Kako na Dunaj

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Malo se mudi, zato bom objavil tukaj ker je mnogo več obiska kot v podforumu Potovanja

Po vaših izkušnjah, kako je najugodneje priti na Dunaj (grem v petek). Osebni avto (parking v centru?) vlak (prevoz do centra?) letalo, taxi, goopti? Kakšen drug predlog?

Hvala
Na Dunaj greš z avtom, so ti že drugi napisali, da je verjetno najhitreje in najbolj optimalno.
Kje parkirat pa je odvisno kje boš nastanjen oz. kaj si želiš pogledat. Sam sem nazadnje parkiral v parkirni hiši pri Praterju (jih je en kup tam), ker sem imel tudi hotel tam, pa sem šel peš do centra in vseh znamenitosti in nazaj.
Prejšnjič pa sem parkiral v garažni hiši Gerngross (ker sem bil spet v hotelu zraven) in sem šel tudi do vseh znamenitosti peš, edino Schönbrunn sem se ustavil z avtom.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Kot omenjeno, najbolje je z avtom. Nekajkrat bil na Dunaju za nekih dve tri noči... vedno dobil parking v okviru nastanitve z nekaj malega doplačila. Za premikanje po mestu pa v glavnem javni prevoz in peš.

EDIT: aja, pa ne vem čemu sploh takšno kompliciranje za en izlet do Dunaja?
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Avto bo zagotovo najboljsa izbira. kikec7 je napisal bistvene strani. Kar lahko dodam se, da zna biti najugodnejsa opcija za javni prevoz dnevna karta (od polnoci do 1am naslednjega dne), ampak je ne mores kupit na avtomatu. Na voljo je samo prek omenjene aplikacije WienMobil. Pa glej, da bos v Sloveniji tankal ;)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
nimaš kaj razmišljat, P+R nekje na robu mesta, pol pa samo uban.

no to ni res

če se greš en dan mal sprehajat po Dunaju, pol to sicer drži
če greš pa za par dni in maš s sabo par kufrov, je pa že treba mal razmislit

al pa da ne rečem, da greš recimo na koncert... ne bi se glih pražnje oblečen drenjal po metroju, ti lahko vse bleščice z obleke dol popadajo...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Ne vem, kaj vidi mladina tako posebnega na Starbucksu - nič posebnega ni, pač veliko sladkorja. Dobi se sicer tudi v naših trgovinah.

Mogoče otroci vidijo video od Kaye Solo in se jim pojavi potreba. Ona je šla sicer s skirojem iz parkirišča. Tukaj je posnetek:

 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Enkrat sem sel z adrijo iz dunaja v lj pa je bil prakticno prazen avion. Danes te linije ni vec, tko da bos moral najti drugo, verjetno bo tudi prazna :D
 
Nazadnje urejeno:

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Če je želja samo Starbucks se gre lahko iz kakšnega bližnjega letališča z kakšnim nizkocenovnikom do kakšnega večjega letališča, na katerih so velikokrat tudi Starbucksi.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ne vem, kaj vidi mladina tako posebnega na Starbucksu - nič posebnega ni, pač veliko sladkorja. Dobi se sicer tudi v naših trgovinah.
Kaj vidi mladina? Kool in trendovsko je pa po celem svetu ga poznajo in vsi tja zahajajo....če si faca in kool greš v starbucks na kavo, če ne si navadna seljačina.
Mene bolj zanima kaj tastari vidite v vsakem novem avtomobilu, ki ga morate imeti? Pa kaj vidite v raznih Netflixih? Pa kaj vidite v vsaken novem modelu telefončka ali TVja... Saj vem, kool je pa trend je pa vsi to imajo, seveda ne boste vi zdaj neki seljaki brez vsega tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: frog55 in aljoman

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Kako na Dunaj? Z avtom! Vse ostalo samo, če se nimaš rad!

