Pohodni čevlji

Rekreacija

Guru
7. avg 2019
2.217
1.381
113
Tudi sam sem imel iste težave z supergi - vsake 100 m na novo.
Ja pri teh vezalkah vsi delamo narobe, ''mašnica'' se mora kontra naredit, potem se pa ne odvezujejo več..
ko delaš ''mašnico'' - potem z vezalko greš kontra okrog kot sedaj.. pa bo vse v redu.
Pa saj nisem tako nesposoben da ne bi mogel tega z razumevanjem prečitati ampak tega pa res ne razumem. Bom probal najti na YouTube kaj podobnega morda bom potem tudi sam razumel. Pa ne kritiziram zapisanega samo ne razumem.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.752
58
48
Ženski vozel - ta ni ok
1715584341034.png

Moški vozel - ta drži
1715584360245.png
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.973
5.068
113
51
Na sončni strani ALP
Ima mogoče kdo te teste?

Tole se pa jst tudi priporočam. Sem ravno dobil odobreno reklamacijo za Salewa MTN Trainer Lite GTX. Strgana gumi stranska zaščita ter blago na obeh čevljih na pregibu. Nosem sem jih dobro sezono. Sedaj raziskujem trg kaj vzeti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Viper_XxL

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
10.241
1.690
113
Titograd
Jaz imam že 3 leta adidas terrex polvisoke, bile so na Vrtači, Brani, Stolu, krožna pot po celi planoti Košuta, nekaj vrhov v okolici bohinja,nekajkrat lažje poti po pohorju, pa še ni videti znakov utrujenosti. Verjetno bodo letos še videli Ojstrico in Planjavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

mistique

Guru
16. jun 2009
16.782
3.809
113
Jaz sem zadovoljen z La Sportivo.
Izbira obutve je odvisna od več faktorjev, kot so dolžina ture, teren, oblika stopala in tudi sloga hoje (hiter tempo, težek korak,...). Čevlji so različno trdi, blaženi, topli (gtx, zimski) itd...
Če je vprašanje obrabe, pa lahko tudi priporočim LaSportivo, Salewa, ampak sem prepričan, da tudi druge znamke ne odstopajo pretirano. V Igluju vam bodo znali kar korektno svetovati.

Jaz kombiniram spodnje:
1750409516403.jpeg

1750409559493.jpeg

1750409622746.jpeg
 

corsol

Guru
11. mar 2010
4.066
1.520
113
Veliko današnjih pohodnih(pa še kakšnih drugih) čevljev je narejno ravno toliko dobro......da jih večina itak dočaka "modno" smrt omari , kot pa smrt zaradi obrabe. Dejstvo je da večina ima take čevlje za 3 letno na bližnji hrib , pa še to če je lepo vreme.....in po 3 letih hop po nove malo lepše.

Potrebno je imeti malo sreče pri nakupu in izbiri modela.Sintetični so ponavad bolj občutljivi na trganje, sploh če hodimo po skalah, kamenju,....čeprav tudi usnje ni imuno na to....imam 1 take GARMONT usnje+GTX,.....strgano usnje na šivu pa nisoo bili zlorabljani v skalah, kamenju iprd.....pravzaprav precej nzahtevna uporaba , zjebali pa so se prej kot dvoji drugi , ki sem jih imel za podobne "poohode" (NIKE-trail copat; MAMMUT-lahki pohodni polviskoki) pa čeprav so bili oboji samo iz sintetike/plastike.....al karkoli je že to blago.
GTX seveda tudi ni vsemogočen, membrana se prej ali slej strga , sploh na pregibu in tam pušča, seveda se tega od zunaj ne vidi, res pa je , da nekateri mislijo da GTX pušča, zato ker jim noga zarad GTX-a toliko švica je je v čevljih mokro.


Zgornje Raptorce na slikii so menda kar OK ,jih vsi pohavlijo kar jih poznam.


pe če se komu zahoče zadnje teste gledat:
 

jello

Guru
22. sep 2008
11.463
4.611
113
Jaz sem zadovoljen z La Sportivo.
Izbira obutve je odvisna od več faktorjev, kot so dolžina ture, teren, oblika stopala in tudi sloga hoje (hiter tempo, težek korak,...). Čevlji so različno trdi, blaženi, topli (gtx, zimski) itd...
Če je vprašanje obrabe, pa lahko tudi priporočim LaSportivo, Salewa, ampak sem prepričan, da tudi druge znamke ne odstopajo pretirano. V Igluju vam bodo znali kar korektno svetovati.

Jaz kombiniram spodnje:
Poglej priponko 99547
Poglej priponko 99548
Poglej priponko 99549

Meh, srednja žalost. Akyra, po 800 km razpada podplat, mizuno hayate so bile pri tej kilometrini na pol poti. Je pa zgornji del bolj trpežen ko pri mizuno.

