Pohodni čevlji

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
upam, da gre za pravi del foruma ...

skratka - obstoječi gojzarji (Garmont Sticky Rocks Hike GTX), stari dve sezoni, so me na zadnjih dveh pohodih začeli konkretno tišati v mezince, teden nazaj je bilo že res na meji in sem komaj prišel do cilja.

dopuščam sicer možnost, da so problem nogavice in vložki, to sem že menjal in testiram jutri, a vseeno sem začel gledati proti novim. seveda sem najprej vrgel oko na Alpina gojzarje (model Nepal), sem včeraj tudi probal, in se mi zdijo zelo solidni, podplat že na pogled prime, okoli gležnja nudijo tudi odlično oporo, širine je dovolj. me pa malo skrbi njihova teža, saj so res precej težki.

po drugi strani gledam še proti Salomonovim čevljem (s supergami sem bil vedno zelo zadovoljen, zimske gojzarje imam Salomonove), in so konkretno lažji, tudi modeli (Quest Prime, Quest 4D in pa X ALP) ki sem jih preizkusil so na nogi zelo dobri in kljub izgledu dajejo res veliko opore. skrbi me edino podplat - sicer prebiram, da je contigrip zelo dober podplat, a vseeno - ni pojem dobrega oprijema vibram podplat?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Osebno z Alpino nimam izkušen ampak po prebranem in slišanem jih jaz nebi kupil. Sam sem zasledil veliko pritožb glede kvalitete. Od slovenskih bi raje kupil Planiko, sam niso pa njihovi čevlji med lažjimi. Vibran je pojem, sam to je pomoje še sloves izpred 20 let ko ni bilo kunkurence. Jaz sem bil z Salamonkami vedno zadovoljen, tudi z oprijemom.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Zame od vsega sprobanega ni boljšega od Lowa čevljev. Moji Renegadi imajo krepkih 7 sezon za sabo in kakih 1.000 km pa so še zmeraj top. Bolj mehkega in vsestranskega gojzarja še nisem našel.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Glede Salomonk imaš upravičen pomislek. Prav podplat je namreč njihova največja slabost (poleg cene) in ravno zaradi njega jih ne kupim več - dokler bodo imeli tisti njihov Contagrip. Na mokrem je to zanič. In do enakega zaključka je prišel kolega alipinist... Sicer so lahko to zelo udobni čevlji.
Poglej še kake Merrellke.
Mimogrede, če si iz LJ - Alpina v trgovini v BTC prav zdaj ponuja 50% popust na pohodno obutev. Pri takšnem popustu so lahko tudi kakšni od (naj)dražjih čevljev odlična izbira.
Tudi sam sicer glasujem za vibram podplat.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
imam precej močan "platfus", tako da mi pašejo široki modeli ...

mi je pa izredno zanimivo, glede na Salomonovo zagato s contagripom bom še malo prebral in premislil - mi je to par ljudi reklo, ampak zanimivo, da se v vseh testih ravno Quest 4D pojavlja precej v vrhu in da hvalijo tudi oprijem ... kar se Alpine tiče pa Alpino v familiji veliko nosimo in imamo res dobre izkušnje, zato sem tudi najprej k njim pogledal ...

sem danes šel še preverit La Sportiva Stream, pa se ne razume najbolj z mojim plaftusom in gležnji, žal, ker drugače je zelo dober čevelj, malo še gledam Mammut (Mercury Tour High, moja ima Mid model in je zelo zadovoljna) a ni bilo prave številke, pa od La Sportive še Trango Leather - ampak te dva sta potem po teži že v rajonu Alpine, pa če je res še 50% off ... :p

Lowe žal ni bilo moje cifre, bom šel v petek še pogledat v drugo poslovalnico, sem tudi slišal veliko dobrega o Lowi, pa čeprav mi na pogled delujejo precej okorni ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, danes sem prebral po dolgem in pocez o Salomon gojzarjih, in predvsem izstopata dva modela - Quest 4D in X Alp - oba imata tudi uporabniske ocene zelo dobre, povsod hvalijo tudi oprijem podplata, prvi ima v outdoorlab celo editors choice. so pa nizji modeli res malo pokritizirani s strani podplata, morda imajo drugacne zmesi ...

se pa spomnim, da je tudi meni ze znalo zdrsnit z vibram podplatom (nazadnje v tistem dezju v soboto v Mariboru med downhill kolesarji), tudi mojo sem ze lovil, pa ima Mammutove, tudi z vibram podplatom. :) je pa zelo zadovoljna z njimi in jutri najprej probam se Mammutov model Trovato, morda se La Sportiva TX5, preverim kako je s popusti v Alpini in se odlocim.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Ravno tri dni nazaj sem tudi jaz zamenjal čevlje. Imel sem Salomon Quest Prime GTX zamenjal za Alpino Nepal.
Salomonke so mi zdržale cca 3 leta oz cca 100 vzponov večinoma sredogorje. Imel se jih celoleto. So zelo udobni, verjetno eden udobnejših čevljev.Zamenjal pa sem jih zaradi tega, ker se mi je podplat začel "trgati" in sicer na zunanjem robu. Drugače grip imajo kar dober. Nisem pa z njimi nikoli plezal po feratah in podobno. Več ali manj samo urejene poti.
Namen je začet hodit tudi više po visokogorju in mislim, da imajo Alpina Nepal boljšo stransko zaščito pa tudi podplat mi deluje bolj kompakten.
Sprobal sem jih včeraj na novi poti ob Soči: Trnovo-slap Kozjak-Trnovo (cca 14km), žuljev nisem dobil, tako da za prvo testno so mi všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Aja še to cena v trgovini je bila 160€ s popustom, kar je ista cena kot sm 3 leta nazaj dal za Salomonke. Sem pa videl, da ima Alpina v svojih trgovinah tudi servis čevljev in stane menjava podplata cca 40€ pa tud drugo porihtajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Iz prve roke glede Alpine... Cene v BTCju so tocno take kot na spletu... Uno tablo s 50% lahko pospravijo ker so cene enake ze dobro leto...

