Kampiranje in šotori.

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
hja dal si lepa predloga, še vedno pa ne vem, če je tipi enostaven za postavljat ali ne :)



Glede na tole sklepam, da je potrebno "podn" pribit v tla, potem postavit tole palico pokonc, nato pa še vse špage napet... Nekako mi ni za prestavlat vsak dan?

Assembling and setting up the tent
Ensure that the entrance is closed and put the tent pole together.
1 Tension the floor in alldirections and fasten it with pegs.
2 Putthethinendofthepolefrom the inside in the reinforced top of theflysheet. The pole is to be placed infront of the inner tent!
3 Bringthepoleinuprightposition and put its end into the hook and loop strap in front of the inner entry. The pole will be positioned slightly tilted backwards. Adjust the length of the pole to get the tent nicely tensioned.
4 First fasten the two webbing loops besides the front door well tensioned with pegs and then guy out the lower guylines all way around the tent and adjust their length until the tent is properly tensioned.
Pay attention, that the guylines will run in the same direction like their correcponding seam line on theflysheet.
Finally, secure the tent against strong winds with the guylines and pegs.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Kolegica, ki dela v Mixi-ju je objavila, da imajo razstavo šotorov do 30.4. in z njo verjetno popuste. Razstava je v Šenčurju, kjer je sedež firme.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Za razparcelirane dele kampov je tole overkill, ker rabiš 10m dolgo parcelo in hkrati na njej nobenega drevesa ali grmovja vmes. Že pri 5m dolžini je včasih težava. Greš pač tja, kjer ni razparcelirano, prostora je ponavadi dovolj, samo sence ni.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Včeraj sem stal v tem Decathlon šotoru za 99€. Krasne kvalitete za takšen denar. Precej velik. Verjetno se ga malce dlje časa postavlja.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Arpenaz 4.1?
Če nimaš dveh levih rok, si v cca 15 minutah fertik. Brez pomoči.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Jap, takole nekako, jaz stranske vrvice običajno izpustim, če ni napovedano neko slabo vreme. Zadaj šotor držita dva klina, spredaj pa dve vrvici.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Cool. Jaz za mojega Hofer rabim cca. 30 minut in še en par rok. Drugače je dober, sam to mu pa ni v ponos. Da so vsi štrički napeti, da se razumemo. Je sam klinov ranga 30 za zabit. Ni 30 minut dost pomojem :)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Jaz že, pa še kakšen pir pade zraven, da je mal lažje delat in še otroke zraven lovit. Verjetno 1 ura ni dovolj. Poročam letos :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Realno je pa tako, da pri šotoru ne moreš toliko časa prihranit, kot ga potem porabiš za vse ostale zadeve. Vsaj če postavljaš nekaj kar bo stalo 10 dni. Na koncu al prčkaš 3 ure al 3 ure in petnajst je isti qrc. Časa za tri pire vmes obrnit je v vsakem primeru dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy