Katera mobilna aplikacija je najbolj ažurna?

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.526
2.335
113
Glede na morje podobnih tem, je vprašanje, če bomo ugotovili kaj novega, ampak katera mobilna navigacija kot so npr. Google maps, Waze, Sygic ima po vašem mnenju najbolj ažurne podakte o prometu na poti in jih tudi najbolj koristno sproti uporablja, da recimo izbere boljšo/hitrejšo pot?
... je vse, kar tip hoče!
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
No ravnokar lep primer. Preko AA Speech (razočaran nad njem ker moram 10x izgovorit eno in isto besedo pa je ne prepozna) Primer za AAS čisto osnovne besede kot je Dom-Home ne najde. Če izgovorim Dom( imam tako shranjeno) najde oziroma ponudi vse prej, od Domžal, do ne vem kaj še vse samo Doma ne. Če izgovorim pa Home kar je v AmiGotu shranjeno pod Dom-Home, predvidevam da ne zna slo pa sploh da ne govorim kaj vse najde.
No pa pojdimo nazaj na navigacije. Vnesem preko AAS(tudi ročno ne) trgovino jo AmiGo ne najde v mojem kraju, ko pa to isto storim z vklopljeno GM pa jo seveda najde. Potem pa pradoks. GM me pelje ravno v zastoj-delo na cesti, ko pa nemudoma preklopim na AmiGo pa lepo prikaže zastoj na zemljevidu. Sicer nisem vtipkal poti, ker jo kot sem že prej rekel ni našlo toda sem prepričan, da če bi vnesel pot bi mi ponudilo alternative oziroma obvoz po drugi poti.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: brane_new

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.455
3.521
113
Jaz pravim, da je Google Maps najboljša navigacija za vse nas ki je ne uporabljamo, da nam ne delate gneče na obvozih, ki jih ponudi Tom Tom.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Glede nato, da imaš neke čudne finte v glavi, probaj 20x. Mogoče ti bo pomagalo. Stalno več čudakov tu gori, ki mislijo, da so najbolj pametni :bonk:
A to ti sam sebe misliš. Ravno sem se spraševal kje se najdete taki čudaki :bonk:Čudno da to vidite samo druge, ne pa sami sebe.
Glej nisi najbolj pameten na Alterju kaj šele kje drugje :fredi:

Pa še to: enostavno ne razumem tega podjebavanja non stop. Kaj vam prihaja na to ali kaj?
Ne se jokat no prosim, ker samo poslabšuješ situacijo. Ko se boš pa začel normalno obnašat(in nehal podjebavat) se bova pa mogoče drugače pogovarjala.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Jaz pravim, da je Google Maps najboljša navigacija za vse nas ki je ne uporabljamo, da nam ne delate gneče na obvozih, ki jih ponudi Tom Tom.
Se ne strinjam. Kot sem rekel, morali bi se več obveščat med sabo, ker če ni tega obveščanja ti jih nobeden TomTom ne bo ponudil. Ti pa sam sebi delaš škodo, ker hočeš da čim manj uporabnikov uporablja Tom Tom.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: brane_new in zakon

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.455
3.521
113
Se ne strinjam. Kot sem rekel, morali bi se več obveščat med sabo, ker če ni tega obveščanja ti jih nobeden TomTom ne bo ponudil. Ti pa sam sebi delaš škodo, ker hočeš da čim manj uporabnikov uporablja Tom Tom.
V Nemčiji se lepo prijavljajo radarske kontrole.
Promet je pa tudi skoraj na 1m natančen.
Za Slovenijo pa še vem kje je kateri kraj, če rečejo po radiju.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.591
699
113
toti Maribor
A to ti sam sebe misliš. Ravno sem se spraševal kje se najdete taki čudaki :bonk:Čudno da to vidite samo druge, ne pa sami sebe.
Glej nisi najbolj pameten na Alterju kaj šele kje drugje :fredi:


Ne se jokat no prosim, ker samo poslabšuješ situacijo. Ko se boš pa začel normalno obnašat(in nehal podjebavat) se bova pa mogoče drugače pogovarjala.
Podjebavaš ti sam sebe.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

zakon

Guru
16. maj 2008
8.591
699
113
toti Maribor
LOL:bonk:
Te mal skleroza jebe. Ti sploh ne veš s kom se pogovarjaš. Očitno sam s sabo. Potem se pa čudiš, če te kdo podjebava.
Glej še zadnjič Borg . Ne vem kaj se nekaj repenčiš tu gori, ker nisi ravno neka dodana vrednost v tej temi. Začel si s postom #50, nekaj žalit brezveze, kot da si malo omejen in še zdaj ne razumem zakaj. Zakaj te ni moderator ustavil ne vem, že ima razloge za to. Če ti kaj ne paše lahko mirno greš od kod si prišel takih tvojih izpadov ne rabimo. Smo preživeli marsikatero navigacijo brez tebe in bomo tudi še naprej. Takih uporabnikov ,ki nimajo namena pomagat, ali se nekaj frajerišijo kakšni strokovnjaki so, ne rabimo. Toliko iz moje strani, ti pa se lahko sedaj naprej igraš v svojem peskovniku in prisluhi v glavi.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.591
699
113
toti Maribor
Kar se pa tiče Googla, pa bom rekel, da je to ena monopolistična svin..., ki omejuje konkurenco, kjer koli lahko. Ko je dovolil konkurenčne aplikacije na AA jim je dal cel kup omejitev, recimo TomTom-u konkretno to, da ne sme imeti več kot 5 priljubljenih, da stranska pasica zgolj kaže dogodke in ni možno kliknit na dogodek kot na telefonu itd. Google sicer trdi, da zaradi varnosti, ampak potem bi GM in Waze imela enake omejitve, pa jih nimata.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Glej ta tvoj zadnjič bi bil lahko že v prvem postu, ker tvoja dodana vrednost v tej temi se je končala s prvim postom. Tej temi in temu forumu si doprinesel ama baš ništa. Zato zate še vedno doktor. Za kaj več pa niste vredni, ker eden bolj pameten kot drug nabijate čist brez kakršnih koli izkušenj samo kdo bo ven vrgel večjo bedarijo. Ko preberem kakšen tvoj komentar v kakšni drugi temi me kr srat prime, kakšne ven mečeš.
Večkrat si že dokazal, da te daje skleroza, ker ti mora vsak 10x razložit določeno stvar preden jo pokapiraš.
ŠE SEDAJ NE RAZUMEŠ ZAKAJ! Zaradi tebe in tvojih enkrat 7x, enkrat 10x saj sam ne veš, kot si razlagal moonracerju, kar je vse kar znaš in zmoreš. Takrat je moral Maverick pobrisat polovico teme... in ja res mi ni jasno zakaj kljub opozorilom moderatorjem niso naredili reda že prej. Se pa sploh ne čudim glede na to kakšna štala je ratal na forumu, po novem letu.
New šerif in town.
Ja skleroza!
https://www.alter.si/tema/android-auto.2673900/page-19#post-3327288
post #375 polovica pa je bila zbrisana.
Verjemi, da se ne bi vmešaval toda, ko sem prebral kakšne bedarije spet nakladaš moonracerju pa nisem mogel mimo. Tako kot una kura, ki je njen največji doseg, kdaj je prišel zadnji update. Žalostno pa je, da se ne zavedaš, da pojma nimaš, zato nehaj se nekaj duvat pa napenjat, da te ne bo razgnalo. Pa res naj bo to zadnjič, ker se ne mislim več spuščat na tvoj nivo.
Najprej pospravi pred svojim pragom potem pa kritiziraj druge.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Od teh Google maps je kar nekaj aplikacij.Katero uporabljate.Jaz imam Google zemljevidi.Katera je "prava"
 

Priponke

  • Screenshot_2023-05-07-10-36-15-30_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpg
    Screenshot_2023-05-07-10-36-15-30_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpg
    423,7 KB · Ogledi: 52

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Od teh Google maps je kar nekaj aplikacij.Katero uporabljate.Jaz imam Google zemljevidi.Katera je "prava"
Imaš "pravo". Google earth so satelitski posnetki, Google Maps Go pa poenostavljeni Google zemljevidi za slabše telefone, vendar rabiš tudi Chrome brskalnik. Vse ostale navigacije s slike niso googlove, vsebujejo pa oglase.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pol3ni

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.455
3.521
113
Free je vredi, dokler ne prideš v Vukojebine kjer so Mobilni podatki dražji kot zlato ali pa jih ni.
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
110
10
18
Za kaj bolj resnega uporabljam google zemljevide. Waze naj bi bil njihov pa ne najde niti osnovnih lokacij, da ne govorim da ne zna računat koliko časa je do določene lokacije. AmiGo je dober za kakšne zastoje.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.267
3.147
113
Imam vprašanje Glede AmiGo-ta: in sicer glasovno vodenje poteka tako, da slovenščino izgovarja po angleško.
Kako to kombinacijo reducirati na en osnovni jezik?