Pohodni čevlji

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Že zrihtal.

Od nizkih sem probal Scarpa Mescalito GTX, ki mi jebil malo utesnjen (široka noga), je pa drugače občutek v njemu dober
1698926299504.png

in nato še La Sportiva (kot svetovano tule) TX4 GTX, ti so se mi pa ulegli na nogo kot se zagre. Zato sem jih vzel
1698926417991.png

(ko pogledaš oba modela z vrha, delujejo Scarpa bolj ozki (elegantni), a so tudi nižji (kdor ima visok nart)...oblika noge tule igra precej vloge pri izbiri).

Od visokih sem probal Lowe Renegade GTX MID (tule prebral), ki so bili načeloma v redu, noga lepo pade v njih, nič niso tiščali.
1698926475284.png


In nato še za primerjavo nekaj v tem razredu (cenovnem - končna cena) in mi je dala prodajalka
La Sportiva TX5 GTX
1698926577172.png

...ki pa so bili čisto drugi svet, nogo enostavno objamejo, mehek občutek...tako da sem se hitro odločil za njih.


Zdaj jih grem ulavfat na hrib za hišo, potem bomo pa videli kako se obnesejo na dolgi rok.
(oboji 2 let garancije...OK).

Hvala za nasvete.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
Tudi moja izbira je bila La Sportiva, za poletni in zimski čevelj. Oba preizkušena v različnih razmerah in zaenkrat sem zelo zadovoljen. Udobni, dober oprijem, lahki... Je pa res, da sem šel na to še iz "old school" Planika gojzarja :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Že zrihtal.

Od nizkih sem probal Scarpa Mescalito GTX, ki mi jebil malo utesnjen (široka noga), je pa drugače občutek v njemu dober
Poglej priponko 74465
in nato še La Sportiva (kot svetovano tule) TX4 GTX, ti so se mi pa ulegli na nogo kot se zagre. Zato sem jih vzel
Poglej priponko 74466
(ko pogledaš oba modela z vrha, delujejo Scarpa bolj ozki (elegantni), a so tudi nižji (kdor ima visok nart)...oblika noge tule igra precej vloge pri izbiri).

Od visokih sem probal Lowe Renegade GTX MID (tule prebral), ki so bili načeloma v redu, noga lepo pade v njih, nič niso tiščali.
Poglej priponko 74467

In nato še za primerjavo nekaj v tem razredu (cenovnem - končna cena) in mi je dala prodajalka
La Sportiva TX5 GTX
Poglej priponko 74468
...ki pa so bili čisto drugi svet, nogo enostavno objamejo, mehek občutek...tako da sem se hitro odločil za njih.


Zdaj jih grem ulavfat na hrib za hišo, potem bomo pa videli kako se obnesejo na dolgi rok.
(oboji 2 let garancije...OK).

Hvala za nasvete.
Kaj boš z garancijo, dokler bo Urankar reševal reklamacije. :p
 
  • Haha
Reactions: godfather

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Imam LaSportiva Akyra, za poletne pohode in počasnejše teke po hribih (za hitrejše so preokorni in pretežki). Moti me previsok petni del, ki drma po tetivi (v trgovini tega ne moreš ugotovit) in da so v primerjavi z ostalimi bolj široki. Trenutno je za njimi 600 km in podplat je na pregibu že začel razpadat. Za primerjavo, mizuno hayate, ki je hitrejši čevelj in bi ga moral prej uničit naredim 1.500 km.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Imam LaSportiva Akyra, za poletne pohode in počasnejše teke po hribih (za hitrejše so preokorni in pretežki). Moti me previsok petni del, ki drma po tetivi (v trgovini tega ne moreš ugotovit) in da so v primerjavi z ostalimi bolj široki. Trenutno je za njimi 600 km in podplat je na pregibu že začel razpadat. Za primerjavo, mizuno hayate, ki je hitrejši čevelj in bi ga moral prej uničit naredim 1.500 km.

