Kampiranje in šotori.

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Se mi zdi, da je udobje na samonapihljivih blazinah precej odvisno od načina spanja. Če spiš na hrbtu ti je tud 4 cm dovolj. Na boku pa ni več tako udobno.

Vrhunske ugotovitve. Ni kaj. Meni se pa zdi predvsem pomembno, ce gres na hike vzames cimlazjo zadevo za spat, recimo armaflex, ce gres z avtom kampirat v šobec pa magari jogi od doma pripelješ. Vse ostalo je vmes.
 

kliman

Zelenc'
2. apr 2019
5
0
1
Bliža se spet dopust in menjam šotor. Ali ima kdo izkušnje z

https://www.highpeak-outdoor.com/albany-5-1089.html

Ima zašito dno. Dve spalnici, ki se lahko stena podre in rata ena spalnica.
Mi bi lahko celo uporabljal samo eno spalnico (185) in drugo sobo imeli za obleke in omare in druge kozlarije.
Ima dva vhoda stranski in glavi, ter lahko celotni sprednji vhod odpreš da rata kot veranda kar je super če je vroče ali pada dež.
Ima vhod za elektriko (da nimaš speljano čez glavni vhod in obese za svetilke, ter celo neke žepe za pospravljat stavari.

Sicer je dosti velik šotor in rabiš vsaj 3m x 5m prostora kar pa ni spet tolk veliko, rabš parcelo.
Najdu sm ceno na netu za €266 kar se mi zdi dost ugodno.
(https://www.doorout.com/high-peak-albany-5-familienzelt-blau.html)

kaj mislite? Ima kdo izkušnje prav s tem šotorom?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
783
113
Sem dal 2 Ferrinota čez, z zadnjim zaključujem sedaj. Ne bo tako poceni, kot High Peak in ni nič boljši. Ferrinota pa ne bom več kupoval. Dobiš pri konkurenci več, za manj denarja. Quecha FTW
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Hja, fant si je zamislil obliko šotora ki je quechua trenutno nima. Se pa strinjam ja, da so super zadeve, tudi sam sem jih imel kar nekaj čez leta, enega za vikend pobege imam še vedno.

Mene samo motijo napihljive zadeve. Še vedno sem pristaš trdih ALU palic, ampak zadeva je potem že v drugem cenovnem razredu...
 

kliman

Zelenc'
2. apr 2019
5
0
1
hvala za vse predloge, vendar me pri Queche šotorih moti, da nima zašitega dna v predprostoru in da je višina v ležalnem delu res nizka, da se še oblečt ne morem noramalno. Napihljive zadeve pa tudi menen ne zanimajo. :)

Za Ferinno šotor dobim dva High Peak Albany 5, in mislim da ni 2x slabši ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Jaz imam high peak durban6. Je drug tip šotora, tako da o tem, za katerega sprašuješ težko sodim. V treh letih sem ga 5x postavil, nekih ekstremnih razmer ni bilo, mogoče dvodnevni naliv in nekaj vetra, pa ni bilo nič posebnega. Je pa ogromen in rabiš kar veliko parcelo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
783
113
Sam sem ob narastku družine in ob gradnji hiše na hitro kupil šotor za izpod 100€ v Hoferju in sicer tale: https://www.si21.com/f/pics/Sport/201406244611b_05_b.jpg

kupljen je bil 2014 ali 2015. Stal je skupaj 4 tedne in probal vse vreme od silne vročine do relativno hladnega poletnega dežja. Smo bili suhi, ni nam bilo vroče in ni nam bilo hladno in kot kaže, ga bomo letos spet napeli. Slabost je le, da gre cela ura, da je napet. In še enkrat poglejte napihljive, ste lahko brez dvomov. Tak šotor stoji v desetih minutah, dobesedno. Z zabitimi klini.

Trenutno si lastim 3 šotore. Omenjenega, vrednega vsakega €, star 4 ali 5 let, Ferrina v zadnjih izdihljajih, star 12 let in Quecha 2s za 2 osebi, star 9 let. Najboljši je Quecha in je po 9 letih kot nov. Ne morem verjeti. Dal je čez kar nekaj roadtripov, kar pomeni vsakodnevno pospravljanje in postavljanje, to mi je Ferrina čist zmatralo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Ja meni tudi moti pri Quechuah da nimajo všitega dna, čeprav zna bit to tudi prednost (dosti boljše zračenje). Men sicer ta High peak na prvi pogled ne izgleda ravno najbolj prepričljivo, lahko da se motim. Kaj pa kakšen Outwell ne pride v poštev? Se ne dobi nič pametnega v kaki akciji za ta denar? Ker če se prav spomnim so bili lansko leto pred sezona kar ugodni. Kaj pa Kampa?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
imate kakšne izkušnje s tipi šotori?

je to primerno za hitro dnevno podiranje in sestavljanje recimo na roadtripu?

primer