Kateri pralni stroj

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Imam samsung za 1000+ pa črpalka ropota. Pomojem je v neki okvari. Sicer dela je pa glasnejša od bosch serije 6 star 15 let.
Ostalo pranje pa je tišina.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.477
63
Moja izkušnja oz. bolj moje žene. Kupila sva Gorenje štiri leta nazaj, top model takrat (ne vem točne oznake trenutno). Po enem mesecu delovanja, je odtrgalo pumpo, prišlo do izliva... Sranje ki je sledilo potem s parketom in zavarovalnico, ni tema za tukaj. Skratka, bila je neka serijska napaka, serviser je bil super in je prišel v petek zvečer in zadevo popravil, saj je točno vedel zakaj gre. Nama je pa še brezplačno naredil polurno predavanje o delovanju stroja, kako se pravilno namesti stvari v stroj, koliko praška dodati... Skratka, stvari katere nisem vedel, da so pomembne.
Je pa serviser rekel, da on uporablja Mile pralni stroj. Sem ga vprašal zakaj, saj je vendar serviser pri Gorenju, je rekel, ravno zato. Z Milejem načeloma ni težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
ja nas milko dela po 1,5 leta enako kot prvi dan, zamera je edino da cote precej brusi, kljub kao nadmočnemu satastemu bobnu TM.
Tale twindos je tudi bomba, sicer draga, ampak pozabiš na detergente. v prvorazredni evropi imajo tudi "druge okuse" detergentov. in podobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in bertoncl

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Največji problem današnjih pralnih strojev na splošno ni centrifuga, glasnost, količina in vse ostalo. Problem je v tem, da se gremo kao neko varčnost, tudi pri vodi. Pri ogromno pralnih strojih lahko vidiš, kako si proizvajalci predstavljajo "suho" pranje, saj se komaj vlažno perilo premetava po bobnu. Imajo start/stop (če si pozabil kak kos dati v boben), kar pomeni, da mora biti voda pod nivojem vrat, da jih lahko odpreš brez poplave. In potem se vsa umazanija skoncentrira v tistih par litrih vode, v kateri se perilo namaka eno uro, izpere se na hitro (spet) z malo vode, tebi pa ostane oprano smrdeče perilo.
Je kar projekt najti pralni stroj, ki ima vse. Če ima kdo konkreten predlog (pa ne Miele za jurja) stroja, ki pere z obilo vode (tako, kot včasih), se priporočam, da se znebim "suhopralnega" Gorenjevega zmazka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Šestica preglasna za ta denar. Ze od novega je glasna centrifuga in crpalka (pulzirajoci zvoki crpanja na koncu cikla crpanja, ki se slisijo skozi vrata utilitija...). Za moje pojme premalo moznosti nastavitev, ni moznosti krajsanja programa kot bi si zelel. Posodica predpranja se steka na gumo (ce ne zapres vrat ob nalivanju dobis prasek na noge). Cikli ekstremno dolgi. Kratki cikli slabo operejo. Na splosno rezultat pranja ni nek dosezek. Display je primitiven, knofi se bolj. Težek ko svija....
No, štirica je pa vse to, samo še pol slabse. (Drugi materiali, se slabsa zvocna izolacija), ta pa je prelahek in se premika na gladkih ploscicah. Kolikor vem je tudi 4series izdelan drugje kot 6 ali visji. 6 ali visji so narejeni skupaj s Siemensi in Aegeji....
Jaz imam serijo 8 in smo zadovoljni, naj tako ostane :)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Je kar projekt najti pralni stroj, ki ima vse. Če ima kdo konkreten predlog (pa ne Miele za jurja) stroja, ki pere z obilo vode (tako, kot včasih), se priporočam, da se znebim "suhopralnega" Gorenjevega zmazka.
Na splošno, vsi ki niso A ali B energetsko "varčni" bodo jemali več vode. Mislim, da boš takega že težko našel.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Mene pr novi seriji AEG fuul moti,ker imajo centrifugo zelo glasno.Čeprav je kao inverter.In spušča takšne zvoke,kot bi avion poletel...Med pranjem je res tih.A ko zažene centrifugo...kot bi avion poletel.Pred kratkim bil na obisku.In videl v živo in slišal...Prvo sm mislil,da imajo kakšen star stroj.Ko vstopim v kopalnico,sem bil res prav šokiran :sprasujemse::sprasujemse::sprasujemse:

mi imamo 7ko cca. 6m in se med centrifugo nič ne sliši
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Prej poglej, na kaj se tisti C nanaša.
Konkreten primer - na kaj se tukaj C nanaša?
EnKartica.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Ja, on poraba steoma je odvisna tudi od tega, koliko vode mora segreti. In te goljufive pluske se dosega ne zaradi vecje ucinkovitosti, ampak zarado sparanja z vodo. Je je treba manj segreti in voila... Ampak recimo, da je to siva cona...

Nekateri so pa take barabe, da porabo nizajo na račun ne dovolj segrete vode. Nastimas na 60, pere pa na 50.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Največji problem današnjih pralnih strojev na splošno ni centrifuga, glasnost, količina in vse ostalo. Problem je v tem, da se gremo kao neko varčnost, tudi pri vodi. Pri ogromno pralnih strojih lahko vidiš, kako si proizvajalci predstavljajo "suho" pranje, saj se komaj vlažno perilo premetava po bobnu. Imajo start/stop (če si pozabil kak kos dati v boben), kar pomeni, da mora biti voda pod nivojem vrat, da jih lahko odpreš brez poplave. In potem se vsa umazanija skoncentrira v tistih par litrih vode, v kateri se perilo namaka eno uro, izpere se na hitro (spet) z malo vode, tebi pa ostane oprano smrdeče perilo.
Je kar projekt najti pralni stroj, ki ima vse. Če ima kdo konkreten predlog (pa ne Miele za jurja) stroja, ki pere z obilo vode (tako, kot včasih), se priporočam, da se znebim "suhopralnega" Gorenjevega zmazka.
indesiti so kar sem bral super, edin nekoliko glasni. pa ne šparajo ravno z vodo. sam bi tule pogledal še za hotpointom/aristonom oz njihovo mamo whirlpoolom, ker slednjega branda pri nas praktično ni whirlpool pa je
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Ne ne, ne indesit, virpulnim ariston. Imel 3 komade. Prali sicer super, ampak zivljenjska doba je 1 leto, max 2. Grelec crkne na 6 mesecev, amortizerji na 12 mesecev, potem ze preperi guma, pleh rjavi....
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ne ne, ne indesit, virpulnim ariston. Imel 3 komade. Prali sicer super, ampak zivljenjska doba je 1 leto, max 2. Grelec crkne na 6 mesecev, amortizerji na 12 mesecev, potem ze preperi guma, pleh rjavi....
11 let stari 7kg Indesit pralni stroj še kar goni svoje, plastik fantastik, Bekotov sušilec s toplotno pa je komaj zmogel svojih 6-7 let...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe