Kateri pralni stroj

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
89
5
8
Beko pralni stroj- model WMY 81483 LMB2 -se že sliši ležaj. Se da to kako zamenjati? Škoda ga je za stran, ker je ravno dobro iz garancije in vse ostalo dela... Kolikor gledam je kada plastična in zalepljena, tako da ne pridem do notranjega dela ležaja.
 

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
89
5
8
Ma saj to, delujočo stvar stran metati.... Ker se je nekdo zmislil zavariti kad, namesto, da bi sedaj zamenjal ležaj za 20€ in laufal dalje še par let...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Ma saj to, delujočo stvar stran metati.... Ker se je nekdo zmislil zavariti kad, namesto, da bi sedaj zamenjal ležaj za 20€ in laufal dalje še par let...
vrjemi, da so šefi večkrat povišali tistega "inženirja", ki je to predlagal. Mogoče še danes debelo kasira dividende tega izuma.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ma saj to, delujočo stvar stran metati.... Ker se je nekdo zmislil zavariti kad, namesto, da bi sedaj zamenjal ležaj za 20€ in laufal dalje še par let...
To so nalašč nardil.Ko ti po garanciji zruži ležaj.Je strošek tako velik,da se ti ne izplača popravit ampak greš po nov stroj...To je cilj firmam,da se čim več proda aparatov.Pred leti,so delal na kvalitetto.Da je stroj laufal 40 let.Zdej moreš imet srečo,da ti vsaj v garanciji zdrži...
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.635
1.081
113
tale Samsungov "jajc" (v prostem prevodu: najcenejši s 5 let garancije od firme za katero sem že kdaj slišal) bi naj bil 8 kg, gre pa vanj perila največ toliko kot v 12 let starega Gorenjevega 6 kg, pa me je začelo zanimati - zakaj se prostornina valja meri v kg, ne v m3 ? Ker Bekotov sušilni stroj je 8kg, pa gre vanj skoraj za dva nabito polna Gorenjeva 6kg ali Samsungova 8kg pralna stroja. V čem je finta teh pralnistrojskih in sušilnostrojskih kilogramov ?
 

Anonymous123

Zelenc'
27. feb 2022
1
0
1
Da ne odpiram nove teme, a ima kdo izkušnje z Haier pralnimi stroji? Pri nas jih sedaj prodaja zgolj Harvey Norman, se jih pa da dobit še ceneje iz Nemčije oz. Avstrije.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
tale Samsungov "jajc" (v prostem prevodu: najcenejši s 5 let garancije od firme za katero sem že kdaj slišal) bi naj bil 8 kg, gre pa vanj perila največ toliko kot v 12 let starega Gorenjevega 6 kg, pa me je začelo zanimati - zakaj se prostornina valja meri v kg, ne v m3 ? Ker Bekotov sušilni stroj je 8kg, pa gre vanj skoraj za dva nabito polna Gorenjeva 6kg ali Samsungova 8kg pralna stroja. V čem je finta teh pralnistrojskih in sušilnostrojskih kilogramov ?
Suhe cunje najprej sprešajo in potem zvagajo. :fredi:
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
tale Samsungov "jajc" (v prostem prevodu: najcenejši s 5 let garancije od firme za katero sem že kdaj slišal) bi naj bil 8 kg, gre pa vanj perila največ toliko kot v 12 let starega Gorenjevega 6 kg, pa me je začelo zanimati - zakaj se prostornina valja meri v kg, ne v m3 ? Ker Bekotov sušilni stroj je 8kg, pa gre vanj skoraj za dva nabito polna Gorenjeva 6kg ali Samsungova 8kg pralna stroja. V čem je finta teh pralnistrojskih in sušilnostrojskih kilogramov ?
eko fora.
jaz sem nedolgo nazaj kupoval stroj. recimo miele 8 in 9 kg imata povsem enak boben. seveda je en v povsem drugem eko razredu kot drugi, ker kao 1 kg vec cunj opere z isto kolicino vode. konstrukcijsko pa identicen..
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Na prejšnjem Candyju je bil ležaj zatolčen v boben. Ni možna menjava.
Sem menjal cel boben zadnji trenutek še v garanciji.
enako zgodbo sem jaz imel pri Ariston pralnem stroju. strošek popravila ležajev bi me stal več kot pol cene novega stroja...
še isti dan sem poslal mail na Ariston slovenija in napisal, da njihovega produkta ne kupim nikoli več. vidim, da je treba na ta seznam dodati tudi Candy...
kako pa je z ostalimi firmami, ali je to ratala praksa pri vseh proizvajalcih pralnih strojev?
 

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
89
5
8
enako zgodbo sem jaz imel pri Ariston pralnem stroju. strošek popravila ležajev bi me stal več kot pol cene novega stroja...
še isti dan sem poslal mail na Ariston slovenija in napisal, da njihovega produkta ne kupim nikoli več. vidim, da je treba na ta seznam dodati tudi Candy...
kako pa je z ostalimi firmami, ali je to ratala praksa pri vseh proizvajalcih pralnih strojev?
Beko isto: nov stroj cca 450, po malo vec kot petih letih začel ležaj tuliti. Možno zamenjati samo cel boben, ki naj bi bil cca 200€.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Jaz pa glede na izkusnje... Ce mi cesa ne morejo prodati, je to garancija... Kar neke cifre vsecne gor limajo, ko pa shodi pa ne velja ali pa ti povejo, da bos mesec pa pol brez in potem z na pol delujoco masino furas dalje, ker jo imas, ker jo pac rabis. Vsak dan. Ne na vsak mesec pa pol za en nadaljnji mesec. H3be* ceneno robo s stevilko 5 gor. Nikoli vec!!!
 
27. jan 2022
4.830
1.755
113
Jaz pa glede na izkusnje... Ce mi cesa ne morejo prodati, je to garancija... Kar neke cifre vsecne gor limajo, ko pa shodi pa ne velja ali pa ti povejo, da bos mesec pa pol brez in potem z na pol delujoco masino furas dalje, ker jo imas, ker jo pac rabis. Vsak dan. Ne na vsak mesec pa pol za en nadaljnji mesec. H3be* ceneno robo s stevilko 5 gor. Nikoli vec!!!
Se strinjam - sveže izkušnje s klimo. Kličem servis, da nam je strela skurila klimo in naj pridejo popravit, plačamo pa z zavarovalnico urejamo. Teta na telefonu hoče slike klime, garancijske knjižice in računa. Še enkrat ji povem, da ne gre za garancijsko popravilo. Po enem tednu me kliče njihov serviser in pravi, da to pa ni v garanciji - no šit majster. Pravi ja garancija vam ne velja več - kako ne če pa je tri leta stara - pravi a ste delali vsako leto servis pri nas? Ja itak da nismo - kdo to sploh dela?
 
  • Wow
Reactions: MieleFan