Kateri sušilni stroj?

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Eno vprašanje: kupujem sušilca in bi rad uporabil možnost iztoka vode v odtok. Sušilec bo stal na pralnem stroku.
Ali lahko izkoristim odtok pralnega stroja in vanj speljem še vodo iz sušilca? Kakšno škatlco rabim? Kje bi to videl / kupil?

Hvala.
Je sicer izvedljivo_Odvisno,kam imaš speljan pralni stroj?Če v zid,kot običajno folka.Pol zna bit vrjetno problem.Če imaš speljano v sifon umivalnika.Zamenjaš samo sifon.Imaš možnost za pralni stroj in sušilni stroj.Vsaka cev ima svoj nastavek.V dobro založeni trgovini,imajo to na zalogi.Najboljše,da se obrneš v trgovina.Kjer se večinoma ukvarjajajo z vodo instalerstvom.Tam sem jst dobil,sifon za pomivalno korito za kuhinjo.Da je imel priklop,za pralni in pomivalni stroj v bivšem stanovanju.Ker ni blo prostora za pralni stroj.
 

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
96
17
8
Ja, klasičen odtok v zid.
Predvidevam, da bi rabil nek element, ki bi združil obe cevi ...
bom šel jutri v trgovino, če bo odprta.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
zakaj so pomivalci mokri noter včasih (ne vem kateri proizvajalci) v trgovinih, smo imeli debato. Ker se testirajo.

Ja stari, se testirano ampak ne v fabriki ampak v trgovini, razstavi eksponati, potem pa ti ga porinejo A ti misliš da ga zjutraj v fabriki nardijo, potem pa ga popoldan pod pazduho prinesejo v Bigbang in se vmes ni imel časa posušit? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kapadimul

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.154
113
Ja stari, se testirano ampak ne v fabriki ampak v trgovini, razstavi eksponati, potem pa ti ga porinejo A ti misliš da ga zjutraj v fabriki nardijo, potem pa ga popoldan pod pazduho prinesejo v Bigbang in se vmes ni imel časa posušit? :)
zapakiran, v polivinilu, tovarniško.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja, ti ga je Franc zadaj v skladišču z brenerom za folijo tovarniško nazaj zavaril :valjamse: kozarec vode polijem po elementu pa drugi dan ni več vode, izhlapi. Ne razumem kako bi naj v stroju ostala voda več tednov, celo mesecev. Aha, hvala nima kam iti ker je zaprt? Si ne predstavljam smradu in plesni ki bi se v tem času formirala not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A si ti že videl kaj se formira v vlažnem okolju brez pretoka zraka? Voda zasmrdi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.154
113
meni je jasno, drugim pač ni..upam vseeno, da bodo rekli, okej, motil sem se..da vidimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
meni je jasno, drugim pač ni..upam vseeno, da bodo rekli, okej, motil sem se..da vidimo.

Nič ne bom rekel ker se nisem motil glede ničesar, le verjamem ne in ni mi jasno kako lahko vlaga ostane v stroju oz. ne še toliko vlaga temveč kako je lahko moker po več mesecih pretakanj po sladiščih in trgovinah. Aja, stroj ni paroprepusten, 101% diht :)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Seveda si se motil in zraven si se še posmehoval sajkek -u. Sedaj te pa ni dovolj v hlačah, da bi to priznal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Še vedno se posmehujem in trdim da stroj iz fabrike ne more biti od znotraj moker. Dopuščam možnost kondenza, moker pa zagotovo ne. Razen če je bil pripeljan direkt po proizvodnji v trgovino in takoj prodan.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.154
113
ja kondenz pa je iz marsa prišel , pa ravno februarja so ga nalagali.

Dajmo avtofun, še maš šanso, bodi dedc.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
No pa da še sam vprašam za mnenje. Trenutno malo gledam za kak sušilec. Max cena do 500€. Uporabljal se bo večinoma v tem zimskem času in v času prehoda, ko se ne more sušiti zunaj. Poleti je dovolj prostora za sušenje na zraku. Razen kake posteljnine in, če kaj hitreje rabiš.
Malo sem gledal sedajle te akcije, ko so in sta mi predvsem v oko padla ta dva sušilca (malo sem primerjal cene po različnih trgovinah in se mi zdita ugodna):



A je kaj boljšega v tem razredu.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
No pa da še sam vprašam za mnenje. Trenutno malo gledam za kak sušilec. Max cena do 500€. Uporabljal se bo večinoma v tem zimskem času in v času prehoda, ko se ne more sušiti zunaj. Poleti je dovolj prostora za sušenje na zraku. Razen kake posteljnine in, če kaj hitreje rabiš.
Malo sem gledal sedajle te akcije, ko so in sta mi predvsem v oko padla ta dva sušilca (malo sem primerjal cene po različnih trgovinah in se mi zdita ugodna):



A je kaj boljšega v tem razredu.
Pr Boschu je slabost.Ker suče samo v desno.In se posteljnina zamota oz nardi klobčič.In ne posuši...ampak sam tist klobčič suče...in nazadnje tok zmečka...da lahko daš ponovno na izpiranje in spet sušenje...
Za Gorenje,sem slišal,da slabo sušijo.Ga je kupil od kolega foter,ker je obseden z Gorenjem.In obžaluje nakup.

V tem rangu ti priporočam AEG.Mislim,da imajo celo 5 let garancije,vrtijo v obe smeri.Fajni so.Sem ga imel.Sem ga zamenjal samo zato,ker sem hotu imet oba stroja Miele.Res,ti priporočam AEG :zmaga::zmaga::zmaga:
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Pr Boschu je slabost.Ker suče samo v desno.In se posteljnina zamota oz nardi klobčič.In ne posuši...ampak sam tist klobčič suče...in nazadnje tok zmečka...da lahko daš ponovno na izpiranje in spet sušenje...
Za Gorenje,sem slišal,da slabo sušijo.Ga je kupil od kolega foter,ker je obseden z Gorenjem.In obžaluje nakup.

V tem rangu ti priporočam AEG.Mislim,da imajo celo 5 let garancije,vrtijo v obe smeri.Fajni so.Sem ga imel.Sem ga zamenjal samo zato,ker sem hotu imet oba stroja Miele.Res,ti priporočam AEG :zmaga::zmaga::zmaga:
Pr Boschu je slabost.Ker suče samo v desno.In se posteljnina zamota oz nardi klobčič.In ne posuši...ampak sam tist klobčič suče...in nazadnje tok zmečka...da lahko daš ponovno na izpiranje in spet sušenje...
Za Gorenje,sem slišal,da slabo sušijo.Ga je kupil od kolega foter,ker je obseden z Gorenjem.In obžaluje nakup.

V tem rangu ti priporočam AEG.Mislim,da imajo celo 5 let garancije,vrtijo v obe smeri.Fajni so.Sem ga imel.Sem ga zamenjal samo zato,ker sem hotu imet oba stroja Miele.Res,ti priporočam AEG :zmaga::zmaga::zmaga:
Evo neki tazga...