250km pa ja narediš v enem šusu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Enkrat samkrat, se za casa dobre stare adrie, sem na dunaj letel z brnika. Stevka v eno smer toci kavo, potem se vrne v obratni smeri. Niti polovice kave nisem se spil, pricakoval sem se kak snack, ona pa: gospod jaz pospravljam, pristali bomo :D
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Ce ze rinete v Starbucks zaradi mulcev potem izberi kraj kjer imajo Hard Rock Cafe v istem kraju. Bo tudi za odraslega nekaj. Pa majcka za oba... Poznam kraj kjer sta oba lokala v razmaku max 200m. Sam malo dalec pa trenutno fajst mraz tam. Tako da letalo mus.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Ko je ravno Dunaj, imam tudi jaz en zaplet, pa me zanima, kakšno je vaše mnenje glede moje situacije:

25. decembra, ko imajo Avstrijci sicer praznik, božič, sem bil od avstrijskega poslovnega partnerja povabljen na eno kulturno prireditev v centru, blizu Hofburga.

Ampak, ker sem bil za 24. decembra bolj dolgo pokonci; sem šel na polnočnico (župnik je pa s sabo prinesel malo več hostij, tako da bi lahko po maši imeli še te hostije; saj vem, da se to ne sme, da je po ena na mašo, ampak glej, nič ne rečem ali smo ali nismo), skratka not the point, zaradi narave praznika sem šel bolj pozno spat.

Potem sem pa razmišljal, da je z avtom iz Ljubljane do Dunaja kar dobre 3,5 ure vožnje, prireditev je bila pa (na tak praznični dan!) že malo po enajsti in ker sem bil dolgo pokonci, pa ker je itak službeni obisk, da bi v firmi zatežil, da mi zrihtajo privat avion. Konec koncev je najudobneje, najhitreje, pa še obleka se mi ne bi mečkala, ker sem vseeno šel na kulturno prireditev, pa moraš zaradi prezence same izgledati na nivoju.

Na tem mestu moram povedati, da ima naša firma full denarja, tako res full in si itak lahko privošči zasebni avion. Če prav vem, imamo še celo lastnega, ker ga je en bivši direktor enkrat hotel imeti. Če nam pa denarja slučajno zmanjka, pa damo nov produkt na trg in mi imamo tak marketing, da naš produkt kupijo vsi (majkemi vsi). Naši produkti so res za imet. Če pa še to nimamo dost, pa vzamemo kredit. Kakšno milijardo in pol ali pa kaj takega. Skratka z denarjem pri nas res ni problem, ker ga imamo dost.

Je pa nastal problem potem malo kasneje, ker je šef, ampak ne moj šef, ta je ok, ampak šef v sosednji pisarni, ki sploh ni v našem oddelku zvohal, da sem šel s privat avionom. Naredil je cel halo, ampak ni panike, pri nas smo neki neki gor pa dol, pa da sem po prireditvi itak imel s tem avstrijskim partnerjem še en 4-urni sestanek o čezmejnem sodelovanju.
Ampak tip iz sosednje pisarne še kar vrta. Da 4-urni ne more biti, da naj bi bilo prireditve konec ene 20 do dveh, jaz naj bi bil pa kao že pred peto na avionu za nazaj za Ljubljano.
Pa bolj kot mu razlagam, bolj vrta. Potem me je obtožil, da Avstrijci za praznik kot je božič ne delajo (kako ne, če pa so imeli kulturno prireditev, a kustosi ne delajo al kva).
Sedaj pa še pravi, da tega sestanka nisem dal v naš skupni google koledar, pa da Avstrijec sestanka ni dal v svoj koledar skratka da kao lažem. In tko full brska in me hoče diskreditirati.
Ampak majkemi da je res. Pa jaz sem res rabil iti z avionom, ker kaj me pa za praznike vabijo na kulturne prireditve za firmo.

Je pa res, da je šef iz naše pisarne malo bolj na ekologijo mahnjen, ampak on ve, da promet ni glavni vir CO2 pa to, da je živinoreja pa to bolj kriva, ampak to jaz itak vem in sem se zaradi firme žrtvoval in nisem jedel znamenitih dunajskih dečkov zrezkov, ampak sem raje kaviar, ker je bolj ekološki.

