Katera mobilna aplikacija je najbolj ažurna?

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Waze je meni strašno uporaben (naj bi tudi uporabljal Googlove zemljevide), ker ostali uporabniki sproti vnašajo aktualne razmere in dogodke na cestah; če si seveda v takšni državi, kjer je veliko uporabnikov.

Ne znam pa oceniti, kako dober je pri sprotnem preračunavanju alternativnih poti, ker dejansko ne vem, če je tista 30 minut hitrejša pot, ki ti jo priporoča, res dobra alternativa. Sploh v tujini ti recimo pokaže za 1 uro in dlje krajšo pot, ampak je potem povsem druga ruta, ki jo že v štartu nisem izbral, ker se recimo nočem voziti po hribovju ali gorah, ali pa prečkati dodatnih mej ipd.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Meni se Waze v praksi nikakor ni izkazal. Res je, da sem ga preizkušal predvsem na cestah Ljubljanske kotline in po Gorenjskem. Pogosto izbira precej čudne poti. Ima sicer nekaj zanimivih stvari, ampak glavna bi morala biti vsebina (kakovost vodenja).
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Jabe

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Waze ima podobne podatke o prometu kot gmaps ima pa drugačen algoritem za alternativne poti. Po mojih izkušnjah ti zna ob zastojih ponuditi boljše alternativne kot gmaps, res pa da te včasih pelje po kakšnih kar divjih obvozih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
+1 za GM.
Za po slo , pregled aktualnega stanja uporabljam aplikacijo od AMZS, pri zastojih imaš npr. info vzrok zastoja/gužve...npr. povečan promet, nesreča, zaprt prehitevalni pas,...+ koliko je na ta račun predviden daljši čas zaradi zastoja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Waze ima podobne podatke o prometu kot gmaps ima pa drugačen algoritem za alternativne poti. Po mojih izkušnjah ti zna ob zastojih ponuditi boljše alternativne kot gmaps, res pa da te včasih pelje po kakšnih kar divjih obvozih.
Waze drugače zbira podatke o prometu kot Google Maps. Seveda, če je vse normalno, bo prišel do podobnih rezultatov ;)
Meni se to ne zdi toliko problematično, kot so zares slabi predlogi poti. Sem mu dal že večkrat precej priložnosti, pa me nikakor ne prepriča.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Moje mnenje.
Vse je v kvaliteti zbranih podatkov - zastoji, ceste, ...
Google maps ima zadaj satelitsko podporo, up to date zastoje. In to svoje. Tale up to date je boljši kot pri drugih ponudnikih.
Pri google maps moraš imeti vključen prenos podatkov, preko katerega javljajo informacije zastoje, zemljevid.


Garmin naj bi imel radijski sprejem podatkov -- vzdržujejo drugi - in druge vzdrževalce zemljevidov. Zemljevidi pa po ene parkrat na leto.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Sygic sem kupil pa je ne bom več podaljšal. Ne vidim nobene prednosti napram drugim posebej brezplačnim. Edino kar je lep prikaz zemljevidov to je pa tudi vse. Vse ostalo kar je najpomembnejše kot je na primer, opozarjanje na nezgode, zastoje, radarje je pri tom tom in googlemaps veliko boljše, da o samem vodenju ne govorim.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
V Španiji ima Google maps celo omejitve hitrosti, semaforje in stop znake.

Napredim print screen.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Screenshot_20230501_114959_Maps.jpg
 

Priponke

  • Screenshot_20230501_115101_Maps.jpg
    Screenshot_20230501_115101_Maps.jpg
    574,6 KB · Ogledi: 51
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Kakšen dostop do zastojev ima Audijev ETRON Q4 ? lastnik mi ni znal povedat, meni pa je bilo fascinantno, da končno na vgrajeni GPS napravi v avtu vidim zeleno/rdeče barve od cest :))) Zgledalo mi je zelo osveženo, se mi pa zdi da je bilo bližje AMZSjevi Promet+, kot Promet aplikaciji od Jernega Viraga (ki je btw. še vedno moja 1.odločitev, to pa zaradi večjega kontrasta med temno rdečo/oranžno, kot jih ima Promet+.. pa še par minut hitrejši se mi zdi da je.. je pa cca. 15 minut zadaj. Jep TRENUTNA OBVESTILA S CEST že nekaj časa ne delajo, zato zaženem Promet+:).
To vgrajeni zeleno/rdeče-ceste GPS bo po novem, poleg brezstičnega odklepanja, moj drugi pogoj pri nakupu novega avta !! :)

