Katere tablete proti glavobolu

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Po n preizkušanjih sem prišel do tablete, ki mi pomaga. Caffetin je edino kar mi prime pri glavobolu.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
@ jernej

občasno me matrajo migrene in dobil sem na recept tablete imigran. Glede na možne stranske učinke se mi zdi to kar močna tableta in se je kar ne upam vzeti (zaenkrat sem preživel migrene z nalgesin s in spanjem v miru in temi) Kaka tableta je imigran?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
(malce črnega humorja)

Kaj če bi avto zamenjal, ni vraga, da bi migrena izginila.
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Imigran spada med zdravila, ki ne le lajšajo simptome, ampak delujejo na sam vzrok bolezenskega stanja migrene - razširjene krvne žile v možganih, ki pritiskajo na možganske ovojnice in povzročajo glavobole.

Stranski učinki morajo po zakonu biti navedeni na vseh zdravilih. Tudi tisti pri Aspirinu ali Ospenu niso ravno nedolžni na prvi pogled.

Načeloma je zdravilo varno in precej široko uporabljano ter predvsem - učinkovito.


Za še nižje doze in posledično manjšo verjetnost stranskih učinkov lahko posežeš tudi po nosnem spreju.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Aha hvala, sej lahko pa zlomim tableto pa jo vzamem samo pol?

Žal ne.

Nimam pojma, kako se učinkovina odziva na kisel pH v želodcu. V navodilih piše, da moraš vzeti "cele". Tako da če nočeš tvegat zmanjšanega (ali ničnega) učinka...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

2-3kg je skupna doza, pri kateri se lahko pričakuje začetno odpoved ledvic. Včasih je dovolj že tudi manj. Tako da na tvojem mestu ne bi nadaljeval v takem tempu.

Zadeva se akumulira? Jaz imam namreč samo eno ledvico, mi pa zdravnica nikoli ni omenila tega kar ti pišeš. Sicer požrem letno max 50 500mg paracetamolov, a vseeno.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Ja, se.

Omenila ti ni zato, ker jih poješ 50 in ne 500.

Ko sem ji prinesel izvid z ultrazvoka mi je omenila samo sol in visok pritisk kot nevarnost zame. Za paracetamol sem resno mislil, da je "nenevaren".
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Prioritete.

Sol in posledično povišan krvni tlak ti uničita ledvice v 10-20ih letih (lahko tudi prej). S 50 tablet Lekadola na leto bi rabil 100-150 let.
smirk-1.gif
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Imigran spada med zdravila, ki ne le lajšajo simptome, ampak delujejo na sam vzrok bolezenskega stanja migrene - razširjene krvne žile v možganih, ki pritiskajo na možganske ovojnice in povzročajo glavobole.

Stranski učinki morajo po zakonu biti navedeni na vseh zdravilih. Tudi tisti pri Aspirinu ali Ospenu niso ravno nedolžni na prvi pogled.

Načeloma je zdravilo varno in precej široko uporabljano ter predvsem - učinkovito.


Za še nižje doze in posledično manjšo verjetnost stranskih učinkov lahko posežeš tudi po nosnem spreju.

Se pravi tisti imigran v spreju je manj mocen? Ker ko brata migrena zvije, mu tisti Imigran sprej za v nos ne pomaga.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

V nosu je bolj kontrolirana in hitra absorpcija kot preko črevesja (tablete). Tako da bi (v teoriji) moralo bolj pomagati.

Tablete pa primejo? V kakšni dozi?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Ko je že ravno govora o analgetikih naj izkoristim Jerneja ... v čemu je fora da astmatiki ne smejo/smemo jemat Aspirina? (anafilikatični šok [to mi je rekel zdravnik] itd. je možen od kateregakoli zdravila če pa že ravno od aspirina je pa enako opcija pri astmatikih kot pa pri neastmatikih)
Sem se zasekiral, ker sam jemljem aspirin in mi pomaga (ne za glavobol), sem pa tudi astmatik:
malo bolj podroben odgovor je na strani 2:
http://www.mercator.si/_files/38277/aspirin.pdf
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

V nosu je bolj kontrolirana in hitra absorpcija kot preko črevesja (tablete). Tako da bi (v teoriji) moralo bolj pomagati.

Tablete pa primejo? V kakšni dozi?

Tablete je jemal nalgesine, vendar je problem ker veliko bruha, tako da verjetno niti nimajo casa prijet. Tole razprsilo mu je pa pomagalo enkrat v petih primerih.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Imela sem iste probleme kot tvoj brat. Ne vem, če nisem eno leto vsak teden vsaj en dan ležala/bruhala
bonk.gif