Katere tablete proti glavobolu

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Če že moram vzamem Lekadol.

Če je pa un t globok glavobol in tudi dva na enkrat ne pomagata, pa vzamem kak Naglesin.

Skrajna sila (migrena za popi...) pa vzamem Ibubrofen ampak grem potem spat.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Izogibaj se večjim količinam lekadola...

Imaš kakšen poseben razlog?
Meni jih je zdravnica priporočila. Pravi, da glede na težo lahko tudi do šest na dan.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Izogibaj se večjim količinam lekadola...

Imaš kakšen poseben razlog?
Meni jih je zdravnica priporočila. Pravi, da glede na težo lahko tudi do šest na dan.

baje je rakotvoren
sprasujem se.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
HM to je pa kruto. Se bom malce pozanimal za drugo mnenje.

Še dobro, da imam glavobol parkrat na leto. Samo ko je je huda verzija.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Izogibaj se večjim količinam lekadola...

Imaš kakšen poseben razlog?
Meni jih je zdravnica priporočila. Pravi, da glede na težo lahko tudi do šest na dan.


Ker vsebuje paracetamol.
rolleyes-1.gif




Citat:
Vsakič ko vzamete paracetamol (aktivna snov v lekadolu ali panadolu), se v jetrih sprosti škodljivi stranski produkt te učinkovine. Vaše telo je sposobno predelati majhne količine paracetamola, večje pa lahko uničijo jetrne celice.

Pri jemanju paracetamola je treba biti previden tudi zato, ker obstaja zelo majhna razlika med toksičnim in terapevtskim odmerkom zdravila. Več kot dva grama tega zdravila na dan vam zato ne priporočamo. Predvsem pa ne smete piti alkohola 48 ur pred zaužitjem paracetamola in prav toliko ur po njem. Mačka si lajšajte z ibuprofenom in izotoničnimi napitki.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Izogibaj se večjim količinam lekadola...

Imaš kakšen poseben razlog?
Meni jih je zdravnica priporočila. Pravi, da glede na težo lahko tudi do šest na dan.

Ma kaka rakotvornost.

Lekadol je relativno varno zdravilo v kolikor se jemlje po potrebi.

Max dnevna doza je 4g, to je 8 tbl. Ampak za 8 tbl dnevno mora bit ze nekaj narobe.

Problem je v tem da bi se glavobol ki vdari "kot strela z jasnega" moral resevati z 1g lekadola v eni dozi. torej 2tbl naenkrat. Seveda govorimo o endogenih (ne travmatskih ali zapletenih) glavobolih.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Mogoče obisk homeopata... da ugotovi vzrok glavobola, dohtarji ti bodo samo tablete predpisali...
 

B81

22. jul 2007
34.598
9.029
113
V malo več kot 2 letih sem lekadolov vzel kakih 500, če ne več, sem danes računal...vzamem vedno 2 500mg. So obdobja, ko lekadol ne prime in takrat nekaj časa vzamem nalgesin, tudi 2. Ampak pri slednjem traja malo dlje, da prime.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

2-3kg je skupna doza, pri kateri se lahko pričakuje začetno odpoved ledvic. Včasih je dovolj že tudi manj. Tako da na tvojem mestu ne bi nadaljeval v takem tempu.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
hysterical-1.gif


Enkrat bom znorel in šel pisati Lukšiču, da naj postane naravoslovna gimnazija (z dodatnimi urami bajle, fizike in keme) obvezna za vso populacijo
smirk-1.gif
)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Folk je znanstveno nepismen, predvsem pa ne zna kritično sprejemat informacij iz "modernih" medijev. V svetu, kjer lahko vsak lansira v medije kakršnokoli izmišljotino si zamisli, bi bil kanček skepse zelo na mestu.

Ampak potem pa vidiš, da so nekateri (izjemno, včasih že kar agresivno) skeptični proti najbolj banalnim stvarem - npr. cepljenjem, ali pa ekološki sprejemljivosti jedrskih elektrarn... in potem ti res ni nič več jasno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Here we go again!
hysterical-1.gif


On topic: sam ne konzumiram teh tablet, ker glavobol nikoli ni tako hud da nebi mogel preživeti .. če pa že je potem pa tudi kaj na recept ne pomaga. Recimo ko je kriza (40 vročine in nezmožnost česarkoli) vzamem en Naklofen pa je. Če bi vzel pa 8 lekadolov nebi bilo nič boljše, jetra pa tudi nebi bila hvaležna.

Ko je že ravno govora o analgetikih naj izkoristim Jerneja ... v čemu je fora da astmatiki ne smejo/smemo jemat Aspirina? (anafilikatični šok [to mi je rekel zdravnik] itd. je možen od kateregakoli zdravila če pa že ravno od aspirina je pa enako opcija pri astmatikih kot pa pri neastmatikih)