Kateri pralni stroj

Bi Hoferjev pralni stroj eko klase D zadostil kriterijem zejnega pijanca?
tole je v bistvu beko, poraba vode je kr okej, maš pa še opcije predpranj, dodatnih izpiranj kar ti še poveča porabo vode, tako da glih švoh ne zgleda. Predpranje je po mojem na voljo pri večini programov (upam da se ne motim), izpiranja verjento prav tako, ima pa tudi program izpiranja tako da z nekoliko telovadbe se da pridt do tistega kar iščeš

Milče ma to sicer zlo lepo rešeno, ko enkrat veš kje se to nastavi, je pa cena vsaj 3x višja (govoriva o osnovih milčejih)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
visek_izobrazbe vidim da se spoznaš, hvala za razlago. Kako pa bi ocenil Candya, ki ga bo imel v ponudbi Spar? Vzel bom enega izmed teh dveh, nagibam se h Candyju:
Screenshot_2023-04-12-08-57-13-04_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
visek_izobrazbe vidim da se spoznaš, hvala za razlago. Kako pa bi ocenil Candya, ki ga bo imel v ponudbi Spar? Vzel bom enega izmed teh dveh, nagibam se h Candyju:
Poglej priponko 66421
Jz nebi uzel nobenega.Ker oba nista za enega...
Raj vzami AEG.Zdej imajo akcijo 5 let garancije.In boš imel pralni stroj kot se spodobi...
Sicer pa...odločitev je še vedno tvoja...
Poznam folk,k so kupli Candy.Je pršu servis....jih je prvo napizdo...kaj ste šli to sranje kupovat itd...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Jaz kandija tudi nebi. Ce bi poceni bi sharp raje (obcasno ima Jager), oz se stegnil do samsunga, so narejeni kot Milanće (vsaj pred par leti so bili)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
candy niti ni več candy ampak Haier, za 300 je tole dobr deal, imaš wifi aplikacijo, ki ponuja 60 programov pranja, 9kg boben, 5letno garancijo, glede sharpa, firma praktično več ne obstaja, oziroma se na proizvode samo še lima brand, mislim pa da je že več kot 10 let v lasti Taiwancev
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Sem vzel candyja. Zakaj? Stari je bil takisto candy, delal 15 let (tehnicno se vedno miga), enakih dimenzij, enak zadnji rob (policka). In je lepo padel na staro mesto v majhni kopalnici. In ima 5 let garancije/ jamstva, cena z 270€ pa je taksna, da ce kupim po 5 letih novega, se ne bom prevec sekiral.

Sicer sem ga samo zmontiral, zalaufal se ne, se pa vidi italijanski salabajrizem. Izbirni okrogli gumb je kvalitete, da se ga komaj dotaknit upas. Blokade bobna nista niti dve na enak nacin padle ven, ena je sla lepo, za ostale tri potrebna improvizacija in dodatno orodje.

Tudi knofi (nad vrati) so verjetno neke vrste na dotik? Ko vse ta nepotrebna sara crkne, si verjetno hvalezen za wifi :)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
kot sem ti rekel, ni to več italijan, ampak kitajc, tud narejen je tam, haier, candy , hoover, vse pod isto streho, tudi HON aplikacija dela na vseh 3, redna cena tega modela je 460€, konkurenca za ta denar ni nič boljše sestavljena, bosch vstopni model je večji skret od tega
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Za 270 je vse ok! Naj ti sluzi. Predlagam uporabo nekaj podobnega calgonu (npr eurospin tablete). Od kar to nucam, mi ni nikjer vec crknil grelec. Drugje menjal vsako leto/dve.
 
