Pohodni čevlji

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
A so kakšni te pohodni čevlji tudi za tek recimo pozimi po snegu, ali samo za hojo?
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Ti Salewa čevlji (mountain trainer) niso primerni za tek.
So zelo trdi in neposredni, primerni za sredo- in visokogorje, kjer je veliko kontakta s skalo.
Imam prejšnjo (design) generacijo že par let, pa jih še nisem uspel uhodit, tako togi so.
Kot tipična Salewa, so spredaj precej špičasti, nekaterim to ustreza, jaz vsakič na mezincu pridelam mali opominček.
Pri takem znesku, ne priporočam kupovati na pamet.

Moja noga je nizka in ozka, doslej sem imel srečo z enimi Bergamontkami, ki pa jih ne delajo več.
Morda bo naslednji par Proalp po meri.
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
328
7
18
Potem ne bodo zame, če so res tako togi... Sedaj sem navajen na La sportivo in to "mehkejše modele" ala Raptor in zgleda bo treba spet kaj v tej smeri pogledati.
Sem hotel nekaj takega tršega samo za zimo. Čes poletje pa brez mehkejših ne zdržim, saj imam raje hitre vzpone in spuste.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Za pozimi natakneš waterproof nogavice in imaš mehke čevlje. Sam za tek ne maram ničesar kar diši po gtx membranah kaj šele kaj tršega. Tudi ta teden, ko je nemogoče vreme sem naredil 45 km, vse z letnimi copati in suhimi stopali.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Jest mam salomonke gtx, prej speedcross 4, zdej 5 in ne rabiš nekaj debelega, sej tečeš. Z njimi tud gazim do kolen z gamašami, nikol ne zebe, samo ne smeš se zastat, pač treba hodit, dokler hodiš te ne zebe, vsaj mene ne.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Kaj je sedaj bestbuy za pretežno sredogorje? Nisem alpinist, ne lazim po plezalnih špurah.
Trenutno imam že drugi par Alpina Tundra, s čevlji sem absolutno zadovoljen, ampak jim je žal kvaliteta močno padla in razpadajo.
Pogoj je, da so visoki čevlji, in da ne premočijo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Odvisno za koga. Kot sem zapisal že čisto na začetku te teme je kot si sam ugotovil pri Alpini težava v kvaliteti. Planika naj bi bila dosti boljša., samo meni ne paše na nogo. Pa kar težki so njihovi čevli. Tako da pohodnje čevlje je treba probat pred nakupom in ne kupovat na pamet. Potem pa izbereš kar ti paše na naogo. O znamkah je pa že v tej temi dosti napisano.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
ksz
Kaj je sedaj bestbuy za pretežno sredogorje? Nisem alpinist, ne lazim po plezalnih špurah.
Trenutno imam že drugi par Alpina Tundra, s čevlji sem absolutno zadovoljen, ampak jim je žal kvaliteta močno padla in razpadajo.
Pogoj je, da so visoki čevlji, in da ne premočijo.

ce bi rad podprl slovensko robo potem Planika.

ce ne, pa v igluja pa neki zihr najdes. tudi kibuba ima kvaliteto.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.149
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ni mi všeč tip, ki je testiral, ampak...:
Imam Merrelr Capra... Ko copatek... Včasih prelahek in premelao oprijema, ampak...
Test tu:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dokler se štacune fizično ne odprejo, ni šans da karkoli nabavim. Še ko na licu mesta sprobavam obutev, je kar loterija da najdem nekaj kar paše na nogo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sej lahko vrneš če ti ne ustreza, pač požreš tisto pošiljanje nazaj sej drugega nimaš (in očitno še dolgo ne bo drugače)! ;)

Sam sem par mesecev nazaj v lockdownu naročil od Planike model Mangart AVS, pol številke večje kot nosim klasiko in sem zadel številko v nulo (dal skozi že par tur sedaj v zimi in je stestirano ok). Če bi šel v trgovino bi najbrž preizkušal +-2 številki pa na koncu kupil napačno!:valjamse:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Jaz sem imel na papirju tudi Jalovec za favorita, sam ko sem šel probat pa ni bil niti približno primeren za mojo nogo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Ma ne spomnim se točno, ker sem sem sprobal kar nekaj gojzarjev. Pač ni bil za mojo obiko noge. Nekje me je tiščal, če sem pa vzel naslednjo številko mi je pa drugje noga plavala.
Najbolj se spomnim za Salewa Rapace, ki jo omenja Dizzy da zelo lepo prime peto sam mi je bil pa spredaj preširok.
Nakoncu sem vzel Mammut Kento. Če nebi gledal na ceno bi pa vzel La Sportiva mislim da je bil model Tango.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ma ne spomnim se točno, ker sem sem sprobal kar nekaj gojzarjev. Pač ni bil za mojo obiko noge. Nekje me je tiščal, če sem pa vzel naslednjo številko mi je pa drugje noga plavala.
Najbolj se spomnim za Salewa Rapace, ki jo omenja Dizzy da zelo lepo prime peto sam mi je bil pa spredaj preširok.
Nakoncu sem vzel Mammut Kento. Če nebi gledal na ceno bi pa vzel La Sportiva mislim da je bil model Tango.

Trango je bil zelo dolgo časa znižan in zelo ugoden, vsaj v Igluju - se ga spomnim, ker sem bil takrat odločen, da ga bom vzel, pa je 42,5 bila malce ozka, 43 pa je noga že plavala, žal. se mi je takrat potem podrl plan glede gojzarjev, ker so bili eni redkih, ki mi niso delali problemov čez kost gležnja (mam zjebane gležnje precej), in potem se je začela agonija, katere gojzarje vzet. takrat sem potem šel konkretno čez budget, vzel Rapace, zdaj še Wildfire Mid, spomladi bom zagotovo še nizke Wildfire vzel, odločit se moram samo - GTX al non-GTX.