Pohodni čevlji

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Jaz imam ponavadi 2 para. Navadni pohodni cevelj, pa enega z GTX. Nisem napisala vedno, ker zdaj sem po par letih zabrisala GTX v smeti in moram nove kupiti. Slednjega uporabljam za takle cajt, kot je zdajle. Dezja se izogibam, ampak dez za seboj pusti luze, blato, mokro listje in travo. Pozimi pa, ko se sneg topi, tudi po tisti žlobudri takoj premoči... Pa se bo spet kdo norca delal, ampak GTX poceni in udobni in delujoči so tudi Decathlonovi, ce kdo ni ravno brand snob. Se obnesejo v takmle bistveno bolj kot recimo terrexice ali pa katerikoli druge, ki "spustijo".
imam en par quechua z "gtx" in so zelo solidni

kupil za "foro", zelo mehki, dobri za dež, seveda v snegu čez čas spustijo, oprijem v mokrem tudi po travi ok

adidas katastrofa proti temu, trd kamen

sem pa gori dal link do Tecnica, mam ene gtx in ene navadne, odlična pohodna obutev, tudi za gore gre skozi in ferate
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
quechua mh500.jpg

IMG_20231103_124205.jpg

rang okoli 90 eur

ni pripomb, kar dobiš, je nad pričakovanji
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Tecnica Magma S (gtx)

Rang 120-160 EUR (imeli so v Kibubi)

Brez gtx so ok poleti in ko je suho, sicer že mokra trava osveži notranjost spredaj :) GTX pa tudi za mokroto

Podplat se lepo sam čisti, torej lepo odvodnjavanje blata

Lahki, močni, ojačani spredaj (skale niso problem), vibram, ni da ni.

Pa še lepo zgledajo napram papagajskim modelom konkurence.

Imam pa še ene laSportiva (za hiking), malo starejše, vrhunski čevelj, ki ga žal la sportiva ne zmore več naredit (blizu je raptor model, a tudi daleč...).

17977_36400_moski-nizki-pohodniski-tekaski-cevlji-tecnica-magma-s-gtx_546x574-ed.jpg
11240400003_magma_s_ms.jpg
magma-main-view@2x.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Ste me zdrmal zdaj, da sem šla gledat, ker nimam trenutno...

To ne posilja vec v Slovenijo? Prav na tem forumu sem zvedela za štacuno. Je kaka alternativa.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Ne, 21run že lep čas ne pošilja več v SLO. Kljub bebavim (ne)reševanjem reklamacij sem zadnjih nekaj parov ugodno dobil v intersportu (prek neta). Poglej še na sportpursuit. Sicer včasih dostava traja tudi po 3 tedne in pošiljanje nazaj je tvoj strošek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
ma, dva meseca nazaj sem kupovala svoje prve tekaške navadne, sem šla v Hervis probat, prečesala net (tudi tu, zato sem vedela za to štacuno) in se vrnila nazaj v Hervis kupit. daleč od tega, da ne bi verjela, da se pri nas ne da dobiti za bolj pameten denar. V sportpursuit je cena tudi (še bolj) odlična, samo številke ni. Intersport jih ima pa zdaj tudi za manj kot 100€. Saj me ne bo konec, ampak tisti ceni onkraj meje sta bili pa res ugodni. Hja nič, bom pa v Supernovo zavila.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Ste me zdrmal zdaj, da sem šla gledat, ker nimam trenutno...

To ne posilja vec v Slovenijo? Prav na tem forumu sem zvedela za štacuno. Je kaka alternativa.
Jst kupujem na Mister running največkrat. Konkretna znižanja občasno.
Včasih tudi Sportshoes
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Z mojo soprogo sva praktično zgulila Adidaske Terrex Swift R2 nizke, vse povsod od asvalta, do makadama, trave, Šmarne gore, polet pozim itd. Edini minus je bil pri njej bel podplat, ki je na mokri skali mal slabše prijel. No smo šli za vikend na Levstikovo pot v dežju. Čevlji ne sam da so po vseh teh zlorabah (sploh njeni) po 22km še zmer vodo držal, ampak niso niti enkrat zdrsnil po blatu. Zato sva zdaj vzela enak model le polvisoke. Bomo videli, če so se kaj poslabšali. Intersport outlet ima na cene, ki so na spletu še 20% of še do 25.11., tko da sva za dva para plačala 160 EUR.


Sva dala pa na noge še Salomonke Cros hike, ko je mali ravno probaval svoje Speedcross, pa so nama obema spredaj preozki. Z Terrex tukaj ni težav.