Skratka. Ali vi mislite, da jaz lažem ali un iz druge pisarne čisto neupravičeno vrta?


zavrnitev odgovornosti: Celoten zapis je zgolj izmišljena zgodba, plod avtorjeve domišljije ki se lahko uvršča med kratka literarna prozna dela. Kakršnakoli povezava z resničnim življenjem je zgolj in samo naključna in ne želi nikogar žaliti ali prikazovati v slabi luči.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ko je ravno Dunaj, imam tudi jaz en zaplet, pa me zanima, kakšno je vaše mnenje glede moje situacije:

25. decembra, ko imajo Avstrijci sicer praznik, božič, sem bil od avstrijskega poslovnega partnerja povabljen na eno kulturno prireditev v centru, blizu Hofburga.

Ampak, ker sem bil za 24. decembra bolj dolgo pokonci; sem šel na polnočnico (župnik je pa s sabo prinesel malo več hostij, tako da bi lahko po maši imeli še te hostije; saj vem, da se to ne sme, da je po ena na mašo, ampak glej, nič ne rečem ali smo ali nismo), skratka not the point, zaradi narave praznika sem šel bolj pozno spat.

Potem sem pa razmišljal, da je z avtom iz Ljubljane do Dunaja kar dobre 3,5 ure vožnje, prireditev je bila pa (na tak praznični dan!) že malo po enajsti in ker sem bil dolgo pokonci, pa ker je itak službeni obisk, da bi v firmi zatežil, da mi zrihtajo privat avion. Konec koncev je najudobneje, najhitreje, pa še obleka se mi ne bi mečkala, ker sem vseeno šel na kulturno prireditev, pa moraš zaradi prezence same izgledati na nivoju.

Na tem mestu moram povedati, da ima naša firma full denarja, tako res full in si itak lahko privošči zasebni avion. Če prav vem, imamo še celo lastnega, ker ga je en bivši direktor enkrat hotel imeti. Če nam pa denarja slučajno zmanjka, pa damo nov produkt na trg in mi imamo tak marketing, da naš produkt kupijo vsi (majkemi vsi). Naši produkti so res za imet. Če pa še to nimamo dost, pa vzamemo kredit. Kakšno milijardo in pol ali pa kaj takega. Skratka z denarjem pri nas res ni problem, ker ga imamo dost.

Je pa nastal problem potem malo kasneje, ker je šef, ampak ne moj šef, ta je ok, ampak šef v sosednji pisarni, ki sploh ni v našem oddelku zvohal, da sem šel s privat avionom. Naredil je cel halo, ampak ni panike, pri nas smo neki neki gor pa dol, pa da sem po prireditvi itak imel s tem avstrijskim partnerjem še en 4-urni sestanek o čezmejnem sodelovanju.
Ampak tip iz sosednje pisarne še kar vrta. Da 4-urni ne more biti, da naj bi bilo prireditve konec ene 20 do dveh, jaz naj bi bil pa kao že pred peto na avionu za nazaj za Ljubljano.
Pa bolj kot mu razlagam, bolj vrta. Potem me je obtožil, da Avstrijci za praznik kot je božič ne delajo (kako ne, če pa so imeli kulturno prireditev, a kustosi ne delajo al kva).
Sedaj pa še pravi, da tega sestanka nisem dal v naš skupni google koledar, pa da Avstrijec sestanka ni dal v svoj koledar skratka da kao lažem. In tko full brska in me hoče diskreditirati.
Ampak majkemi da je res. Pa jaz sem res rabil iti z avionom, ker kaj me pa za praznike vabijo na kulturne prireditve za firmo.

Je pa res, da je šef iz naše pisarne malo bolj na ekologijo mahnjen, ampak on ve, da promet ni glavni vir CO2 pa to, da je živinoreja pa to bolj kriva, ampak to jaz itak vem in sem se zaradi firme žrtvoval in nisem jedel znamenitih dunajskih dečkov zrezkov, ampak sem raje kaviar, ker je bolj ekološki.

Skratka. Ali vi mislite, da jaz lažem ali un iz druge pisarne čisto neupravičeno vrta?


zavrnitev odgovornosti: Celoten zapis je zgolj izmišljena zgodba, plod avtorjeve domišljije ki se lahko uvršča med kratka literarna prozna dela. Kakršnakoli povezava z resničnim življenjem je zgolj in samo naključna in ne želi nikogar žaliti ali prikazovati v slabi luči.
Najprej povej ali te je dejansko povabil partner ali si se dejansko povabil sam potem bom lahko bolj pomagali.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.