Pohodni čevlji

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Tale LOWA - Renegade GTX MID in Salewa MTN Trainer Lite Mid Goretex sta mi sedaj po reviewih bolj všeč, ker sta izgleda bolj "mehka".
Ima pa oba modela najbližje Intersport v Celju, kar je pa zopet kakšno uro poti...

Kako si določil številko čevlja? Po izmeri št. + 1/2 do 1 večje?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Tako da so mi udobni z debelimi zokni in še kake pol centi zraven. Renegade je meni dušo dal :) Triglav, Raduha in podobne ture vse z njimi naredil, še na zimskih turah po Rogli, Pokljuki sem jih imel in so bili super ter niso premočili. Edino po skalah se usnje uniči/počoha, ko recimo plezaš. Sedaj imam model Baldo in je isto dober, edino bolj za v skalo in zato trši.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Skrajšam ja, da se mi potem cufajo dalje. Okoli gležnja oviti me moti da špana po tetivi, sem poskusil. Sicer se je po 2 letih pojavil nov problem z njimi... še trde so postale, ni pomagalo pranje vezalk... in se pogosteje odvezujejo.

Vsaj poceni je Alpina. Ampak kolikor je cenejša, je tudi slabša.
Vezalke se vam odvezujejo, ker si 99.9% ljudi ne zna pravilno zavezati cevljev. Zal tehnologija vzgojiteljice iz vrtce ali mame odpade pri tako tehnicnih zadevah. :D

Kontra se zaveze lev in desni cevelj. Cisto na zacetku kjer prepletes zanko! To je najbolj preprost nacin pri klasicnem zavezovanju kjer obstaja sicer 16 nacinov.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Sam imam v lasti Nepal model. Ti čevlji so mišljeni za visokogorje, so super, robustni in posledično tudi težki.... Meni so super, kopit mi paše na stopal in res lahko bluziš po skalah brez posledic.
Če imaš malo visokogorja, potem odsvetujem. Za to greš stopnico nižje in vzameš model Tibet. Ta tudi zdrži Triglav brez težav, vendar če boš imel veliko visokogorja, se bodo pa scefrali hitro.
Toliko iz mojih osebnih izkušenj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Jaz imam znamko Dolomite. Pri nas sicer ne tako zastopana znamka, se pa dobi brez problema v tujini. Nosim Dolomite Veloce Goretex. Super zadeva, mehek, udoben z vibram podplatom, še ni premočil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Tale LOWA - Renegade GTX MID in Salewa MTN Trainer Lite Mid Goretex sta mi sedaj po reviewih bolj všeč, ker sta izgleda bolj "mehka".
Ima pa oba modela najbližje Intersport v Celju, kar je pa zopet kakšno uro poti...

Kako si določil številko čevlja? Po izmeri št. + 1/2 do 1 večje?
Sam imam LOWA CAMINO GTX... Edini pohodni čevelj pri katerem sem vzel ''dejansko številko'' in so ravno pravšnji (vsaj omenjeni model že ''predpostavlja'' malenkost večji čevelj kot mora biti pri gojzarjih)... Vse ostale znamke sem moral vzeti vsaj cifro večje, ta model pa je ''taman''...

Sicer pa si v Intersportu lahko naročiš izdelke v sebi najbližjo trgovine (brez vnaprejšnjega plačila), greš pomerit in se nato odločiš, če boš kupil... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Kako se obnesejo Mišelinovi podplati na Dolomitih?
Jaz imam Mišelin podplat na Mamut gojzarih pa nisem najbolj zadovoljen. Na drsečem razmočenem terenu se Vibram dosti bolje obnese.
Je tudi Mamut pri naslednji generaciji gojzarja šel na Vibram. Predvidevam da ne zabrezveze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Sicer pa si v Intersportu lahko naročiš izdelke v sebi najbližjo trgovine (brez vnaprejšnjega plačila), greš pomerit in se nato odločiš, če boš kupil... ;)

Bi moral potem naročit ene 10 modelov z razponom številk +/-. Bi me verjetn malo čudno pogledali, ko bi se pojavil v trgovini... :norec:

Moram izluščit nekaj modelov in potem it na teren po trgovinah.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Kako se obnesejo Mišelinovi podplati na Dolomitih?

