Kateri pralni stroj

Zakaj elektrolux za 800? Za ta denar Miele. Ali pa primerljiv Aeg za 600
aeg in e lux je ista familija...sam aeg je rajng višje..miele se tam pri 800 šele začne, računaj da milči te pride tam jurčka, da ni glih bottom, oz od jurčka naprej

bi pa jaz pogledal za kakim whirlpoolom, hotpointom, ki so v tem cenovnem rangu lahko zelo dobri, celo boljši od marikaterega navedena, je pa problem kako je s tem pri nas (izbira mislim)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Si kdaj zraven kaj dela na 'servisu'?

Ker razen da ti posesa lamele (kar lahko sam vsake kvadre ali pa tudi ne) ti nima kaj. Čeprav občutek je pa boljši ;)
Danes je bil pri meni. Snel je vse, kar se sneti da. Prebrisal notranjost notranje enote, opral filtre, potem jih je prešprical za nekim odstranjevalcem maščobe in še enkrat opral, prešprical celo notranjost klime, na zunanji enoti izmeril razliko temperatur na obeh lajtengah. Menjal je tudi baterije v daljincu. Račun pa dobim po pošti, tako da ne morem napisati, koliko je stalo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
Kdo je pa kdaj že dal cote takoj nazaj v stroj in ga še enkrat zalaufal, ker je le ta slabo opral? In kako to vi fantje veste, da je nekaj slabo oprano?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.173
2.271
113
Pa kaj, a je pri pralnem stroju samo en faktor? Torej faktor da stroj opere oblačilo? Do danes sem mislil da je pri enem pralnem stroju še vsaj enih 5 pomembnih faktorjev in verjetno 10 ne toliko pomembnih. Nevem vprašam?
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.545
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Aha in to veš kako? A si kak razvojni inženir, si morda zaposlen v kaki specialni organizaciji ki testira te reči ali imaš oba doma in govoriš na podlagi izkušenj iz prve roke? Samo zanima me...
Kaj se pa ti vžigaš? Nisem vedel da so v AEG pralnih strojih palčki, ki na roke drgnejo tvoje gate sory. Pralna stroja sta praktično v istem cenovnem rangu in ti misliš da zato, ker na enemu piše AEG avtomatsko boljša izbira kot Gorenje? Lepo te prosim no. Če hoče za tisto paro, ki jo AEG spušča doplačat 170€ pa naj ane. Jaz sem samo izrazil SVOJE mnenje. Pa nimam nič od AEG tako da ne vem s prve roke, smo pa imeli do sedaj v familiji kar nekaj različnih znamk strojev, pa še nikoli ni noben rekel da je kaj slabše oprano ali posušeno zato, ker je "napačne" znamke. Pa še to, ko sem nazadnje kupoval pralni stroj sem vprašal serviserja kaj naj kupim. Rekel je: ti samo glej da ima inox kad in vodila to je najbolj važno, pa vseeno katera znamka.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.173
2.271
113
Kaj se pa ti vžigaš? Nisem vedel da so v AEG pralnih strojih palčki, ki na roke drgnejo tvoje gate sory. Pralna stroja sta praktično v istem cenovnem rangu in ti misliš da zato, ker na enemu piše AEG avtomatsko boljša izbira kot Gorenje? Lepo te prosim no. Če hoče za tisto paro, ki jo AEG spušča doplačat 170€ pa naj ane. Jaz sem samo izrazil SVOJE mnenje. Pa nimam nič od AEG tako da ne vem s prve roke, smo pa imeli do sedaj v familiji kar nekaj različnih znamk strojev, pa še nikoli ni noben rekel da je kaj slabše oprano ali posušeno zato, ker je "napačne" znamke. Pa še to, ko sem nazadnje kupoval pralni stroj sem vprašal serviserja kaj naj kupim. Rekel je: ti samo glej da ima inox kad in vodila to je najbolj važno, pa vseeno katera znamka.

Vidiš, s tem kar si napisal si dokazal koliko si neumen in zaletav. Kje pa sem jaz izrazil mnenje da je AEG boljši od Gorenja? Zanimalo me je samo kako si prišel do zaključka oz. kakšna si ti referenca da lahko hladnokrvno napišeš in trdiiš da sta ta dva stroja isto sranje? Nikjer ne preferiram niti AEG niti Gorenje. Zanima me samo od kje vsa ta tvoja modrost. Veš kako je izgledal tvoj odgovor? Kupi Dacio namesto VW, je cenejša, se pa isto pelješ tako z enim kot drugim. Bravo.
 
  • Haha
Reactions: MieleFan

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
AEG naj bi bil nekoliko boljša izbira, ker Gorenje v zadnje čase ima težave s kvaliteto pralnih strojev. Ni pa to pravilo, ker če je garancija (jamstvo) 3+2, bodo popravljali.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.545
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Alo, razlike je 170€ med strojema ne pa jurja. Primerjava med Dacio in VW zato ni na mestu. Pa poraba vode in elektrike je v prid Gorenju sicer minimalno ampak je. Če bi primerjal stroja za 1500€ in 500€ potem te pa razumem ;)