoval sušilca bi vzel enak stroj, ker več denarja nima smisla trošit.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tisto vrtenje levo - desno ima smisel. Če se zadeva vrti samo v eno smer, se vse skupaj zbaše v vrečo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
pri meni ne, je pa res, da posteljnino delno zložim, ko jo dajem iz pralnega v sušilni
meni ta funkcija ne pomeni nič, oprosti :D se pa strinjam, da ima smisel
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Jaz nimam, pogrešam pa pri posteljnini. One vreče za kovtre in povstre itak zafrslusam, tako da tja se kaj dosti ne ujame, samonapenjalne rjuhe so druga zgodba...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Imamo nekaj v tem stilu. Žena ga uporablja že preko 2 leti, na položnici uporabe ne zaznavam. Ima vse te senzorje, da ve ali suši 3 ali 7kg in ko je suho neha. Vem samo, da vedno suši za v omaro, torej na "auto" do konca.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Imamo nekaj v tem stilu. Žena ga uporablja že preko 2 leti, na položnici uporabe ne zaznavam. Ima vse te senzorje, da ve ali suši 3 ali 7kg in ko je suho neha. Vem samo, da vedno suši za v omaro, torej na "auto" do konca.
Mi smo ga kupovali cca 3 mesece nazaj, ko je prejšnji odšel . Vzel sem sicer gorenje, ampak želim povedati nekaj drugega - jaz imam v steni pripravljen odtok za kondenz in ko sem iskal primeren stroj, večina (vsaj v nižjem cenovnem rangu) ni imela možnosti prestavitve cevke v odtok, ker jih imajo speljane v notranjosti do posode. Seveda se vse da, ampak verjetno taka predelava izniči garancijo. No, tako sem vzel lepo gorenje (DE72), kako bo na dolgi rok pa ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Se drzi, da so stroji, narejeni za nemski trg, boljsi, kot tisti, narejeni ha nas, hrvate, bosance itd?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Absolutno se strinjam, menda imajo celo razpored dela:

6.00 - 7.50 zagon proizvodnje, delajo se stroji za balkanski trg (klasa 2, Slovenija) - ljudje so spočiti, a ne še povsem slkoncentrirani na delo
7.50 - 8.00 odmor
8.00 - 10.00 delajo se stroji za nemški trg (klasa 1) - produktivnost in koncentracija na višku
10.00 - 10.30 malica
10.30 - 11.00 pogovor o kvaliteti malice, zmanjšana koncentracija, delajo se stroji za balkanski trg (klasa 3, Hrvaška)
11.00 - 13.00 koncentracija se izboljša, delajo se ponovno stroji za nemški trg (klasa 1)
13.00 - 14.00 pogledovanje na uro, koncentracija pri delu izredno slaba, motivacija na psu, izdelujejo se stroji za balkanski trg (klasa 4, Bosna)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
zelo dobro opisano, v resnici je malce drugače a ne spet toliko... za balkan so stroji druge oznake, tako da delajo po malici modele xx45-B (balkan) kontrolorji gredo že domov, in se pregleda vsak 100 kos namesto 100% kontrole., podsestatvi so iz kitajske in ostalih demokratičnih republik. Popoldne še zavijejo zadeve in naložijo na kamijon za Jug. Polno tovornjak xx45-B mašin. Tako to gre.
Pri nas modelov za DE trg sploh uradno ne moreš kupit, tako da neka razlika je, pa če je še malica tako dobra.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
ON topic, da ne bom samo smetil:

BB ima trenutno akcijo, kjer dobiš vsaj 2 sušilna stroja dokaj ugodno (glede na firmo):

Miele, model TWF640WP - 1049€
EDIT: v AT še cenejši --> Miele, enak model


AEG, model TBDEE48S - 699,99€

(upam, da pri slednjem TBD oznaka ne pomeni - To Be Done in je zato poceni :evil: )