kak je pa bob zanič ...

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Mikrohard, žal moje izkušnje nekako ne morejo upravičiti tvoje trditve. S punco, katera je ona na Simobilu in kot pravi par sva nerazdružljiva. Kamorkoli greva ima bolj ali manj ona težave s signalom in tudi zelo počasen net na 3g.
V firmi kjer imamo avto po cele dneve v pogonu, je tablica, ki konstantno izgublja 3g povezavo ali prepočasi dela internet, da bi lahko aplikacijo uporabljali. Je pa to ze tretja tablica na preizkusu in ni nič boljše. Zdaj čakam na tablico z LTE, kjer nebi smelo biti problemov. Drugače bi šel nazaj na Mobitel, ker je vse normalno delalo, ampak ponudnik po novem ima pogodbo s Simobilom.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Kot je že nekdo prej omenil... naprava mora podpirati 3G na 900MHz in LTE na 800MHz. Če teh frekvenc ne podpira, potem ti Simobil ne bo dobro deloval. Sem bil pa dobro leto nazaj na Telekomu... in skoraj povsod, kjer se gibljem (predvsem znotraj stavb in podežjelje) ima Simobil boljši 3G/LTE signal... daleč od tega, da ima Telekom slabo omrežje... pač uporablja za 3G večinoma višje frekvence, kar je slabše za pokritost na podeželju in prodiranje skozi stene. LTE pa težko komentiram, ker se je v zadnjem letu verjetno precej spremenilo. Lahko pa povem, da ima Simobil odlično LTE pokritost (na precej območjih celo boljšo od 3G).

Jaz imam pač izkušnje, da imam na precej območjih, kjer sem imel lani pri telekomu kvečjem 2G, sedaj pri simobilu LTE ali 3G. Pa tudi že prej sem opažal, da ko sem imel jaz 2G, so imeli kolegi od Simobila na istem območju 3G. Verjamem pa, da obstajajo območja, kjer je situacija obrnjena.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
V stavbi se strinjam da simobil 3g boljse deluje, ker dela na nizji frekvenci. Tudi sam v kaksnih stavbah Mobitelov 3g ne lovim, medtem ko lte dela. Pri punci opazam ko ima 3g, da zadeva pogosto ne deluje tko hitro. Mogoce sem razvajen, ker sam imam ves cas na lte. Ze ko sem sam bil pri simobilu so bile bazne postaje kar obremenjene in ti kaj dosti ne pomaga, ce imas poln signal, ker je prenos svoh. Mobitel ima to bolj reseno, ker imajo vec baznih postaj in je manj obremenjeno in bolj vporabno. Minus je pa ta, da malo globje v stavbo gres, zadeva ni uporabna.
Kot sem omenil, da pri tablicah opazam da zadeve nimajo postimano, ker enostavno ne deluje 3g kot bi moral, tudi ce je poln signal. Tablice ki so v uporabi niso neka leva firma in imajo vse podprte frekvence ki jih simobil ponuja. Prav tako od punce mobitel.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Ze ko sem sam bil pri simobilu so bile bazne postaje kar obremenjene in ti kaj dosti ne pomaga, ce imas poln signal, ker je prenos svoh. Mobitel ima to bolj reseno, ker imajo vec baznih postaj in je manj obremenjeno in bolj vporabno.
Tole glede števila baznih mislim da ne bo držalo. SIcer jih ima Telekom res nekaj več,a tudi še nekaj več uporabnikov.
Recimo 3 G jih ima 925 (1217 uporabnikov na bazno), S! pa 801 (815 uporabnikov na bazno). Po podatkih SI Info, podatki konec 2014 in aktualni glede baznih.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
evo, zdaj je boljše, zaenkrat brez težav pošiljam smsje, prej sem moral po štirikrat poskusit. vendar pa to ne reši problema, saj sem imel bob ravno zaradi podatkov, kar pa zdaj ne gre skozi ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
bob v sim 2 slot, ki je 2G, mobitel pa v sim 1 slot, ki je 3/4G LTE al kaj že ...
zaenkrat dela boljše. ampak kot pravim, bob sem mel pretežno zaradi neta, ki sem ga na mobitelu hitro pokuril ... zdaj pa mi to ne pride v poštev, ker sim 2 ni temu namenjen, tak da mam zdaj bob samo za klice in SMS ...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
evo, zdaj je boljše, zaenkrat brez težav pošiljam smsje, prej sem moral po štirikrat poskusit. vendar pa to ne reši problema, saj sem imel bob ravno zaradi podatkov, kar pa zdaj ne gre skozi ...

