Dražgoše in 300 Špartancev 2016

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Čez noč kar in vse izdajalce v rožice...

bonk.gif
Seveda. Al pa vojno terjat dalje. Če je vojne konc, je pa konc ubijanja.
.
In ko je vojne konec, se podpiše kapitulacijo ali premirje in položi orožje, je tako?.
Kdaj so že domobranci podpisali kapitulacijo?,
Da so domobranci pobijali pri Borovljah še sredi maja nam je pa tudi znano.

 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
KSZ

Stardec, tebi samo to...

Kdaj so Slovenci ali jugoslovani podarili zemljo avstrijcem?
Kje je bila italijanska meja pred 2 Sv.vojno?

O NOB je škoda zgubljat besed, vsak ve svojo resnico, jaz vem da bom verjel domačim kateri so jo doživeli, vi pa verjemite "zgodovinarjem" in pravljičarjem...
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Hja... Baje so Primorsko Sloveniji znova priborili argentinski brezvretenčarji ob močni podpori vatikanskega kalifata.. Ne vem, kaj se je sploh še treba ukvarjati z argentinskim pravljičarstvom.... Po 70ih letih je celemu svetu v glavnem jasno kaj, zakaj in kako se je deogajalo vse skupaj med in neposredno po WWII.. Samo še v Sloveniji in na Hrvaškem ( pa tudi tam čedalje manj ), se najdejo izrodki, ki še podpirajo klavce iz napačne strani zgodovine.. Škoda časa, in racija za te bedake..
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
A ne veš? Ti kot zgodovinar (al kaj si že) bi pa ja lahko vedel. Sicer pa tako kot so italijani dobili slovensko ozemlje po 1 SV so ga dobili tudi po 2 SV. Makaronar kot makaronar, še v vsaki vojni so bili zmagovalci, pa čeprav so v 2 kapitulirali, v prvi pa tekli tja do reke Piave. Sicer pa AO na našem (trenutnem) ozemlju ni bilo pred 2 SV. oz. se je kmalu po 1 SV porazdelilo malo enim malo drugim, kar je ostalo pa je bilo dobro za "jugoschweine"...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Vprašanje sem ti postavil v smislu osvetliti položaj slovenskih dežel pred italijanskim pohodom proti ljubljani (z blagoslovom anglije), ki pa so ga 'gospodje v Ljubljani' ustavili dokaj domiselno, saj so v akcijo poslali švabiæa in njegove srbe - kao antantna vojska, bojda je en oddelek srbov pričakal špagetarje pred vrhniko, več bosta povedala strokovnjaka patriot in snecko snecke kuku snecer
redface-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
No moja poanta Stardecu pa je bila zgolj na njegovo "nabijanje", da so partizani izgubili ozemlje proti avstrijcem in italijanom. Kolikor vem se je Slovenija po 2 SV "povečala" napram mejam iz denimo 1930. Ampak on še vedno bluzi kako so komunisti podarili ozemlje, čeprav mi že drugič tega ni uspel pojasniti kje in kako. No ja, saj vem zdaj je že malce pozna ura zanj...
Pa še en njegov citat (druzga iz ene druge teme se mi ne ljubi iskat)

Citat:
Uporabnik stardec pravi:

In kako so partizani kaj osvobodili, če pa so v zameno za domobrance potem prodali slovensko zemljo Avstrijcem in Italijanom ?
Torej še ena partizansko komunistična izdaja, ker so zemljo okupatorjem prodajali in to zgolj za to, da so lahko potem lastne brate, sestre očete matere, sinove..... potem v jame metali. Jaka svoboda.

