Katera mobilna aplikacija je najbolj ažurna?

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
To mislita tole aplikacijo ne?

TomTom AmiGO - GPS Navigation za Android
oziroma
TomTom AmiGO GPS Maps, Traffic za iOS

In potem znotraj tega izbereš, da naj uporablja Google Maps ali kako?

Bom poskusil.

In pa mišljena je aplikacija za navigacijo, ker sama navigacija brez podprte aplikacije mi seveda ne koristi, če je ne morem uporabljati, pa je lahko še tako dobra.;)
Mišljena je ta aplikacija:
Ja navigacija je aplikacija. Ne razumem pa kaj misliš s tem, da navigacija brez podprte aplikacije ne moreš uporabljat. Razen če si spet zamešal za karte v sami navigaciji ali če že hočeš aplikaciji.:rolleyes:
Samo Borg je napisal:

Kako potem to dvoje povežeš?

Sedaj sem si namestil to aplikacijo in ne moreš veliko nastavljati. Tudi pod razno pa iz nastavitev ne vem od kod pobira prometne informacije.:sprasujemse:
Google maps je samostojna aplikacija-navigacija. Nič ne povezuješ. Ko si v avtu (ne vem ali imaš AA ali boš to uporabljal preko telefona )vklopiš AmiGo in potem vklopiš še google maps. V GM vneseš naslov za vodenje AmiGo pa te v ozadju opozarja na določene zastoje, radarje...
Če ti ni prioriteta vodenje pa je dovolj da imaš nastavljeno samo AmiGo saj ima lep vmesnik in prikaz zemljevida, samo ker je na področju vodenja GM veliko boljša takrat uporabim GM.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.841
624
113
EU
Ok to kar si sedaj napisal je malo zakomplicirano neuporabno, ker se aplikaciji lahko izključujeta/motita druga drugo; še posebej če vsaka uporablja svojo mapo/zemljevid.
Kar jaz potrebujem je eno dobro aplikacijo z navigacijo, ki te v primeru izrednih dogodkov v prometu najbolje preusmerja do cilja.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Nič se ne motita. Uporabljaj pa boš videll ne pa že vnaprej kritizirat če sploh še nisi uporabil pa nehaj komplicirat z nekimi brezveznimi problemi ki jih sploh ni.
Vse kar imaš v AmiGo za nastavljat je da imaš omogočene "warnings" in "traffic information" ostalo je pa tudi veliko odvisno od uporabnikov koliko opozarjajo vnašajo določene zastoje v samo aplikacijo. Tega pa kot sem napisal je premalo na tem moramo pa mi sami delat in takrat ko pridemo do zastoja čimveč vnašat ažurne informacije. Saj tako sami sebi pomagamo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.841
624
113
EU
Ok samo potem to nikakor ni dobra rešitev za
dobro aplikacijo z navigacijo, ki te v primeru izrednih dogodkov v prometu najbolje preusmerja do cilja.

Ker potem je Waze vsekakor boljša rešitev, kar se poročanja uporabnikov v prometu tiče; praktično si takoj informiran o izrednih razmerah na cestah.

Ampak to še vedno ne rešuje tega, da bi ti nato aplikacija tudi ponudila takoj in ažurno drugo hitrejšo alternativno pot.

Zaenkrat smo še ostali pri tem, da je očitno Google Maps še najboljši pri tem opravilu.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
Ok to kar si sedaj napisal je malo zakomplicirano neuporabno, ker se aplikaciji lahko izključujeta/motita druga drugo; še posebej če vsaka uporablja svojo mapo/zemljevid.
Kar jaz potrebujem je eno dobro aplikacijo z navigacijo, ki te v primeru izrednih dogodkov v prometu najbolje preusmerja do cilja.
Uporabljaj samo AmiGo. Ni prav nobene potrebe, da ti v ozadju ali kjerkoli deluje še kašna druga aplikacija z mapami. AmiGo ali TomtomGo sta super aplikaciji. Google Maps še zdaleč ni najboljša rešitev. Me čudi, da nekateri nimajo za vsak slučaj še 3. varianto in sicer Garmina nekje na šipi. Ziher je ziher:bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Leon2007

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.841
624
113
EU
Tudi Waze je kar se poročanja dogodkov na cesti tiče. Praktično vem za vsakega policista, zaustavljeno vozilo na/ob cesti ipd. takoj vnaprej. Tudi sama osnovna navigacija (uporablja Google Maps) je zelo solidna.