sem jih ravno kupil, točno zato, ker so malo širši. Če bodo zdržali 600 je to to, ker Salomonoe XA Pro 3D so po 300 skoraj na koncu... Pa sem imel sedaj 10 let samo te...
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
sem jih ravno kupil, točno zato, ker so malo širši. Če bodo zdržali 600 je to to, ker Salomonoe XA Pro 3D so po 300 skoraj na koncu... Pa sem imel sedaj 10 let samo te...
Tako udobnih superg kot so Salomon XA Pro 3d težko dobiš. Par modelov sem imel, ampak so vsi imeli težave s podplatom, ki se je odlepil na sredini.
Trenutno pa poleg La sportive Akasha, uporabljam še Hoka One One Speedgoat. Akasha so neuničljive, Speedgoat pa izredno udobne in manj trdožive. Oboje uporabljam za sredogorje in daljše trail teke.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Tako udobnih superg kot so Salomon XA Pro 3d težko dobiš. Par modelov sem imel, ampak so vsi imeli težave s podplatom, ki se je odlepil na sredini.
Trenutno pa poleg La sportive Akasha, uporabljam še Hoka One One Speedgoat. Akasha so neuničljive, Speedgoat pa izredno udobne in manj trdožive. Oboje uporabljam za sredogorje in daljše trail teke.

Se strinjam. Zato sem nerad probal sedaj LaSportivo.

Imam pa za gojzar salomonke Quest, to je pa res topshit, udoben za pop*****. Bomo videli, kok bo zdržal
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Par vprašanj za vse tu - na kakšne načine rešujete problem premočljivosti čevlja? Kateri impregnacijski sprej je "bestbuy" in pa ali poleg klasične impregnacije morda obstaja še kakšna druga opcija?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Najboljši so brez mrezice. Slej kot prej spusti.
Mrežic se itak izogibam, GTX membrane moji čevlji nimajo in zaenkrat še ne potrebujem novih tako da moram gledati v smeri rešitev, kot ste mi jih že podali ala mast in spreji. Mi je pa nepremočljivost zelo pommebna saj sem pogosto na raznoraznem terenu v vseh vremenskih pogojih in mi je izjemno zoprno, če je treba z mokrimi čevlji marširat naokoli. Pa tudi to se da preživeti v primeru polurne-urne hoje ampak v primeru 2+ ali pa celodnevne hoje je pa že malo drugače. Sprobal sem že kar nekaj sprejev ampak so me bolj kot ne vsi do sedaj pustili ravnodušnega oz. me noben ni res impresioniral v stilu, da bi rekel "evo, to je pa to".
Hvala vsem za že spisane nasvete in hvala še vnaprej za v prihodnje spisane (ja aljoman , tebe gledam) :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Jaz imam ponavadi 2 para. Navadni pohodni cevelj, pa enega z GTX. Nisem napisala vedno, ker zdaj sem po par letih zabrisala GTX v smeti in moram nove kupiti. Slednjega uporabljam za takle cajt, kot je zdajle. Dezja se izogibam, ampak dez za seboj pusti luze, blato, mokro listje in travo. Pozimi pa, ko se sneg topi, tudi po tisti žlobudri takoj premoči... Pa se bo spet kdo norca delal, ampak GTX poceni in udobni in delujoči so tudi Decathlonovi, ce kdo ni ravno brand snob. Se obnesejo v takmle bistveno bolj kot recimo terrexice ali pa katerikoli druge, ki "spustijo".
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Za "šetanje kroz mokre snove" je marsikateri čevelj ok in niti ne rabiš GTX membrane (ali znamke). Dobri usnjeni preverjeno funkcionirajo, tudi brez impregnacije. In takšne čevlje dobiš tudi v Decathlonu ali Intersportu, Hervisu, ipd...
Če pa hodiš v hribe, GTX prav pridejo tudi poleti...zjutraj zgodaj je močna rosa, potoki, snežne zaplate,...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
To je najbrž poletna varianta (Lite) in za več urne zimske pohode najbrž ni primeren, ker te bo lahko zeblo, kljub volnenim nogavicam :) Osebno mi Salewa modeli izpred nekaj let niso pasali, ker so mi bili preozki.
Za visokogorje in zimo imam Crow GTX, ki se je odlično obnesel na Triglavu in vseh zimskih razmerah in tudi feratah.
Rabim pa še kakšen "lažji" čevelj za okoliške hribčke in dostope...