Kak material poročne moške obleke za poletne temperature?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
V kakih materialih se da poletne temperature zdržati? Volne ne prenesem, me pika, vsaj volneni puloverji. Lan mi ni ok, ker se mečka. Kaj še preostane drugega?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.326
113
V kakih materialih se da poletne temperature zdržati? Volne ne prenesem, me pika, vsaj volneni puloverji. Lan mi ni ok, ker se mečka. Kaj še preostane drugega?

Še nikoli doživel, da bi me volna pikala. Vsaka obleka ima tudi podlogo. Pa tudi obleke običajno niso 100 % volna, temveč mešanica. Kvalitetnejše imajo več volne in manj umetnih materialov, nekatere tudi kašmir, samo take obleke znajo imeti malo sijaja. Poleg kašmirja se najde tudi elastan, ki omogoča prožnost in kroj same obleke. Ceneješe in manj kvalitetnejše tudi poliester, v katerem ti bo zagotovo vroče. Jaz bi zagotovo gledal volnene, ki so dražje, lahko pa pogledaš kaj iz bombaža, samo niso tako prijetne za nosit kot volnene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Viper_XxL

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Aha ok. Zdaj če je to kakšna mešanica bi verjetno šlo, oziroma če se take obleke izdelujejo iz kakšne druge vrste volne, ki je bolj fina.

Imam sicer eno, ki je mešanica bombaža (70%) in poliestra (ali viskoze), črne barve, pa sem brez posebnih težav zdržal poletno poroko v njej. Z volno izkušenj nimam. Kakšna je povprečna cena volnene obleke?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.326
113
Obleko, ranga Strellson nekje od 500 naprej. Z Muro nimam izkušenj, niti z njeno sestavo. Višji nivo, kakšen BOSS black, Zegna ipd. od ca jurja naprej. Za višje cene je pa smiselno, da greš kakšnemu krojaču v tujino, ranga Milano oz. London, kje so cene nekje od 1500-2000 evrov naprej za po meri izdelano obleko.

Morda se najde kaj pri nas, vendar ne poznam.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
V kakih materialih se da poletne temperature zdržati? Volne ne prenesem, me pika, vsaj volneni puloverji. Lan mi ni ok, ker se mečka. Kaj še preostane drugega?

Hmm ponavadi babe komplicirajo pri poroki. Boli te curak za tiste pol ure kaj bos imel gor. Jaz sem se žgal pod poletnim soncem in izmed vseh vprašanj se mi to o materialu ni postavilo.
In bilo kaj bos imel bos spodaj skuhan.
Idi pogledat v kleider bauer v seiersberg. Jaz sem tam rešil zadevo v 20min za 350€. Material nimam pojma kaj je bil, volna ziher ne, mučkalo pa se tudi ni nič
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Ni pomemben material pac pa sporocilo. Legendarna obleka mcgregorja :evil:


conor-mcgregor-fuck-you-suit-640x533.jpg
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Poznam Kleider Bauer, ali moj njemački je zehr loše :)

Če te boli q, pomeni da si vredu izbral. Sem že pa videl na porokah tipe, ki so bili kot da bi jih krava prežvekala. Sicer pa nisem sploh zahteven
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Ne sekiraj se za njemćki, 50% prodajalcev v seiersberg u je slovencev ;) imajo res lepe zadeve za ok pare
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Malo je odvisno tudi kdaj bo poroka. Junij ali september? Pa odvisno, kakšni so "cilji" glede obleke. Kupiti nekaj praktičnega, ki se bo še dalo ponositi nor za kako pričo, krst, doktorat....ali bo one time job. Verjetno jih tudi kje izposojajo. Dobra volna ne pika. Lan se mečka. V krš sintetiki švicaš.

Drugače ima Sens v Lj super svetovanje, cene so sicer manj prijazne so pa specializirani za svečane dogodke, obleko tudi ustrezno prikrojijo. Lahko se tudi v Palmanovo zapeljeta. Sem czadnjič videla eno lepo obleko v izložbi, ravno pravšnjo za poroko. Suk jič je bil okoli 250 €, ostalih cen pa nisem gledala. Pa kakšna srajca za rezervo ne bo škodila.