IDEJE ZA IZLET Z MOTORJEM

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Razmišljal sem, da bi se odprla debata, kjer bi motoristi opisovali svoje izlete, saj bi na ta način drugim dali ideje, kam z motorjem ob koncu tedna, morda ideja za dopust .... itd.

Takšen opis izleta bi zajemal:

- Kraj (opis, zakaj prav ta destinacija)
- Pot ki ste jo prevozili (opis poti ... )
- Kaj je dobro si ogledat
- Kako in kje ste prespali
- Kje na poti se da dobro jest in seveda poceni (morda kakšne cene kosil, malic ... )
- Na kaj je potrebno pazit na poti
- Kakšna slika

Prihajajo mrzli dnevi, ko bomo več časa preživeli pred računalniki z svojimi opisi - doživetji, boste pa marsikomu pomagali pri ideji, kam na izlet v prihajajoči motoristični sezoni 2010 .

Lep pozdrav v upanju, da bo tema zaživela.

P.S.
Moderator bi lahko nastavil temo tako, da bi bila vedno na vrhu.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Za prvomajske sta idealni Korzika in Sardinija.
Alter opis potovanja na Korziko je film .
Tukaj pa je video od Sardinije.

Za dnevne ture in pa za po Dolomitih sem si pa naredil eno knjigico iz več pdfjev. Dobite jo tukaj.

Potopis mesečne ture po Balkanu in Turčiji je tu . Za slike se malce sprehodite po postu.

Enodnevna na Veliki Klek...slike so tule .

Tolk od mene zaenkrat.
evil.gif


Tuši
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
na motosvet.com bo tega k listja

Sem malo gledal, ampak je tam dosti tem o tem, kako so "skočili" na kavico na različne destinacije in divjanje po jadranski magistrali.
V tej temi bi se fokusirali na izlete, doživetja, napotke ... itd, točno v tem stilu kot sta to razumela zgornja dva uporabnika.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, sem na motosvetu tudi. Tam je precej podatkov in opisov, vendar je stvar tako nepregledna, da rabiš kar nekaj časa, da izbrskaš koristne informacije. Večina je tam res "ubermodelov", ki dnevno prevozijo po 700km in jim turistična vožnja ni zanimiva.

To si morate pogledati.
https://www.youtube.com/watch?v=wGPxs34xiJU&feature=related

Golica (Koralpe) je za nas Štajerce in Korošce kar stalna dnevna destinacija, žal pa je tam veliko tudi divjakov, kot v gornjem videu.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Danes sem kupil knjigo oz. vezanico : POGLED Z MOTORJA avtorja; Peter Kavčič in Iztok Ilich.
Po prvem listanju je zadeva zlo zanimiva, lepi opisi, slike .... res vredna nakupa. Cena: 21,50€ pri DZS.
Priporočam nakup.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Tako, pa sem doma.
Danes sva z Snečerjem naredila enih 330+ kilometrov. Izredno lepa vožnja.
Preko Logarske do Pavličevega sedla .... malica pri idilični gorski koči ... SUPER!

Morda pa je ta destinacija komu ideja za izlet.

izleti-z-motorjem-pavlicevo-sedlo_14253432_17387759_17750344.jpg


Jaz in zimske radosti .... malo sva se kepala preden sva namontirala verige.
hysterical-1.gif


izleti-z-motorjem-zimske-radosti-na-pavlicevem-sedlu_14253432_17387759_17750345.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, ja, avstrijski packi so nama preprečili pohod na Jezersko, naša stran pa praktično suha. Tak je to ko ni več mejnega prehoda.

 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Iz Raven v Velenje in nato naprej proti Vranskem na AMZSjev Center varne vožnje, kjer sem si malo ogledal kako vozijo
smile-1.gif
Potem pa nazaj v Celje, Vojnik, v Dravogradu pa proti Avstriji kjer sem v Lavamündo zavil desno odpeljat še eno "sladico" aka. Golico. Po premetavanju motorja pa nazaj domov v Ravne.

Nabralo se je sončnih 260km, bila je prijetna prva "resna" tura letos in je pasalo za popizdit
zmaga.gif


 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ta teden nameravam eno turico iz Domžal, do Kranja, do Jezerskega, pa čez Pavličevo sedlo do Logarske doline in čez Podvollovljek nazaj skozi Kamnik do Domžal.

Eno vprašanje; so hudi klanci od Jezerskega pa do Pavličevega sedla, dokler se ne začne spuščati v Logarsko dolino?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Klanci niso hudi, ker so serpentine da jih ublažijo
smile-1.gif
oz. kaj smatraš pod hudimi klanci?

Do Pavličevega sedla je malo ožja cesta (lepa) tudi s serpentinami, nič kaj ekstremnega.
Edino cesta Kranj-Jezersko mi ni znana, po podatkih na netu ni najboljša, od Jezerskega naprej pa je milina.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
951
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Edino cesta Kranj-Jezersko mi ni znana

Od Kranja do Preddvora je krasna cesta, potem pa je od Preddvora naprej rahlo zguncan asfalt, sicer nič pretresljivega. Pa en mostiček obnavljajo. Tik pred Jezerskim sta pa eni dve "serpentini".
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Recimo, da mi je 17% klanec še sprejemljiv. Lanska pot iz Domžal v Logarsko dolino in nazaj:

Maps of the trip:





1000m - near the top:


9 bars left:


17% downhill:




A partial recharge on the way down. Not really necessary, but I like to keep my pack fully charged:


One of two charging spots for up to 15 electric vehicles at once:


In the back, there are electric cars:


Another angle:


A gallery of the event: http://solarmobility.futuretech.si/Logarska09GAL_SLO.htm
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Tabel o naklonu ni, pogledam pa lahko v Google Earth beta, ker imam sled fure in tam pove max. naklon
smile-1.gif



največja je 23,3% , vendar bom pogledal samo za Jezersko, ker sva se vozla tudi preko drugih strmih prelazov v Avstriji.