Kampiranje in šotori.

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Je dovolj velik, ne skrbi. Ni pa ful velik.


Kupiš še kako brunner meduso arafata 3x3, v šotoru čez dan, če je vroče tak ni za živet, čeprav ta se še kar nekako odpre. Za cote pa spalke not zmetat bi pa mogo met dost placa. Pa maš pol v arafatu kuhno mizo itd.

Tud jaz gledam mal tega v decahtlonu za 199€, moram pa malo preverit kaj se dobi podobnega pa da čim bolje prenaša veter.

Zdaj smo meli 5 let high peak faro 5, pa mi ga je burja lani na Rabu rahlo skup zlomla, še čaka na remont :)
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Sam pri tej z lidla moraš, ko začne veter pihat takoj pobrat platno dol drugače lahko poleti, polomi palice itd.. :) Iz izkušenj lahko povem, da brunerjeva kar dobro veter prenaša, sam jaz vedno dam svoje kline, pa kakšno dodatno vrvico. Pri kakšnih Brunerjih, colemanih in podobnih lahko potem dokupiš še stranske stene, ki pridejo prav v primeru kakšnega dežja.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Ga ni čez Brunner Meduzo lani na dveh otokih zdržala čudež sem se prav čudil, jo imam vedno ali ko sem z AD ali ko sem z šotorom, Še UV zaščita je not pa zapreš lahko 2 strani tako da še vedno fino pihlja spodaj. Best buy. Edino čakam, da dobim komarnike za nočna uživanja.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Ta iz lidla pa tudi ne more biti slaba imam hoferjev šotor gobico za 4 osebe za Moto potepe sem noro zadovoljen z njim. Sva bila v hudem nalivu lani na Krku k je tolklo k p....a pa sva bila suha k poper.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Sam pri tej z lidla moraš, ko začne veter pihat takoj pobrat platno dol drugače lahko poleti, polomi palice itd.. :) Iz izkušenj lahko povem, da brunerjeva kar dobro veter prenaša, sam jaz vedno dam svoje kline, pa kakšno dodatno vrvico. Pri kakšnih Brunerjih, colemanih in podobnih lahko potem dokupiš še stranske stene, ki pridejo prav v primeru kakšnega dežja.

Meni je nasno da je lidlova precej slabša, saj je tudi 3x cenejša hehe.

Glede meduse. Zadnja generacija ima precej boljše špagice, bolj debele, moja je imela še tanke. So se mi pa polomili kotniki, tako da sem pred to sezono komplet vseh štirih zamenjal, ter dodal debelejšo vrvico, da bo sedaj samo ena. Je imel lani novo kolega, pa se je držala isto kot moja 8x privezana hehe.

Se pa strinjam, zrdži zadeva "svašta"!. Do sedaj mi jo je le prvo leto malenkost načelo, ko je napokala ena stranska fiberglas palca, ki sem jo potem zamenjal.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če malo obnovim temo. Kaj priporočate za 3 člansko družino, ki hoče bit na komot - torej šotor za 5 oseb. Da je dobro vremensko odporen in ima všito dno, da ima stoječo višino predprostora, da ne rabim sklonjen hodit.

Imel sem izbranega Beam 5 (po tvojem nasvetu Guardy), vendar so ga nehali delati, cene pa so poskočile gor.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Kupiš še kako brunner meduso arafata 3x3, v šotoru čez dan, če je vroče tak ni za živet, čeprav ta se še kar nekako odpre. Za cote pa spalke not zmetat bi pa mogo met dost placa. Pa maš pol v arafatu kuhno mizo itd.

Tud jaz gledam mal tega v decahtlonu za 199€, moram pa malo preverit kaj se dobi podobnega pa da čim bolje prenaša veter.

Zdaj smo meli 5 let high peak faro 5, pa mi ga je burja lani na Rabu rahlo skup zlomla, še čaka na remont :)

točno zgornjega iz Decathlona s tremi napihljivimi loki imam sam za 200 eur: lani je v kampu precej zapihalo, snelo komplet ostrešje z enega od WC objektov na tla, šotor pa se ni niti premaknil - konkretno pritrjen v tla
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Letos pa kampiranje malo drugače..





Še kdo od vas kampira z strešnim šotorom? Izkušnje, predlogi?