Kako na Dunaj

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Malo se mudi, zato bom objavil tukaj ker je mnogo več obiska kot v podforumu Potovanja

Po vaših izkušnjah, kako je najugodneje priti na Dunaj (grem v petek). Osebni avto (parking v centru?) vlak (prevoz do centra?) letalo, taxi, goopti? Kakšen drug predlog?

Hvala
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Vinjeta je 10€ + gorivo, če zanemariš vse ostalo - avto je najbolj komot, razdalja pa odvisno od kod si, zame cca 250km one way.
Vlak bo iz Avstrije najcenejši - išči najbližjo ŽP čez mejo.
Vse ostalo je stvar prilagajanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Poglej vremensko napoved prej. Pred leti sem v času božiča šel na Dunaj z avtom in je bilo tako mrzlo, da so ustavili železnico v mestu (nadzemno), na avtocesti pa mi je sproti zamrzoval na šipi tekočina za čiščenje stekel. Koncentrat. :eek: Čeprav zdaj, ko je tok onesnaževanja in vsega (sploh letala) in je globalno segrevanje, niso več tako hude zime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če lahko ukradem temo. Ali je Starbucks na Dunaju najboližji starbucks Ljubljani? Sem hčeri obljubil, da jo peljem enkrat v starbucks na izlet, pa ne vem kje je najbljižje.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
štop
služben avto
Ceneje težko :))

Jaz raje plačam več za "luksuz" pa grem z avtom.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Poglej vremensko napoved prej. Pred leti sem v času božiča šel na Dunaj z avtom in je bilo tako mrzlo, da so ustavili železnico v mestu (nadzemno), na avtocesti pa mi je sproti zamrzoval na šipi tekočina za čiščenje stekel. Koncentrat. :eek: Čeprav zdaj, ko je tok onesnaževanja in vsega (sploh letala) in je globalno segrevanje, niso več tako hude zime.

Hvala, vremenska ja kar ok, bolj me skrbi parkiranje v centru. Dunaja ne poznam, še nisem bil tam, samo mimo sem se peljal nekajkrat
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Hvala, vremenska ja kar ok, bolj me skrbi parkiranje v centru. Dunaja ne poznam, še nisem bil tam, samo mimo sem se peljal nekajkrat
SEm bil konec novembra. V bližini wiener stadthalle. Je bilo kar nekaj parkingov ob cesti in garažnih hiš.
Nisi napisal za kako dolgo. Za petek, soboto in nedeljo sem plačal garažo 35€.

Pazi, da ne parkiraš na belih črtah, ki so samo za Dunajčane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Gavran
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Poglej vremensko napoved prej. Pred leti sem v času božiča šel na Dunaj z avtom in je bilo tako mrzlo, da so ustavili železnico v mestu (nadzemno), na avtocesti pa mi je sproti zamrzoval na šipi tekočina za čiščenje stekel. Koncentrat. :eek: Čeprav zdaj, ko je tok onesnaževanja in vsega (sploh letala) in je globalno segrevanje, niso več tako hude zime.
Vstani izza računalnika pa poglej skozi okno!
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113

Okoli 290€ povratna, eno uro letiš, eno uro prej na letališču + do ZG moraš prit + 1 uro na Dunaju z letališča v center = si z avtom prej tam.

Če že z letalom pol iz Gradca (209€), ampak potem je pa vlak boljša rešitev.

Pol ure z Brnika bo z Migom verjetno ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
parking v centru je drag ko pes
okol 40€ na dan v garažah v centru

ni čudno da grejo eni rajš kr z avionom...
Včasih so rekli Ko greš na Dunaj, pusti trebuh zunaj. Sedaj bi lahko spremenili v Ko greš na Dunaj, pusti avto zunaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
ynos, to bo orto in bridko razočaranje... sturbucks mislim.

dunaj, v centru 14€ ura parkiranja, tam v centru pri štalah. , drugače pa aplikacija (handy parking) za tisti parkirng, naložiš gor 22€ manj ne gre, potem pa klikaš cone in dožino parkiranja...

predlagam da si vzameš čas in najdeš nek park and ride.
 

kikec7

Zelenc'
2. avg 2009
14
5
3
Bila z mojo na Dunaju nekaj dni pred božičem. Na vseh skoraj začetnih postajah podzemne (U1,U2...) imaš parkirno hišo P+R. Avto pustiš lahko dlje časa, parkirno hišo pa nato odklepaš z listkom. Nadaljuješ pa z javnim prevozom,ki je zakon.
Midva sva pustila na P+R Spittelau nato pa s podzemno U4 direkt v center (Karsplatz).

Cena parkinga za 2 dni je 8.20€
Karta za javni prevoz(podzemna,nadzemna,trola,tramvaj) je pa ene 15€ za 2 dni neomejeno. Maš tudi aplikacijo WienMobil kjer imaš navigacijo javnega prevoza po dunaju,lahko pa tudi kupuješ karte. Priporočam.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.