Pohodni čevlji

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Take Mammut imam tudi jaz. Fini in zelo lahki edin Michelinov podplat je v primerjavi z Vibranom ali Continentalom za moje pojme slabši.
Za moje pojme tudi top čevelj La Sportiva Tango.
Je pa pri nakupu treba sprobat čim več čevljev pa so izbrat tiste ki ti najbolj sedejo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Spet odpiram temo... Iščem neke "gojzarje" za vse razmere, tudi če bi se mogoče enkrat odločil iti recimo na "triglav". Karkoli probam od "orenk" gojzarjev, vse je trdo ko kamen... Nekako sam z gležnji nimam problemov, prej bo odletel kolen...

Gledam se Salomon Quest 4, vendar se ga nikjer ne dobi. Iz UK bi lahko dobil Quest Element. Je to OK za all-terain uporabo, večinoma po utrjenih poteh, gozdu, blatu? Pa če bi se odločil skočiti kdaj na kak bolj skalnat teren, bo to dovolj?

Od težkokategornikov sem probaval Salewa, Montura in Planika, Apline še nisem imel priložnost. Jalovec mi je po testiranju OK na nogi, razen pač da je težek. Glede na to, da bo uporava večinoma v srednjegorju brez derez, je to verjetno overkil.

Ima kdo kake predloge? Pogoj je Gora-Tex.
visoke imam alpina, kot si rekel, trdi. Pri men ni problem trdi zgoraj, ampak trd podplat. Pri sestopu ne morem več hodit, tako boli. Moram si kupit gel vložke... So pa celi usnjeni, tako da premočljivost ni problem.

Nizke imam la scarpa. super extra zadovoljen. bi kar tekal po hribih. Ko bom iskal visoke bom gledal nekaj takega. Mehek podplat in usnjeni.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
kaj pa proalpovi modeli? načeloma niso slabi, imam nizke pohodne in so dejansko kul. seveda ne ravno za na triglav...
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
visoke imam alpina, kot si rekel, trdi. Pri men ni problem trdi zgoraj, ampak trd podplat. Pri sestopu ne morem več hodit, tako boli. Moram si kupit gel vložke... So pa celi usnjeni, tako da premočljivost ni problem.

Nizke imam la scarpa. super extra zadovoljen. bi kar tekal po hribih. Ko bom iskal visoke bom gledal nekaj takega. Mehek podplat in usnjeni.
Sam imam La Sportiva nizke https://www.iglusport.si/ultra-raptor-gtx-23471 in v 10 mesecih uporabe podplata skoraj ni več. Pa nisem samo v teh okrog hodil. Drugače s samim oprijemom na skoraj vseh podlagah ni težav, tudi premočijo še ne, zato sem nabavil za zimske sprehode, sankanja in skok na kakšen okoliški hrib še https://www.iglusport.si/ultra-raptor-ii-mid-gtx-239207
Oba modela so res lahki čevlji.
Zimske gojzarje imam pa od Alpine Nuptse 1.0 ti pa so še kar težki. So pa pripravljeni za uporabo polavtomatskih derez in so še kar trdi.
 

makedonc

Pripravnik
4. okt 2007
141
5
18
Kupil sem adidas terrex ax3 mid gtx, pred 8mimi meseci sem imel nesrečo udarec narta nič zlomljeno, sedaj imam težave z gležnjom, ko jih nosim( boli me). Je mogoče težava od copat?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.464
1.249
113
Iskajoč brata
Če želiš bolj mehke, potem proč od vseh čevljev, ki imajo možnost derez. Ti imajo trši podplat, da dereze ostanejo gor.
Jaz imam tale model: https://www.alpinashop.si/p68457/visoka-pohodna-obutev-nepal-63264 za visokogorje

Drugače pa najboljši nasvet: Vsa oblačila lahko kupiš preko spleta, čevlje boš moral pa probavati in hoditi po trgovini. Različna kopita, trdota,....
Ko sem kupoval tele, sem imel namen kupiti popolnoma druge. Ko sem probal te, je bil drug svet, sem se takoj premislil.