Hja, na teh, ki jih imam piše Vibram. Zaenkrat brez pripomb. Sem jih imel za daljši treking po Dolomitih in so se res dobro obnesli. Vmes je bilo nekaj malega dežja, kamni spolzki, vendar oprijem še vedno dovolj dober, da sem nadaljeval brez večjih skrbi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Lahko da te to užali, amak jaz vse to obletam z Lasportiva Akyra nizkimi čevlji (tudi Triglav ja).... V snegu imam Alpina Nepal, ampak sem potreboval nekaj sezon, da so se uhodili in mi ne gredo na živce. Pa nekaj se trudim s Salewa nizkimi MTN Trainer GTX2, ampak to je mučilno orodje proti akyri... Sem jih ta vikend spet dal na noge, ker je padlo malce snega in je to obup... Saj bodo počasi, ampak...

Jernej
Saj je vse super, samo ne tega razglašat okoli, ker jih bo res še kdo kupil za po gorah šetat. Taki nasveti vodijo v to, da na sedmerih vidiš pol folka v tekaških supergah, večinoma ljudi, ki so še v gojzarjih nevarni sami sebi. Verjetno jim je prodajalec v igluju povedal enako kot ti, da hodi na triglav v akyrah (kar je super, ker je hitrejši gor in dol), ni pa povedal da je na triglavu vsak teden.

Akyra so tekaški čevlji, edina prednost je da so lažji od gojzarja in bolje primejo (tudi na skali). Ostalo so slabosti (plus to da konkretno Akyre pašejo na nogo vsakemu stotemu, ker so okoli gležnja previsoki). Je pa res da v gojzarjih ne moreš tečt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Saj je vse super, samo ne tega razglašat okoli, ker jih bo res še kdo kupil za po gorah šetat. Taki nasveti vodijo v to, da na sedmerih vidiš pol folka v tekaških supergah, večinoma ljudi, ki so še v gojzarjih nevarni sami sebi. Verjetno jim je prodajalec v igluju povedal enako kot ti, da hodi na triglav v akyrah (kar je super, ker je hitrejši gor in dol), ni pa povedal da je na triglavu vsak teden.

Akyra so tekaški čevlji, edina prednost je da so lažji od gojzarja in bolje primejo (tudi na skali). Ostalo so slabosti (plus to da konkretno Akyre pašejo na nogo vsakemu stotemu, ker so okoli gležnja previsoki). Je pa res da v gojzarjih ne moreš tečt.
Kaj pa vem, s tem modelom skače okoli cel kup ljudi in so vsi nekako zadovoljni. Kar se tiče pa adidask na sedmerih, je pa verjetno bolje, če greš na Triglav v čevljih, ki so uhojeni kot pa v novih gojzarjih, kupljenih ektra za triglav. Če ima človek normalno kondicijo, mora gleženj brez problema zdržati takšno turo in še kaj več. Torej predlagava bushido namesto akyre?

Jernej
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Grem jutri v Novo Mesto, ma ta mali tekmo v plezanju, pa bom prečekiral Hervis, Intersport in Kibubo.

Ve slučajno kdo za NM, če je v kraju še kakšna športna trgovina?!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sam sem si predvsem zaradi terenskega dela želel še ene nižje trpežne pohodne čevlje, gojzarje imam dvoje, oboje Salewa (Rapace in Edge Mid GTX), oboje zelo dober gojzer, edino Rapace me zelo spontano zna ožulit (10x grem z njimi, nič, potem pa me ožulijo na polno, pa spet 10x nič ... Edge MID GTX pa nimam slabe besede). imam relativno zjebane gležnje, predvsem levega, kar se pozna tudi na ustreznosti gojzarjev in mam problem najti primernega, saj mi zgornji del hitro začne pritiskati na gleženj v zelo neugodni meri.

tako sem si zaželel še lažje, nizke pohodne čevlje in sem imel v mislih Scarpo Mescalito, na nogah so bili super, a zraven so bili malce bolj supergasti na pogled, a na nogi so res super in nič kaj supergasti. Scarpa Spin Ultra GTX. imel zdaj že parkrat, enkrat med deževnim rallyjem, kjer jih je konkretno namočilo, pa so mokri postali predvsem zaradi tega, ker mi je preko hlač namočilo nogavice in je tako prišla voda not. so ultra stabilni, imel že na parih pohodih, podplat ne izgleda tako, a nudi ogromno oprijema, tudi na vlažnih skalah (vibram).
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Evo sem se zapiknil v Salamonke X render mid gtx Taco ne spravim not, enako z nizkim modelom. Probal tudi 2 stevilki vecji stevilko preozke za obut. Pesiroka taca.
Zato iscem nek podoben model in znamke ki ima izrazito siroko kopito. Pozna kdo katera firma izstopa z modeli sirokega kopita. ...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Jaz mam tudi nogo precej široko, predvsem spredaj, zadaj ne toliko. Alpina je skoraj preširoka, imam ene nizke. Adidas Terrex so ravno prav. Salomon so tudi meni ozki.