Ampak kar jaz iščem je aplikacijo, ki zna vse te ažurne podatke tudi dobro sproti uporabljati pri preračunavanju poti in ti pravočasno ponudi alternativno pot, če je potrebno.

In to sicer počne tako Waze kot Sygic kot tudi Google Maps. Le da jaz ne vem na katerega se lahko najbolje zanesem. Večina vas meni, da je kar Google Maps najboljša rešitev.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Kaj več o tem, od kje podatki in obveščanje ti lahko pove uporabnik krava ali janch toda verjemi, če on pravi, da je ta kombinacija najboljša potem to več ali manj drži ;)
Saj ni potrebe da imaš določeno lokacijo-naslov vnešen v obe aplikaciji. Kot sem že rekel in kot pravi zakon uporabljaj Amigo, ki te bo obveščal o določenih zastojih na tvoji poti, če pa že kdaj ko AmiGo ne najde določenih poti oziroma te vodi po včasih malo čudnih poteh, je pa za ta namen še vedno najboljši GM, v ozadju ti pa še vedno deluje AmiGo, ki te bo opozarjal na radarje, zastoje, to pa ima AmiGo -TomTom veliko bolje pokrito kot GM. Glede preusmerjanja pa ti prav tako pokaže ali že na samem začetku, ko vneseš pot ali potem med vožnjo po kateri poti je najbolje it.
Malo probavaj par dni, da se boš navadil in videl kako to deluje v praksi, pa boš videl, da je to uporabno ;)

p.s.
Pa vsakič, ko prideš do radarja ali zastoja to vnesi čimprej not, da bomo tudi drugi čimprej seznanjeni z tem ;)
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.841
624
113
EU
Kar se striktno navigacije do specifične lokacije tiče, se vsaj meni zdi, da ima GM boljše zadetke, ker pri kašnem Waze se lahko zgodi, da kaj tudi ne najde oziroma ponudi neko lokacijo v bližini tiste, ki jo iščem. To gre sicer za res odročne kraje, a vseeno. Pri Sygic pa je lahko marsikaj odvisno od starosti karte.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Kar se striktno navigacije do specifične lokacije tiče, se vsaj meni zdi, da ima GM boljše zadetke, ker pri kašnem Waze se lahko zgodi, da kaj tudi ne najde oziroma ponudi neko lokacijo v bližini tiste, ki jo iščem. To gre sicer za res odročne kraje, a vseeno. Pri Sygic pa je lahko marsikaj odvisno od starosti karte.
Saj to ti ves čas govorim.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.841
624
113
EU
Glede ponujanja alternativne poti med vožnjo pa jaz ciljam predvsem na scenarije, ko si na daljših 10+ urnih poteh. Veliko se zgodi na cestah v pol dneva in ko mi aplikacije sredi poti ponudi za eno uro hitrejšo pot, bi ji jaz rad zaupal, da je to res dobra rešitev. Nimam pa kar tako časa med vožnjo klikati po aplikaciji in preverjati, če mi je res ponudil dobro alternativo.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ja to je pa zelo težko. Kot sem že rekel je najbolj ažurno samo opozarjanje in vnašanje podatkov o zastojih in radarjih od samih voznikov na cest. Kolikokrat imajo kakšne manjše zapore, ki jih odstranijo v roku pol ure ali 1 ure, vseeno pa taka zapora lahko naredi velik zastoj. Toda ker so tam gor kjer že vnašajo te podatke malo bolj počasni oziroma niso vedno na terenu je to opozorilo že velikokrat prepozno in je veliko bolj ažurno, če na to opozori voznik, ki se pelje mimo. Zato imaš v določenih navigacijah-aplikacijah gumb za sporotno obveščanje o določenih zastojih-radarjih. Kdo bo pa prej o tem obvestil je pa lahko loto. Zato ni slabo, da imaš vklopljene dve navigacije in katera prej obvesti tisto pač upoštevaš. Katera je pa boljša bolj zanesljiva boš pa ugotovil po daljši uporabi. Toda nobena ni 100%
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
Glede nato, da imaš neke čudne finte v glavi, probaj 20x. Mogoče ti bo pomagalo. Stalno več čudakov tu gori, ki mislijo, da so najbolj pametni :bonk:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg