Kateri pralni stroj

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Pusti ti dodatne funkcije, ker so brezveze. Sem kupil AEG, malo cenejši model kot ti, ker je bila akcija. Ima nekakšno "maziljenje" perila spomočjo vodne pare. Če dela to sploh ne vem, samo upam da ne bo "uparjalnik" crknil in bo stroj pokazal "Error 404", in ne bo hotel naprej delat, zaradi ene popolnoma nepotrebne funkcije.
Podobno, kot skener od printerja noče več skenirati, če printerju zmanjka barve v kartuši :valjamse:
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
959
113
Pa kaj, a je pri pralnem stroju samo en faktor? Torej faktor da stroj opere oblačilo? Do danes sem mislil da je pri enem pralnem stroju še vsaj enih 5 pomembnih faktorjev in verjetno 10 ne toliko pomembnih. Nevem vprašam?
Pa kaj, a je pri pralnem stroju samo en faktor? Torej faktor da stroj opere oblačilo? Do danes sem mislil da je pri enem pralnem stroju še vsaj enih 5 pomembnih faktorjev in verjetno 10 ne toliko pomembnih. Nevem vprašam?
Saj to pa naštudiraš najbrž ne glede na znamko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.548
9.230
113
Še moje vprašanje: 15 let star Bosch že zadnji dve leti spušča dušo (vedno močnejši glasovi :)), tako da bo treba zamenjati. Popravljal ne bi.
Rabimo vsaj 6kg, potencialno tudi 7kg.
Kolega je dve leti nazaj kupil Beko 6kg za male pare in je zadovoljen. Mene je predvsem presenetilo, kako je mogoče, da je 6kg pralni stroj skoraj pol manjši od našega Boscha. To bi bila odlična stvar, če bi bil ožji, saj bi sprostil nekaj prostora. Ampak ni pa pogoj.
Kaj predlagate? Nekih naprednih funkcij ne rabimo, fajn je vsaj 1000 centrifuge, ampak raje več, da ne laufa stalno na maksimumu. Pa čim daljša garancija.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.179
305
83
Pri nabavi pralnega stroja bom prvo vprasal kolko ima nalozene zvocne izolacije po plehu. Jasno pa 5let garancije. Vse ostalo je obrobno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Še moje vprašanje: 15 let star Bosch že zadnji dve leti spušča dušo (vedno močnejši glasovi :)), tako da bo treba zamenjati. Popravljal ne bi.
Rabimo vsaj 6kg, potencialno tudi 7kg.
Kolega je dve leti nazaj kupil Beko 6kg za male pare in je zadovoljen. Mene je predvsem presenetilo, kako je mogoče, da je 6kg pralni stroj skoraj pol manjši od našega Boscha. To bi bila odlična stvar, če bi bil ožji, saj bi sprostil nekaj prostora. Ampak ni pa pogoj.
Kaj predlagate? Nekih naprednih funkcij ne rabimo, fajn je vsaj 1000 centrifuge, ampak raje več, da ne laufa stalno na maksimumu. Pa čim daljša garancija.
Sedaj že težko dobiš PS, ki ga ne bi mogel napolniti najmanj z 8 kg. Pa tudi centrifuge laufajo standardno s 1000 obrati, zmorejo pa najmanj 1200 obratov.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.656
1.260
113
Tale boš (serija 4) je zanic. Serija 6 je malo bolj solidna. Imam oba, pa nebi kupil nikoli vec. Mile, Aeg al pa Samsung
 
Da vprašam še tukaj.
Rabim pralni stroj s prednjim polnenjem max 55 cm širine.Ali sploh obstaja še kakšen razen tega.Ali pa kakšen iskalnik po dimenzijah




larghezza je dimenzija ki jo gledaš, to je omejuje (širina)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.656
1.260
113
Šestica preglasna za ta denar. Ze od novega je glasna centrifuga in crpalka (pulzirajoci zvoki crpanja na koncu cikla crpanja, ki se slisijo skozi vrata utilitija...). Za moje pojme premalo moznosti nastavitev, ni moznosti krajsanja programa kot bi si zelel. Posodica predpranja se steka na gumo (ce ne zapres vrat ob nalivanju dobis prasek na noge). Cikli ekstremno dolgi. Kratki cikli slabo operejo. Na splosno rezultat pranja ni nek dosezek. Display je primitiven, knofi se bolj. Težek ko svija....
No, štirica je pa vse to, samo še pol slabse. (Drugi materiali, se slabsa zvocna izolacija), ta pa je prelahek in se premika na gladkih ploscicah. Kolikor vem je tudi 4series izdelan drugje kot 6 ali visji. 6 ali visji so narejeni skupaj s Siemensi in Aegeji....
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Mene pr novi seriji AEG fuul moti,ker imajo centrifugo zelo glasno.Čeprav je kao inverter.In spušča takšne zvoke,kot bi avion poletel...Med pranjem je res tih.A ko zažene centrifugo...kot bi avion poletel.Pred kratkim bil na obisku.In videl v živo in slišal...Prvo sm mislil,da imajo kakšen star stroj.Ko vstopim v kopalnico,sem bil res prav šokiran :sprasujemse::sprasujemse::sprasujemse:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.438
2.300
113
Tudi tisti za 1500€ se pokvari! In prav tako ga je treba nesti.
Servis Gorenje: Ja serviser pride čez 3 tedne. Kaj bi bilo, če bi bil zmrzovalnik?
Važen JE servis!