Torej je kriv Asusov android telefon, ne simobil omrežje oz. operater Bob?! Naslov teme je sfaljen in dela krivico Bobu
tongue-1.gif
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Hm..zanimivo. No tast ima Nokio 3510i in je na bobu sedaj že dve leti. No letost je začel z nekimi težavami, ko gre v stavbo ali pa parkirno hišo, zgubi signal in nato ga ne vspostavi nazaj. Mora ponovno zagnati telefon, da deluje.
Potem pa je začel še ternati, da se mu telefon izklaplja že pri dveh črticah. Mislim sem da je baterija ampak sedaj vidim, da ima telefon samo 2g 900/1800 podporo bob pa je boljši na 3G? Je lahko vzrok telefon in njegovo omrežje?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Narobe razumeš... Sedaj ko je BOB kartica v reži ki omogoča samo 2G deluje. V reži za 3G/4G pa je rezultat slab. Apart je združljiv s S! frekvenčnim območjem.
In vprašanje? Kaj je tako hudo narobe, če nekdo pove, da BOB/S! omrežje ni ravno za kar se oglašuje?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Narobe razumeš... Sedaj ko je BOB kartica v reži ki omogoča samo 2G deluje. V reži za 3G/4G pa je rezultat slab. Apart je združljiv s S! frekvenčnim območjem.
In vprašanje? Kaj je tako hudo narobe, če nekdo pove, da BOB/S! omrežje ni ravno za kar se oglašuje?

Kontra vprasanje... Zakaj ne bi smeli napisati, da enim pa Si.mobilovo omrezje vseeno deluje brez vecjih problemov? Torej je nekaj na tem, da je lahko krivec tudi kaksen poceni cungalunga mobilnik iz kitajske ... ali pa splet okoliscin...

Osebno sem mnenja, da sta omrezji Telekoma in Si.mobila dokaj enakovredni... ponekod je boljse eno, ponekod pa drugo omrezje ... Njslabsa izbira pa je Telemach in na nazadnjem mestu T-2 ... Taksno je moje mnenje ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
se lepo vidi kako mi niha omrežje. sem primerjal z drugim telefonom na telemachu in je imel to črto od signala skos v zelenih odtenkih.
In 6% dneva sem bil brez omrežja!! Ampak je neka čudna fora, da ni čisto brez omrežja. Ker ko me 100% izklopi mi tasker javi. Za teh 6% pa mi ni javil.

 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
bob v sim 2 slot, ki je 2G, mobitel pa v sim 1 slot, ki je 3/4G LTE al kaj že ...
zaenkrat dela boljše. ampak kot pravim, bob sem mel pretežno zaradi neta, ki sem ga na mobitelu hitro pokuril ... zdaj pa mi to ne pride v poštev, ker sim 2 ni temu namenjen, tak da mam zdaj bob samo za klice in SMS ...



Potem pa probaj ponovno zamenjari kartice (btw kateri telefon je to?) in nastaviti bob kartico fiksno na 3g.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Bob uporabljam odkar obstaja, pa nimam nikakršnih težav, ki jih pri drugih operaterjih ne bi bilo.
Sicer pa, če prav vem, BOB uporablja Simobilovo infrastrukturo, kar naj bi pomenilo, da je zanesljivost omrežja pri obeh povsem enaka.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
evo najnovejša izpred par minut:

zdajle me žena kliče, da me že eno uro skuša dobit in sem nedosegljiv. včeraj je bilo baje 2x isto.

bob, signal na polno. telefon galaxy s4.

po 14 dneh na bobu bom očitno menjal...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
sem nastavil zdaj na wcdma/gsm. prej je bil še lte, ki mi ga itak kartica ne podpira.