PS: Ne šparaj razlike za par 10€, ker boš imel čevlje par let... Pa hodi po trgovini vsaj 10 min, da vidiš če ti sedejo, ne glede na poglede trgovcev. Pa pravilo dveh prstov, za po klancu dol. Doktorat iz pohodnih čevljev in kompliciranja :obesise:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Spet odpiram temo... Iščem neke "gojzarje" za vse razmere, tudi če bi se mogoče enkrat odločil iti recimo na "triglav". Karkoli probam od "orenk" gojzarjev, vse je trdo ko kamen... Nekako sam z gležnji nimam problemov, prej bo odletel kolen...

Gledam se Salomon Quest 4, vendar se ga nikjer ne dobi. Iz UK bi lahko dobil Quest Element. Je to OK za all-terain uporabo, večinoma po utrjenih poteh, gozdu, blatu? Pa če bi se odločil skočiti kdaj na kak bolj skalnat teren, bo to dovolj?

Od težkokategornikov sem probaval Salewa, Montura in Planika, Apline še nisem imel priložnost. Jalovec mi je po testiranju OK na nogi, razen pač da je težek. Glede na to, da bo uporava večinoma v srednjegorju brez derez, je to verjetno overkil.

Ima kdo kake predloge? Pogoj je Gora-Tex.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Hvala vsem za predloge, kot sem si mislil, sem dobil od vsakega drugačno mnenje :)

Bom šel malo sprobat predlagane čevlje, pa da vidim, kaj paše na moje noge...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kot že omenjeno zgoraj:
La sportiva Trango GTX - niso pretrdi.

trango.PNG


2 dnevna izkušnja (sobota, včeraj): hoja tudi po celcu, noga suha. Top.
Samo cena je sedaj malce višja. Jaz sem dal zanje pod 180€ (kolk točno, se ne spomnim).
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Mam podobne čevlje kot zgoraj AndrejEnej, z dodatkom "tower" k imenu. Tam 220 eur sem dal spomladi preko bergfreunde.
To so za mene univerzalni čevlji za čez leto, pozimi zimi imam višje in tudi trše.

Meni ti čevlji preprosto pašejo na mojo nogo, ni bolečin v podplatih,kot so prej bili pri Alpina Tibet, kjer mi je (k sreči) podplat odpadel. Vredno vsakega denarja.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Jaz sem nabavil te LaSportiva GTX, ker:
1. Dober občutek na nogi.
2. Dober oprijem.
3. Imam rad bolj "zračne" čevlje.
4. Teža čevlja.
5. Potrebujem čevelj, za kratke/srednje ture (do 6 ur skupaj), kjer je hoje v visokogorju do 30%.

Mehek podplat in dober oprijem gresta skupaj. Žal tudi hitra obraba.
Za hojo v visokogorju si vzamem težje in bolj udobne čevlje, s trdim podplatom. Z izhodišča pa vedno štartam v supergah. Zimske ture so samo turne :)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
No, pa da se pofočkam. Po ne vem kateri “sreči” sem naletel a Suvel Sport, saj sem iskal Salomon Quest 4 GTX. Po klicu so povedali, da ravno moje številke nimajo, da pa ima še en kos prejšnjega modela (na spletu cife ni bilo). Sem se na hitro odločil, plačal, danes dobil.


Pašejo na nogo ko uliti, dejansko pravi gojzar in ne povišana superga. Sedaj pa samo še čas, da gremo sprobat :)
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Te Salomonke so res udobne in dobre za nosit, ampak njihova slaba stran je njihov podplat. Je pač Salomon. Drsi. Zlasti na mokrem.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Se spogledujem za posteno robo pohodne oburve. Na Vibramovi strani gledam parnerje. Nikjer ne zasledim Alpino ali Planiko. To pomeni da dobijo 2. ligo robe ceprav pise Vibram na podplatu? Mimogrede ddo prodaje v Slo Grisport pohodne cevlje ?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
  • Všeč mi je
Reactions: irwin