Kako ugotoviti da je mobitel original?

Majstr

Zelenc'
22. jan 2013
28
0
1
Pod temo od Xperie Z sem že povpraševal glede ene izmed trgovin, kjer so cene telefon zelo nizke. Jasno, da želim do novega telefona priti čim ceneje, vendar me skrbi, da bi kupil "mačka v žaklju." Na bolhi sem najdel kar nekaj ugodnih ponudb za Xperio Z in Galaxyja S4, vendar me zanima, kako lahko ugotoviš, da je telefon original? Konkretno, na spodnji povezavi tip prodaja oba telefona zelo ugodno. Pravi, da so iz Nemčije in želi 100€ vnaprej, za zagotovilo, da ga bom res vzel.

http://www.bolha.com/telefonij...clct=1368955079

Torej...ali je kakšen način, da lahko ugotovim, da je telefon pravi?

sprasujem se.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ne plačuj v naprej, če ne veš kdo je !!!! Ko bo imel aparate v roki se lahko zmenita in v živo vidiš aparat, preglej vse, imei mora biti isti v aparatu kot na papirju - Brez tega NIČ. Kakšen galaxy Note 2 ti ni všeč, cenejši je, pa isto full dober ?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 3287

On misli na ponaredke in originale (ce prav razumem). Najboljse je, da gres v bigbung (ali kam drugam) in se konkretno poigras z telefonom. Potem pa to naredi tudi, ko bos kupoval od "privat" prodajalca. Pri s4 (s3 in note2) sem opazil, da so gumbi malo bolj "na ven" narejeni (na prvi pogled). Lp
 

blazhh

Pripravnik
15. jan 2012
80
0
6
Če kdo misli dajat avans za nakup mobitela, naj se prosim spomni na Brumna in njegove jabolke.