Tablica ali laptop za gledanje filmov prek HDMI??

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ker mi crkava laptop, me zanima mnenje, kaj kupit, pa bom kar takole napisal, priklapljal se bo na plazmo in gledalo se bo HD divx filme iz pašnikov:

1. Rabim majhnost, manjše = boljše A NE MANJ KOT 10.1, torej kak tab 2 10.1 ali pa 11,6 laptop bi bilo super.

2. Diska vsaj kakih 50 GB kjer je tab2 najslabši, 10 internega + 32 kartica je cirka 42 GB, ampak OK, ni treba da imam 100 filmov gor.

3. Tab2 mi je kul ker lahko zvečer v postli ali zunaj na ležalniku lepo brskam net ali igram špile

4. Tab 2 mi je kul tudi zato ker je android, pač ni jebanja z windowsi.

5. Laptop mi je kul ker imaš recimo za malo čez 300 EUR že 4GB rama, dual core1.5, pa 750 GB diska in DVD RW

6. Iščem nekaj poceni, cirka 300 EUR ali malo čez

Dajte mi prosim svetovat, malo me skrbi, da mi ne bodo filmi prek tab2 štekali prek HDMI kabla na plazmi, sploh kak divix HD torrent? A bi to štekalo? Glede na to da ima tab2 samo 1 giga rama in samo 1GhZ dual core? Gledal sem recimo tele:

TAB 2 KLIK

Hvala vsem
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Štekalo ti ne bo nič. Men vse (tudi full hd) predvaja že enojedrni namenski android predvajalnik z 800mhz. Itak se za to uporablja grafični čip.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Torej če priconnectam tab2 ali še boljše note2, 10.1 varijanti na plazmo TV preko HDMI, bom lahko gledal filme iz pašnikov normalno? Ker je diagonala TVja 100+, a to nima veze? TV ima samo navaden HDMI priklop. Pač skrbi me da bo kaj štekalo. Kakšen HDMI konektor pa imata note2 ali tab2? Mini HDMI ali navaden HDMI? Pa se da potem tudi uštimat da je slika čez cel ekran na TV da ni kakšnih robov? Podnapisi se dajo uštimat, oz ali ob staja kak program da zarolaš film pa da so podnapisi zraven?

Drgače pa bom verjetno vzel nekaj iz mobitelove ponudbe in se vezal za 24 mesecev, samo še ne vem kaj. A vzet tab2 za 11EUR na mesec z 1.0 GHz dual-core, al dat recimo 17 na mesec pa vzet note2 10.1 z štirijedrnim procesorjem? Bo tab2 z dvojedrnim služil dovolj dobro vsaj dve leti, za filmčke in igrice na google play? Al čem pljunit tistih 6 na mesec več pa vzet note 2? Samo saj pravim, če je tab2 dovolj hiter potem mi je brezveze note2 kupovat...

Aja pa še to, a rabim kak poseben adapter za priklopit taba ali nota na TV ki ima navadno HDMI vtičnico?

Hvala za mnenja
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
https://www.youtube.com/watch?v=r7EsUwBQGDo

z dts zvokom ne vem kaj bo. ravno te dni je prišel updejt za bs player, kjer so mogel skenslat neke audio kodeke.
vsaj bs player je znal prikazovat sliko samo na tv. Ampak ne zna pa poslat podnapisov. Baje pa jih kr original player zna prikazat tudi na tv, samo imaš sliko na obeh zaslonih.

Razumem, da želiš čimbolj ekonomično pridet skoz. Vseeno pa ti predlagam android player ali Raspberry PI. Oboje je slabih 100€. Priklopiš in pozabiš. Oboje predvaja hd.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Zdaj je v igri note2 10.1 in pa laptop, tisti compaq. Ampak ce bodo z noteom povezanim na TV prek HDMI z tistim adapterjem filmi in podnapisi delovali, potem bi raje imel tablico. Lahko se kdo potrdi da je slika cez cel ekran na TVju ce povezes tablico na tv?
Kaj sploh note2 ne zmore kar laptop z win8 lahko? Ok win programi, samo so alternative na google play....kaj je se takega kar bi s tablico nezmozen bil narediti? (nisem programer in ne uporabljam autocada ali photoshopa itd...)
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Kot prvo tablica ni note 2 ampak je samo Note 10.1, Note 2 je pa telefon.

Meni Note 10.1 super služi. Za kakšno bolj resno delo z dokumenti (word, excel, powerpoint), je še vedno najboljši Ms Office, obstajajo pa kar dobre alternative za Android. Če nisi zahteven uporabnik bo vse delalo ok. Zvočniki so dobri, ekran je ok, baterija tudi, dela super. Na ebayu dokupiš adapter za par $ in lahko nanj priklopiš še usb naprave oz. spominske kartice za prenos slik, glasbe itd. kar direkt v ta pretvornik.

Kar se priklopa na tv tiče pa ne vem, nisem probaval. Lahko tudi tablico uporabljaš kot multimedijski predvajalnik. Naložiš xbmc, preko usb adapterja priklopiš zunanji disk in imaš super zadevo tudi za gledanje filmov preko tvja.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
glede slike čez cel ekran to sploh ni problem. Važni so pixli in skoraj že vsak android telefon gladko predvaja resolucijo 1080p. Ti zelo verjetno na domačem tv-ju nimaš resolucije višje od te.
Torej ni problema, v kolikor imaš tudi kabel. Jaz imam note2 in ta nima kakšenga hdmi (mini) izhoda, torej moraš dokupiti pravi kabel.

Kot so ti pa tudi že svetovali pa lahko kupiš mini namenski predvajalnik ( v velikosti usb ključka ), ki ga priklopiš na hdmi vhod na tvojem tv-ju in ti bo vse delovalo za manj kot 100 eur. Zraven pa dobiš tudi kulsko "air mouse". Pa še ni se ti treba vedno hecati s kabli, kadar se boš spomnil neko stvar pogledati na tv-ju.
Jaz imam že več kot 1 leto tega in deluje super. (ga je pa že malo cajt povozil. Ampak za primerjavo poglej njegove specifikacije). Nanj imam priklopljen prenosni disk in vse deluje tekoče. Glede podnapisov pa sploh ni problema ker z google playa potegneš recimo predvajalnik mx player in tam potem vse naštimaš kar si ti srce poželi.