Glede vzdržljivosti treking copat bi gospod ekspert njegova ekselenca urankar imel veliko povedati, večina znamk ne preživi prvega tedna (nepravilne) uporabe. Po čevlju se ne hodi, čevelj se nosi (v vrečki).
 

corsol

Guru
11. mar 2010
4.066
1.520
113
800km ni malo, no odvisno kje si jih uporabljal.
Me pa zanima kaj misliš pod razpada - trga na več mestih , čeprav niso zlizani ??
 

mistique

Guru
16. jun 2009
16.782
3.809
113
Men so tut raptorke pa razpadle, ker sem v "najboljših" letih tudi v visokogorje zategnil v njih. Mi je ustrezal lahek čevelj, brez opore itd...mehki podplati me niso motili...zdaj me :evil:
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.973
5.068
113
51
Na sončni strani ALP
Jaz bi rekel, da si si kupil preozke.
Ne bi rekel glede na to, da imam ozko nogo...

Za "visokogorje" in zahtevnejše ture nosim že nekaj let Salewa Crow GTX zato sem tudi zaupal znamki in nabavil še nizke čevlje. Imam "ultra" stare Garmont čevlje katere resno zlorabljam, pa nočejo razpasti. Imam lažje Salamon čevlje, ki jih že nekaj let nosim v poletnih kratkih sprehodih. Tokrat se je prvič zgodilo, da so čevlji uničeni že po lažjih turah v tako kratkem času. Očitno je res padla kvaliteta čevljev. Sicer Salewa rešuje z 2 letno garancijo vendar sem sedaj brez resnih nizkih čevljev, ker so mi dali dobrobis v trgovini kjer sem jih kupil in reklamiral.
 

Fusionn

Guru
5. sep 2007
2.687
694
113
Ima kdo full široko nogo? Jaz očitno imam in sedaj vso obutev iščem "wide toebox" in je kar problem, še posebno pri št 48... Sedaj imam od Keen, pa mi niso najbolj všeč. Ker so pol visoki, ne prime tako dobro nogo. Pa po dobri uri me v kolku začne bolet. Sem probal tudi s pomeri narejenimi vložki.

kot superge pa imam trenutno Topo. Zelo zadovoljen. Tudi kot službene za po 8h na nogah...
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.660
1.042
113
50
KR
Ali kdo uporablja ta nove Hoka Speedgoat 7? Imam en problem in to po 7-ih 1-urnih trail pohodih/tekih, vse skupaj 37km.
Najprej se je strgal na levem čevlju, danes pa še na desnem. :confused: Res je, da imam mal hallux valgus na obeh palcih, ampak tole se je strgal višje zgoraj. Pri Salomon Speedcross 6 in La Sportiva Raptor se mi to še ni naredilo oz. ja. pol po enih 700km+, pa še to se je strgal tam kjer imam izbočeno kost pri palcu, ne pa takole zgoraj.

20260628_082655.jpg
20260628_082644.jpg
 

corsol

Guru
11. mar 2010
4.066
1.520
113
Model očitno ni primeren zate.Kombinacija čevlja in noge naredi specifiče gube pri upogibu....če je guba na nerodnem mestu(šiv, stik materialov....) zna material odpovedat precej hitro.Imam podoben problem pri gtx salomonkah, različica modela je na splošno znana da se lahko strže na določenem mestu(ampak ne vsem).Ker jih nosim le za pihode pozimi v snegu/mokrem bodo verjerlrni zdržale še nekaj let.

Tvoje pa probaj reklamirat, če bo šlo .....in kupi nekaj trugega, recimo tank od Raptorja, ki si jih že imel.
Kot gledam pa je sedaj zunaj raptor 3,ki je spremenjen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.660
1.042
113
50
KR
Model očitno ni primeren zate.Kombinacija čevlja in noge naredi specifiče gube pri upogibu....če je guba na nerodnem mestu(šiv, stik materialov....) zna material odpovedat precej hitro.Imam podoben problem pri gtx salomonkah, različica modela je na splošno znana da se lahko strže na določenem mestu(ampak ne vsem).Ker jih nosim le za pihode pozimi v snegu/mokrem bodo verjerlrni zdržale še nekaj let.

Tvoje pa probaj reklamirat, če bo šlo .....in kupi nekaj trugega, recimo tank od Raptorja, ki si jih že imel.
Kot gledam pa je sedaj zunaj raptor 3,ki je spremenjen.
Mi je škoda, ker mi res odlično sede za trail teke/pohode. Mi je tud čist vseen, če takole zgleda, samo verjetn se bo samo naprej trgal. Mogoče h kakšnem čevljarju da tole nekak zalima/ojača?