Pa kaj je z vami slovenci? (prodaja/nakup)

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Kaj pa to...kliče model, mi pošlje naslov, kupil je gsm. Drugi dan mu napišem sms, da sem poslal in hvala in Lp, pa mi odpiše, da bo prevzel čez 11 dni, ker takrat dobi plačo (gsm pa je vreden 70€) in naj ne bom jezen. Kaj sem te htel, gsm je v Novi Gorici, reklel sem samo-hvala za obvestilo in Lp
bonk.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Pošteno. Tako sem nazadnje sam kupil. Kličem ob osmih zjutraj, pravi da ena pride ob desetih gledat, da bo verjetno vzela, ampak že po telefonu nekaj gliha, rečem da dam 20€ več kot je cena v oglasu in sem čez 15 minut tam. Ok, narediva tako, preden sem odpeljal mi pravi da že dežujejo (sočni) sms-ji od tiste prve, taki da jih ne upa naglas prebrat.

Ko prodajam, če mi kdo reče da pride 100% ga počakam, tudi če reče da pride čez en teden, drugim rečem da je prodano. Do zdaj me še nihče ni "nategnil". Res je pa da ponavadi ne prodajam/kupujem tehnike (ala telefončki ipd.) in z mularijo, debili in raznimi pezdetkoprizadetki praviloma nimam opravka.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Do zdaj me še nihče ni "nategnil". Res je pa da ponavadi ne prodajam/kupujem tehnike (ala telefončki ipd.) in z mularijo, debili in raznimi pezdetkoprizadetki praviloma nimam opravka.

Se kar strinjam, predvsem glede tehnike in mularije. Kličejo, nimajo dnarja, čakajo štipendijo, poklicali bodo čez 3 dni, če lahko pripeljem na drugi konec SLO...
bonk.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Povsod po trgovinah so možne rezervacije. Na primer ... en tak čisto enostaven primer ... Sva šla z našo v rutarja v mbju ... ena kuhinja se nama je tak lepa zdela za takšno ceno, da je ne bi 100% kupil, ampak 1000%. Pa je pisalo rezervirano ... pa tam oni trgovki rečem ... še 100 evrov magari kcoj dam, pa si teh 100 evrov v žep date, pa je rekla NE, žal ... mislim ej ... Ko pa sva kuhinjo naročila pri eni v prekmurju, ki dela kuhinje, pa sva za 1000 evrov dobila trikrat lepšo kuhinjo, kot je bila tam (800) ... potem pa sva šla 2 meseca za tem spet v rutarja po spalnico, pa ... tista kuhinja je še vedno tam bila! Sem si mislil, kak je baba neumna (prodajalka) ... Tistih 100 evrov bi ji z veseljem dal, samo da bi kuhinjo kupila ... Po eni strani pa ... boljše da nama je ni hotela prodati, ker sva potem še do lepše kuhinje prišla, kot jo so tam prodajali za isti denar ... malo čez jurja je sicer stala, ampak taka kuhinja, če bi jo prodajali v ruterju, bi jo po tamalem okrog 2000 prodajali, glede na to, da tam že pri 3h metrih kuhinje nabijejo na jurja gor ...

No, potem pa so še tu trgovine kot so tehnične, kmetijske, in ostale ... Ko sva še pri tastarih živela, sem včasih šel kre ata v štacuno v gradbeno trgovino, pa ko kaj niso meli, si naročil, pač si dva tri dni pozneje prišel po robo, pa so vseeno imeli rezervirano ... potem pa so še tu merkur ... ko smo kupili tam traktor za kositi za 4 jurje, smo ga rezervirali, par ur po mariboru skakali, da smo iskali banko, ker so že vse zaprte bile, pa smo naslednji dan prišli po traktor ...

Jaz raje ne rečem, da bom kaj 100% kupil, če ne mislim kupiti, raje rečem, še grem malo okrog pogledat, pa je to to ...

Tako kot moja punca, ki ne upa rečti trgovki, ko gre po copate, da se ji ne dopadejo ali da je predrago ... pa reče jih bom kupila ja ... potem pa jaz rečem ne ... greva še malo okoli pogledat ... pa reče ja ... Ona je žal take narave, da ne upa rečti drugo kot ja (češ da bo kupila, četudi noče) ... če bi ji kdo rekel, naj v drek skoči, bi verjetno skočila ... v takšnem smislu ...
 
Nazadnje urejeno:
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ne ... veš koliko je bila ... mislim da je bila 3 metre nekje edino masivna glih ni bila ... pa še vsa je hrastova bila, edino vratca so bila z ... ne vem več ... hrastove niso bile, ker so pretežka za pante. Pa lepa je bila v glavnem. Meni je bila za tako ceno prelepa, če bi še bilo 500 evrov zraven, bi se mi še poceni zdela, zato pa sem ji rekel, da ji še 100 evrov dam zraven, samo da bi kupila. Sicer je pa to že leto dni nazaj od tega.
Ta kuhinja ki je pa zdaj, je pa lepo masivna in barve zelo lepo zraven pašejo. Škoda samo, da ta ženska ni hotela delati spalnice, ker je rekla da samo kuhinje dela. Če mogoče pozna kdo to žensko .. Kelemen se piše, pa nekje v ali pri Murski Soboti ima firmo ...

Saj so vseh vrst kuhinj ... klump pa prava roba ... pa pri obeh so včasih cene vrtoglave pa smešno majhne, tak da že včasih posumiš, da nekaj z njo ni v redu ali pa, da kuhinja ni vredna niti 200 evrov, cena je pa pri jurju ...
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
kakšnih aparatov? ... ja ostalo pa se posebej kupi ... mikrovalovka, pečica, šporhet itd ... No, tako je vsaj po navadi, ali ne?

Ta pa nama je naredila še, da imava pomivalni stroj "skrit" za vratami, da se sploh ne vidi.