Brizgalni tiskalnik-katerega priporočate?

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Iščem cenejši brizgalni tiskalnik za občasno tiskanje (cca 10 listov na mesec). Sedaj imam HP Desk Jet 2710e, star dobro leto, pa so se kartuše tako zasušile, da jih ni možno očistiti. Dve kartuši pa staneta več, kot je stal tiskalnik. Glede na izkušnje drugih uporabnikov bi rad našel kakšno boljšo varianto. Hvala vnaprej za predloge, ki temeljijo na izkušnjah. Filozofiranje me ne zanima.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Tudi jaz imam tega in je super, ampak predvidevam, da avtor teme išče barvnega..
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Iščem cenejši brizgalni tiskalnik za občasno tiskanje (cca 10 listov na mesec). Sedaj imam HP Desk Jet 2710e, star dobro leto, pa so se kartuše tako zasušile, da jih ni možno očistiti. Dve kartuši pa staneta več, kot je stal tiskalnik. Glede na izkušnje drugih uporabnikov bi rad našel kakšno boljšo varianto. Hvala vnaprej za predloge, ki temeljijo na izkušnjah. Filozofiranje me ne zanima.

Pri ink-jet tiskalnikih imaš dve možnosti - kartuše, ki imajo šobe vgrajene (tvoj primer) in tiste, ki imajo šobe in glave počene. Pri prvih so kartuše drage, ampak ko se zasuši itak menjaš vse. Pri drugih pa so kartuše poceni, če pa se zasuši glava, je tiskalnik za v smeti.
Jaz uporabljam Canon MG2950 z relativno dragimi kartušami, prej pa sem imel Epsona z ločenimi kartušami, ki je zaradi zasušene glave šel v smeti...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Uporabljam dva Canona TS5150 IN TR4650 s po dvema kartušama (trobarvna + črna) z integrirano glavo. Z enim tiskamo "vsake kvatre" z drugim 2-3X tedensko, zasušil se še ni nikoli noben.
Tiskalnika sta bila na akciji ranga 65-85€, komplet kartuš je 25+€ za nadomestna okoli 30€ za Canon oridžinale.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Si lahko tudi jaz sposodim temo:
Včeraj me moj 12 letni canon spravil na obrate... pa mislim da je za v koš.
Gledam pa bolj tiskalnike na "flaške". Vem da je bil v štartu Epson vodilni, sedaj pa vidim da je tudi HP s takim polnjenjem.

Ali imate kaj izkušenj, so kaj problemi s temi tiskalniki?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Od 2015 imam Epson L355. Po lastni statistiki je natisnil dobrih 20.000 strani, ker pri nas se kar tiska. Prišel je do stanja, ko epson svetuje, da se pogleda za novim ali mogoče (ni njihova prva opcija med rešitvami) na njihov servis, ker je poln rezervoar za odpadno črnilo. Dobil za kak € nove gobice, jih menjal, resetiral števec z WIC reset in dela naprej. Za črnilo nisem prav veliko zapravil. Zadnji nakup je bil še za okoli 6 - 7 € za 0,7 dcl barve. Barvna črnila sem doslej verjetno kupil dvakrat ali trikrat. Črnega je šlo malo več.
Ta printer je (bil) dovolj robusten, ko ga imaš, nek strošek ni.
Kaj se sedaj prodaja, ne poznam.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Iščem cenejši brizgalni tiskalnik za občasno tiskanje (cca 10 listov na mesec). Sedaj imam HP Desk Jet 2710e, star dobro leto, pa so se kartuše tako zasušile, da jih ni možno očistiti. Dve kartuši pa staneta več, kot je stal tiskalnik. Glede na izkušnje drugih uporabnikov bi rad našel kakšno boljšo varianto. Hvala vnaprej za predloge, ki temeljijo na izkušnjah. Filozofiranje me ne zanima.
za take primere sem jaz nabavil rabljen laserski tiskalnik. ko mu je praha zmanjkalo, je mislim, da bilo celo ceneje spet poiskat drugega na bolhi:))
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Si lahko tudi jaz sposodim temo:
Včeraj me moj 12 letni canon spravil na obrate... pa mislim da je za v koš.
Gledam pa bolj tiskalnike na "flaške". Vem da je bil v štartu Epson vodilni, sedaj pa vidim da je tudi HP s takim polnjenjem.

Ali imate kaj izkušenj, so kaj problemi s temi tiskalniki?
Poglej tega (še kje drugje, če je cenejši). Ima vse, kar rabiš:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Brother. Ga imam sedaj že par let, printam občasno, se še ni zgodilo, da bi bilo kaj zapečeno. DCP-J105 model, osnovni all in one z wifi.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Če je brizgalnik, potem se lahko zasuši glava, ne glede na to ali je na kartuše ali flaške.
Tam maks. 1x na 10 dni je dobro kaj natisniti (in sicer tako, da se tiska iz vseh barv, ponavadi so 4).
Ni potrebno, da je 100% velikost vzorca, lahko je samo 10-20% prvotne velikosti.

Prilagam dva vzorca.
 

Priponke

  • Colour-Test-Page.png
    Colour-Test-Page.png
    189,1 KB · Ogledi: 24
  • printer-barve.jpg
    printer-barve.jpg
    39,6 KB · Ogledi: 21