Podplatov (za 40 evrov) pa baje ne popravljajo vec ker so menali neke masine in ne gre vec... Na zalost...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
no, sele zdaj videl, da so cene na spletni strani znizane. enake cene so tudi v prodajalnah.

vceraj sem sel v nabavo in sprobal celo vrsto gojzarjev, a je pri vsakem nekaj narobe, preozki, niso dobro drzali noge, cudni obcutki pri hoji - se najboljse so se obnesla Alpinin Tibet in La Sportiva TX5 in Boulder Mid (slednji pa se bojim, da podplat ni najbolj primeren za nase hribe), ampak tudi pri teh ni bilo tistega feelinga - ti so pravi! :p

se ze sam sebi zdim cuden, ali pa sem, kljub temu, da niso vec top, trenutno toliko boljsi, ko jih dam na nogo ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Zakaj pa ne gres se v Intersport in probas Lowo, pa v Iglu sport in probas se kaksne Garmont, pa recimo Salewo v Kibubi, ipd.... pri cevljih je fajn, da das na nogo veliko razlicnih modelov oz. firm in potem vidis kaj ti najbolj odgovarja.
Moras pa vedeti, da resen cevelj za visokogorje bo trd, ker je druga guma, drug namen, vec bo skal in je posledicno ob straneh se dodatno zasciten z gumo....ce nimas namena veliko visokogorja in ferat potem kupi nekaj za sredogorje, ker bodo cisto ok za obcasne resne pohode, vzpone. Al pa 2 razlicna para z razlicnim namenom.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sem sprobal en kup modelov - pri vsakem se nekaj najde. gledam bolj za sredogorje, ker v visokogorje ne bova hodila toliko (morda lazje ture tipa Krn in Vogel).
imam platfus. tudi oba gleznja sem imel precej poskodovana, zdaj je sicer ok, ampak okoli levega gleznja imam neko specifiko, saj me, ce jezik pritisne na doloceno mesto, zacne konkretno bolet - to je problem pri vecini gojzarjev.

zaradi te specifike mi je v minuti jasno, ali je gojzar ok ali ne. Salewa, La Sportiva, Mammut, Salomon, Garmont, Montura, Scarpa, Alpina ... veliko sem probal ...

saj ni, da noben ne bi ustrezal - La Sportiva ima dva modela, ki sta ok (TX5 in Boulder Mid, prvi malce tesen v nartu, drug s specificnim podplatom), Salomon Quest Prime (nasprotujoca se mnenja glede podplata), Alpina Tibet V (ne bi ostal sredi pohoda s kakim podplatom odlepljenim).

drug teden, ce bo le cas dopuscal, skocim probat se La Sportiva Trango in Mammut Ducan - priznam, da ju nisem niti probal, ker sta prevec kriceca, prevec pisana, morda se Planiko Jalovec, ter Monturo Yaru.

problem je v tem, da je bil moj trenutni cevelj, Garmont Sticky Rock High, perfekten. do treh tur nazaj, ko so se zaceli pojavljat problemi. morda je tu problem in sem malo skepticen, da bo pri naslednje, isto - ko se bo uhodil, ne bo vec tako fino drzal, kot je drzal na zacetku, noga bo sla naprej in problem bo zopet tu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.527
113
Alpina je zadnja leta tak shit da bogpomagaj. Trga se po šivu, trga se usnje, trgajo se vsi drugi materiali, ki so še na čevlju in jim ne vem imena. Ko ni bilo več mogoče dobit planike, sem začel nosit alpino, saj čevelj je ok, nimam nekih posebnosti na stopalih, ampak izdelava je obupna. Prejšnji mesec sem šel po dva para otroških gojzarjev, ker so stari, tudi alpinini dobesedno razpadli, v dveh letih(!). No, eden od teh dveh je bil po prvi uporabi (2 uri na nogi) na notranji strani že strgan. Sicer jih bom nesel nazaj in verjetno dobil nove, ampak vredni niso niti tistih 45 eur kolikor je znižana cena.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Kar se tiče Contagripa - jaz imam ta podplat na zimskem gojzarju, pa nisem opazil, da bi bil slabši od Vibrama. Res pa je, da je čevelj že konkretno v letih, tako da je čisto možno, da je Contagrip sedaj slabši kot je bil pred leti.