Zna kdo tudi v kakšen drug avto spravit to opcijo v njihov vgradnji GPS, ne da linkam telefon
? (ki ga včasih nimam s sabo, ali bohnedaj da grem učit to svojo boljšo polovico:), da gledaš na navigaciji tudi zeleno/rdeče ceste. Pa mi sploh ni tako važno samodejno preračunavanje obvoznih poti - sam se že znajdem in gledam sproti kje jo ubrati -- le toliko, da ne gledam na mali telefon, ampak da vidim na ekranu med števci celo zadevo :)

... dobro temo ste odprli, na plan z vašimi praktični iskušnjami še ostali !!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Pa saj to delajo vgrajeni GPSi povsod, samo narocnino za live storitve moras imeti. Ze moj citroencek to zna, ampak v kompaniji s tomtomom, s katerim imam pa bistveno slabse izkusnje kot z GM.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Modeli avtov od katerega leta naprej cca. ?

Toyota (Touch2 , letnik 2017) ima LIVE ?

od kod črpajo zeleno/oranžno/rdeče informacije: iz TP-radijski valovi-Val202 ali iz tvojega telefona-internet ?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
se mi pa zdi da je bilo bližje AMZSjevi Promet+, kot Promet aplikaciji od Jernega Viraga (ki je btw. še vedno moja 1.odločitev, to pa zaradi večjega kontrasta med temno rdečo/oranžno, kot jih ima Promet+.. pa še par minut hitrejši se mi zdi da je.. je pa cca. 15 minut zadaj. Jep TRENUTNA OBVESTILA S CEST že nekaj časa ne delajo, zato zaženem Promet+
AMZS aplikacija je od AMZSja.
Promet+ pa je od DARSa.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
AMZS aplikacija je od AMZSja.
Promet+ pa je od DARSa.

Hvala za opozorilo na moj lapsus !!! Jep, mislil sem DARSOV Promet+, ne AMZSjev.
Lepo da si povedal, sploh nisem vedel za AMZSjevo aplikacijo --- ta mi je pa še bolj všeč glede izgleda in pomembnih informacij izrisanih dovolj barvno razloćno in veliko (in hitrejšega klika na kamere) kot Promet :)) THX !
 
  • Všeč mi je
Reactions: boro

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Kaj imate nastavljeno za obvestila. Meni je malo moteče, ker "preveč" obvešča, posebej promet+, ko sem doma, če pa izklopim obvestila pa potem nima pomena. Da bi pa vedno preklapljal, ko grem na vožnjo se mi pa tudi zdi brezveze.
Je možno nastavit samo, ko si v avtu oziroma se povežeš z avtom.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Meni je malo moteče, ker "preveč" obvešča, posebej promet+, ko sem doma, če pa izklopim obvestila pa potem nima pomena.
Jaz ne jebem obvestil, ker so itak prepozna. Tako pri prvem obvestilu, kot potem ko se je stanje že razčistilo. Stalno imam prižgano aplikacijo in gledam ekran 50km vnaprej, kako se spreminjajo barve (ter upoštevam da je to bilo še nazaj 15 minut stanje) --- zato so mi pa ti LIVE vgrajeni GPS sistemi od avtov zdaj po novem tako všeč :))) !!! Kje jih lahko dobim ? Kako spravit LIVE v Toyoto Touch2 ? Kako v WinCE iGo ?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Meni so pa najbolj važna obvestila, toda med potjo ali preden se odpravim na pot. Na aplikacijo ne gledam, ker gledam navigacijo.
Tudi AmiGo je pozen. Obvestila o delu ali zastojih so šele potem ko prideš do zastoja ali dela potem te pa sprašuje če je še vedno tam zastoj. Opažam da se malo premalo obveščamo med sabo o tem kje je kakšen zastoj, delo, radar. AmiGo to zelo dobro in enostavno omogoča.