 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Zanimivo, da ti niso preozki. Jaz sem imel stare terrex swift 2 in so mi bili ok. Kupil swift 3 pa so mi bili na nogi super, ampak hitro razpadli na pregibu pri prstih. Potem pa sem nabavil spet novo verzijo swift 2, ki pa se mi zdijo veliko bolj ozki kot swift 2, ki sem jih kupil pred 3 leti. Zgleda kot da so vmes spreminjali dizajn ali širino istega modela.
Lahko pa potrdim, da so podplati vrhunski in imajo odličen oprijem na praktično vsaki podlagi. Je pa bilo kar se oprijema tiče enako tudi pri Salomon x ultra 4 GTX.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Z mojo soprogo sva praktično zgulila Adidaske Terrex Swift R2 nizke, vse povsod od asvalta, do makadama, trave, Šmarne gore, polet pozim itd. Edini minus je bil pri njej bel podplat, ki je na mokri skali mal slabše prijel. No smo šli za vikend na Levstikovo pot v dežju. Čevlji ne sam da so po vseh teh zlorabah (sploh njeni) po 22km še zmer vodo držal, ampak niso niti enkrat zdrsnil po blatu. Zato sva zdaj vzela enak model le polvisoke. Bomo videli, če so se kaj poslabšali. Intersport outlet ima na cene, ki so na spletu še 20% of še do 25.11., tko da sva za dva para plačala 160 EUR.


Sva dala pa na noge še Salomonke Cros hike, ko je mali ravno probaval svoje Speedcross, pa so nama obema spredaj preozki. Z Terrex tukaj ni težav.

Terrex mam zdaj že ta četrte po vrsti (bele, modre, oranžne, črne s pisanimi dodatki), pa so res OK. Mam pa tud Salomon Speedcross 6, še boljše mogoče, ampak ne za v skalo. Sem šel samo enkrat z njimi nad 2000 m, pa se takoj čepek zjebal na skalah ... No, Terrex to zdrži.
Moram pa še probat La Sportiva, sem jih kupil pred časom, ampak jih šparam za pozimi :cool:
Aja, pa vse so GTX, brez tega sploh ne kupim več takšnega čevlja.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Sam Speedcross je tekaški čevelj, Terrex Swift je pohodni.
Ja, zato sem jih pa zjebal (no, ne fejst). Speedcross sicer (z eno izjemo, ko sem se nategnil) uporabljam za "gozdnate" hribe, Terrex al pa polvisoke La sportiva pa za v skalo. Te nizke La sportiva bodo tud "samo" za v "gozdnata" področja (npr. Dobrča, Roblek, Kriška, Ratitovec in podobno).
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Meni so Speedcross super, ampak podplat se pa res hitr zgon. Še mal, pa jih bom mel lohk za tenis. :valjamse: No, zdej so že 2 tedna v penzionu, kar se športa tiče.

20231114_192821.jpg

1699986621569.png
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem jih kupil letos samo da niso GTX...bila akcija v Hervisu mislim da 70€. So me pozitivno presenetile in jih vzamem sedaj namesto visokih tudi v sredogorje. Res pa da za po rosi niso. Za visokogorje imam Lowa cevedale II GTX..zelo zadovoljen..Prej sem imel Scarpa Marmolada...preozke..v trgovini ok ko pa noga zateče pa ni fino. La sportiva Akyra mi je pa ok samo za ala Šmarna..Nekateri z njimi na Triglav..jaz si ne predstavljam...rabim trd podplat za po skalah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Zanimivo, da ti niso preozki. Jaz sem imel stare terrex swift 2 in so mi bili ok. Kupil swift 3 pa so mi bili na nogi super, ampak hitro razpadli na pregibu pri prstih. Potem pa sem nabavil spet novo verzijo swift 2, ki pa se mi zdijo veliko bolj ozki kot swift 2, ki sem jih kupil pred 3 leti. Zgleda kot da so vmes spreminjali dizajn ali širino istega modela.
Lahko pa potrdim, da so podplati vrhunski in imajo odličen oprijem na praktično vsaki podlagi. Je pa bilo kar se oprijema tiče enako tudi pri Salomon x ultra 4 GTX.
Kakšen se ti zdi podplat od Salomon x ultra 4 GTX ?

Imam MID verzijo in oprijem se mi je OK, vendar se mu zdi precej trd oz. neblažen(kar sicer nekako gre skupaj s stabilnostjo).
.