Kam za vikend v Banja luki

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kaj novega po desetih letih? Prvi del krompirjevih bi prespal v Banja luki in okolici. Torej spali bi nekje v BL potem pa se vsak dan zapeljali kaj pogledat.
Imajo dol.kak bazen da mogoce kak dan namočimo riti (ce bo slucajno dez, napoved je zaenkrat ok).
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Kaj novega po desetih letih? Prvi del krompirjevih bi prespal v Banja luki in okolici. Torej spali bi nekje v BL potem pa se vsak dan zapeljali kaj pogledat.
Imajo dol.kak bazen da mogoce kak dan namočimo riti (ce bo slucajno dez, napoved je zaenkrat ok).
ne vem sicer glede tvojih vprašanj.....

se pa prej dobro pozanimaj kje boš prečkal mejo za nazaj.....ne pozabi da gre za EU južno mejo...pa pustmo da še vsaka država posebej kontrolira svojo ..... :bonk:

v glavnem meja za nazaj je 5+ ur čakanja.....
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Kaj novega po desetih letih? Prvi del krompirjevih bi prespal v Banja luki in okolici. Torej spali bi nekje v BL potem pa se vsak dan zapeljali kaj pogledat.
Imajo dol.kak bazen da mogoce kak dan namočimo riti (ce bo slucajno dez, napoved je zaenkrat ok).


Keyword je lahko "banja" (terme) ali "bazen" + Republika Srpska ali kaj takega...

Drgač se pa zategneš do Kozare, če bo suho. Slap Blihe...Jajce ni daleč, tam maš Plivsko jezero...Balkana lake v smeri Mrkonjić grada...

1698410195477.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Mogoče še to spodaj. Mi smo kruzali letos po teh koncih...



Zapelješ se na Manjačo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
ne vem sicer glede tvojih vprašanj.....

se pa prej dobro pozanimaj kje boš prečkal mejo za nazaj.....ne pozabi da gre za EU južno mejo...pa pustmo da še vsaka država posebej kontrolira svojo ..... :bonk:

v glavnem meja za nazaj je 5+ ur čakanja.....
5+ ur ne me.hecat.
Sicer pa ce bo lepo vreme ponedeljek/torek znam se kaj proti obali jo potegnit,.pa.potem nazaj po AC do Bosiljeva.
Na crnomelj je zadeva odprta ponoci?
Edin burje se moram se.pazit
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Če greš proti južni Dalmaciji, imaš na poti Jablanico, Mostar!,...če pa greš v smeri severne Dalmacije maš na poti Drvar (poguglaj naravne znamenitosti)...Če ciljaš na Kvarner pa bi priporočal Nacionalni park Una, Željava, Plitvice,...
Una in zeljavo sem predelal lani poleti(livno, Konjic,.mostar, medzugorje).
Plitvice se cakajo, si bom vzel.enkrat cas...tokrat me vlece na morje, ker sem se.menil za.prvo.jadranje, pa sva ga odpovedala zaradi cigumigu vremema. Bi pa vseeno se sel.spoznat z jadrnico ker se kaze dan alo dva lepea vremena
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Voda odlicna. Nic hladna. Ker se ne.kopas v Vrbasu, ampak v termalnem pritoku, ki so ga solidno uredili v nekaksne jacuzije.
Problem nastane ko prides potem ko se spnce skrije za hrib (zvecer) ven. Takrat pa je dobro imeti nekaj za obrisat in nekaj dolgega za oblect.
Sploh ce piha tako kot danes
Kljub vsemu pravijo da bi en dal si lahko privoscili mal vecjo "banjo".
Grem na lov /izbor .
Ima kaka banjankaj toboganov in podobnih vragoloj za.otroke. vem da notranji bolj težko.vendsr vseeno se najde kaj najbrz..
 

Priponke

  • IMG_20231028_155855_copy_1024x1365.jpg
    IMG_20231028_155855_copy_1024x1365.jpg
    722,8 KB · Ogledi: 44

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
ne vem sicer glede tvojih vprašanj.....

se pa prej dobro pozanimaj kje boš prečkal mejo za nazaj.....ne pozabi da gre za EU južno mejo...pa pustmo da še vsaka država posebej kontrolira svojo ..... :bonk:

v glavnem meja za nazaj je 5+ ur čakanja.....
Ma, sem zajebal pa sem sel v Kostanjevici preko. Vec.kot pol ure da sem prisel cez Uno. Za ven na hrvasko ni bilo nic prometa, samo peš "kupci".
Na Kozarski Dubici ni bilo videti nobene gnece.