PS

če partizanov ne bi bilo bi jaz moral "parla Italiano", vi pa mogoče kakšen drug jezik... ker če je kdo tak optimist da bi svetovne velesile eni je*eni Jugoslaviji kar podarjale ozemlje se hudo moti. Oni ga raje vzamejo in dajo nekomu drugemu, še posebej Italijanom ki so že od nekdaj bili zraven vsake take svinjske procesije...
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
EDINI, kateri so se BORILI za SLOVENIJO so bili tisti iz leta 1991. Tisti v drugi vojni so bili eni za švabe, drugi pa so nam pripeljali čefurje!
Več danes plačujemo v Brussel, kot smo včasih v Beograd. V Beogradu smo imeli več besede, kot danes v Brusslju.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Danes pa je vredu ko se v parlamentu, pravosodju v bolnišnicah govori južni jezik?
Zaradi mene slovensko ali narečje. In isto si lahko govoril 30 let nazaj pri nas, ni bil srbohrvaški uraden (izvzemši določene ustanove npr. JNA). Če pa misliš da bi pod Italijo ali Nemčijo govorili slovensko... ne vem no, koliko mi je znano so slovenski jezik italijani pred 2 SV preganjali. Pojdi pa recimo v Avstrijo ali Italijo pa se poizkusi določene stvari pogovorit v slovenščini. Saj blizu meje pa pri normalnih se boš še lahko, pri določenih mogoče srbohrvaško, v bolj notranjosti držav pa s slovenščino ne boš nikamor prispel, gledali te bodo kot tele v nova vrata. Zakaj se pri nas še vedno tolelira srbohrvaščina pa nisem jaz pristojen za to, nasploh tisti ki ima slovensko državljanstvo bi moral znat slovensko vsaj toliko da se normalno pogovarja. Če pa nima državljanstva je njegov jezik isto kot naš v drugih državah, če se zmeniš ok, če ne pa si pomagaj kakor veš in znaš. Mislim pa da smo slovenci toliko prijazni da s tujci spregovorimo tudi v njihovem jeziku (če ga vsaj kolikortoliko govorimo) ne glede ali je to angleščina, nemščina, italijanščina ali srbohrvaščina (ne bom pisal srbsko ali hrvatsko ker je jezik podoben). Pa še to ti bom napisal, jaz se BP zmenim tako s hrvatom, bosancem ,kot makedoncem ali bolgarom, tisti ki želi zastopi...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
da si kristjan, ne vidim nič narobe v tem. Dokler si v mejah. Drži se 9. točke!!!
Ne zagovarjam nobenih zločinov. Zločine zagovarjaš samo ti in to s tem, da poveličuješ sodelavce okupatorjev.
Tiste, ki so to zavestno delali.
Ti se ne boriš za NIČ. Boril bi se takrat, ko je bilo treba, ne pa za tipkovnico!!!
Ti pa meni vrste ne boš določal
hysterical-1.gif
. Bo jasno?
In kot zadnje, ne spuščam se na tvoj nivo.
Jaz sem se leta 91 boril za slovenijo. S flinto v roki.. Kje si ti takrat bil?
Ti se pa itak ne moreš na moj nivo spustit. Ker bi se moral na moj nivo dvignit. In to orenk dvignit.
hysterical-1.gif
TROLL si in to boš ostal. Ti si mogoče flinto nosil.... puško smo pa ostali.
Na tvojem nivoju so... ahh.. ne bom žaljiv. Tolk sem pa dedca.
stupid-1.gif

Sam iz sebe norca delaš, pol pa sprašuješ. zakaj te vsi zezajo..
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Sem pa obdržal tisto uniformo, ki sem jo kasneje dobil kot rezervist. Se mi ni dalo nazaj nosit.
torej si jo ukradel. No, vse si o sebi povedal
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
ksz....
grin1.gif


V Zagrebu darovali mašo za Tita, ki sta jo zmotila dva pijanca

Citat:
Del uporabnikov spleta se medtem posmehuje skromni udeležbi na maši in povzdiguje NDH, nekateri pa izpostavljajo zločine po drugi svetovni vojni, za katere je po njihovem odgovoren Tito. Med drugimi omenjajo tudi Hudo jamo.

10 udeležencev...pa še to 2 pijanca vmes
hysterical-1.gif


Že vidm kako bo Demziæ vn padu
cheer.gif

Evo, še novozelandski oklepnik v Trstu je 'nadigral' titoiste, saj je imel tri pijane, torej enega več
evil.gif
pa še titoisti so se morlai umakniti, torej win.win
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
stardec zakaj trosiš kolaborantske laži? zakaj lažeš o prvinskem boju NOB in partizanih ki so se borili za SVOBODO?

Prvinski boj NOB je bil boj za oblast. Zakaj so morali OF prepovedati vsako organiziranje boja proti okupatorju izven OF? Zakaj so se po njihovem lahko proti okupatorju borili samo tisti, ki so se podredili komunizmu. S tem so avtomatično vse, ki e z komunizmom niso strinjali, naredili za svoje sovražnike. Zakaj niso organizirali in vodili boja proti okupatorju tako, da bi povezali Slovence v tem boju. Po vojni bi lahko naredili volitve in bi brez problemov zmagali. Ampak komunisti so raje ta težak čas izkoristili za boj za oblast.
Kakšen človek mora bit nekdo, ki zagovarja morilce. Lahko se nekdo še tako zavzeto bori proti okupatorju, pa mu to še ne da pravice, da potem kar pobija vse, ki mu niso všeč. Eno je pobijanje nasprotnih vojakov v vojni, čisto nekaj drugega je pa pobijanje nedolžnih civilistov in celo otrok in žensk.
Eni se lahko resno zamislite, kakšne zločince zagovarjate in častite.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Od ljudi, katerih dedki ali očetje so pijani pobijali neoborožene, zvezane ljudi in to že tedaj, ko je bilo spopadov že davno konec, kaj drugega ne moreš pričakovati...zelo verjetno imamo kakšnega potomca komunističnih likvidatorjev tu gor na forumu...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Mamo......1x na mesec se oglasi pa še takrat mu uspe falit kompleten point
grin1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
imamo očirno ogromno izdajalcev od žajbla do štibra... žalostno žalostno. kakšni ljudje morajo to biti da zagovorajajo izdajo naroda...
in da potvarjajo zgodovino...

drugače pa stardec tud penzije ne vrne. pa bi jo lahko ker je komunajzrska in ker se je boril za komunajzrje je torej borčevska pa tako pluva čez to...


kamelči kje piše da je bilo 10 pri maši? slike ni nobene... najbrž si je reporter ne upa objavit ker je bila polna cerkev...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.