Jz nebi uzel nobenega.Ker oba nista za enega...
Raj vzami AEG.Zdej imajo akcijo 5 let garancije.In boš imel pralni stroj kot se spodobi...
Sicer pa...odločitev je še vedno tvoja...
Poznam folk,k so kupli Candy.Je pršu servis....jih je prvo napizdo...kaj ste šli to sranje kupovat itd...

in cena? kolk candijev za enega aega?
 
visek_izobrazbe vidim da se spoznaš, hvala za razlago. Kako pa bi ocenil Candya, ki ga bo imel v ponudbi Spar? Vzel bom enega izmed teh dveh, nagibam se h Candyju:
Poglej priponko 66421
kot so ti povedli kitajc čeprav ene zadeve candy dela pri Erdoganu. Wifi aplikacija...tega ne poznamne uporabljam, tako da to si magari na YT preveri kolk je okej, kako deluje itd. za 300 cekinov ni neke izbire. MOrda kak osnovni beko. Ti so verjento boljš grajeni kot candy, odpade pa kak wifi in podobni bombončki.


tole je recimo je nekje kot candy, drugače 8tud poraba vode..candy 5 l na kg cot beko liter več) pa kot sem napisal tisto najbolj bogo. če maš 5 let garancije je to

po moje za ta dnar je to okej nakup.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Evo tudi naš Beko star nekih 12 let počasi jemlje slovo. Serviser pravi da je ležaj in pumpa - oboje slišim tudi sam in da se to na tako starem stroju ne splača menjat; po drugi strani pa pravi da novi ranga do 500€ ne sežejo temu do gležnjev.
Mimogrede Beko serija WUE je izdelana v Romuniji ali Bolgariji (pozabil kaj mi je rekel) in naj ne bi bila "baš nešto".

Serviser pravi, da naj vzamem Electrolux (ki ga sam zaradi preteklih izkušenj raje nebi), Bosch, AEG ali dražji Beko. Bojda imajo Samsungi z vratci za dodajanje perila težave s puščanjem teh vratc - novi modeli nimajo več teh vratc.

Po drugi strani pa razmišljam ali bo stroj za dvakratnik ali celo trikratnik nekega "bugarskega" Beka zdržal 2 ali 3X dalje?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi 2 leti star Miele crkne, če ga zalije voda...

Smo furali prej candija, 1x menjali boben zaradi ležaja, potem začel zezati programator. Po okoli 14 letih je šel na večna lovišča. Sedaj pa je zalilo tudi Beko sušilca, kjer pa je tudi zezal programator. Star podobno kot candy.

Sedaj smo ponovno vzeli Miele komplet s sušilcem. Upam, da bota zdržala vsaj toliko kot 1/2 cenejši prejšnji modeli...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pri meni je BOSCH crknil po priblžno toliko letih kot tebi Beko. Sedaj imamo dobro leto AEG skupaj s sušilcem in smo za enkrat zelo zadovoljni. Mati ima že par let BOSCH stroj in ločen sušilec in je tudi zelo zadovoljna. Malo poglej kdo ima akcijo, da kupiš v tisti fazi ko imajo 5 let garancije, načelom imajo tak skozi celo leto take akcije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Saj serviser je rekel, ko sem povedal da dam max 500€, da naj Electrolux/AEG vzamem, da je to kao isto. Zdaj sem našel en Electrolux za slabih 600 (smo že skoraj na dveh akcijskih Bekotih), ima pa 2+3 garancije če se prijaviš na internetu.

Bosch gledam po trgovinah pa v mojem budžetu ni glih nekih "sladkorčkov", ki bi si jih želel.

Pa še nekaj me je opozoril - težji je, boljši je in res so razlike skoraj 20 kg (od 50 - 70 kg) med čipšit in midlšit. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Mi imamo 4 leta Gorenjev, top šit model, ki po parih mesecih pranja, bil potreben prvega servisa. Odtrgalo mu je eno pumpico, posledično nam je potem dvignil parket... štala skratka. Prišel serviser v petek pozno zvečer in zamenjal del, je točno vedel, ker je bila serijska napaka.
Mi je pa takrat omenil, da ima najmanj dela z Milejem in Boschem, ko sem mu ves penast rekel, da naj odpelje to sranje s sabo. No, od tega servisa dela bp. Razen včasih malo telovadi :D