Kaj je narobe z novo baterijo?

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Ker imam Samsung Galaxy Note 4, ki mi kljub starosti še vedno odlično služi, sem se odločil za menjavo baterije, kajti tista ob nakupu je že pešala, ampak še vseeno je solidno zdržala. No, na Mimovrste naročim novo, original in začnejo se težave. Baterija zdrži še manj. Naj povem, da telefon uporabljam enako, oz. celo pazim nalašč, da ja čim manj brez veze klofam po njemu, pa ga moram polnit tudi dvakrat, trikrat dnevno. Pri novi bateriji pa se dogaja, da je nivo baterije recimo 32% ali pa 26% pa se ugasne, kot da je baterija na 0%. Ob priklopu polnilca začne polnit iz nule in v nekaj minutah doseže tisto raven, kjer se je prej izključil. Pri stari bateriji tega ni. Razni battery čekerji ne pomagajo kaj dosti, pač poraba aplikacij je v rangu nekaj %, nič posebnega. Zaslon 8%, wifi 4%, fb 2%,... Reseta če ne bo nujno res ne bi rad delal, ker imam telefon tako v nulo poštiman, da bo huje, kot če grem pc formatirat ;). Any idea, predno roma baterija nazaj? Hvala. Battery checker javlja te napake, samo nekako dvomim v tole no...
 

Priponke

  • Screenshot1.png
    Screenshot1.png
    213,6 KB · Ogledi: 231

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
Podobna izskušnja tudi pri meni z baterijo, mislim da na samsungu s3. Tudi kupljena mv.
Ker je bil telefon odpisan in so ga imeli otroci še nisem preveč sekiral. Ali je bil zdaj zato kriv samsung ali kakšno čudno poreklo baterije pa ne vem.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
No, ja, saj kriv sem si itak sam. Baterijo (original) sem namreč dobil v taki prozorni škatlici (kot tista za zobno pasto, samo iz plastike in prozorna pa z neko zeleno besedo nekaj gor napisano, itak sem takoj fliknil stran :). Ne vem, če Sammy tako pakira, ampak ok ;P. Ima pa baterija tisto nalepko garancija, če pogledaš iz strani. Naročil pa samo zato, ker je z rdečo pisalo zadnji kos!, ko pa sem čez pol ure pogledal še enkrat, pa z zeleno napis na voljo pri dobavitelju. Mah...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.271
113
1. S kako aplikacijo preglej zdravje baterije in ime, ce je res original
2. SKALIBRIRAJ BATERIJO. Sistemska datoteka vsebuje info o stari bateriji. Google je tvoj prijatelj.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če je baterija originalna, še ne pomeni, da je ok. OP je tudi napisal, kako je bila pakirana, tako da ni nujno, da je original. Lahko kakšen stari jajc prelepljen z druge nedelujoče baterije, lahko kaj starega in obnovljenega, lahko tudi original in že fuč, lahko vrnjen original po letu dveh in samo zapakiran v plastično vrečko, etc.

Če telefon na stari dela, je res majhna verjetnost, da je telefon in je prej v bateriji vzrok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Na MV nimajo originalnih baterij, zapakiraj in jo pošlji nazaj.
Baterijo pa naroči na Samsung servisu, je malo dražje ampak ti bo vsaj telefon spet delal.
p.s. Sem imel podobno izkušnjo z neko ala originalno baterijo za Note 4.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Hmm, če je to res, potem tudi Mimovrste.com ni več to to, bi bil globoko razočaran nad njimi, če to drži. Saj pravim, prvo sem res takoj posumil, da bi Sammy tako pakiral original baterije, prej bi pričakoval vrečko, kot je spravljena ob nakupu novega telefona ne pa v neki plastični prozorni škatlici za zobno pasto :). Bom pa poskusil še kalibracijo ja... No, zdaj je "šla" že pri 41%. Brezveze, sem dal staro original nazaj in z "lupo" fotkal nalepko, tako se vidi, če pogledaš pod pravim kotom.
 

Priponke

  • Nalepka_garancija.jpg
    Nalepka_garancija.jpg
    182,1 KB · Ogledi: 240

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Zamenjal umirajočo originalno baterijo na samsungu s4 z novo originalno - zdrži enako kot prejšnja oz. bore malo. Enako na prestarem htc sensation (za tega sem sicer vzel neoriginalno). Noben od aparatov ni v uporabi, želel sem ju samo "obnovit", v spomin za "stare čase". Sumim, da gre za planirano zastarelost aparatov.

Pri huaweiju p10 ni bilo treba tako dolgo čakat, je za planirano zastarelost poskrbel kar huawei s "posodobitvami".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.271
113
Obszajajo appi, kjer preveris kapaciteto oz. zdravje baterije. Preglejte se to. Ce pise recimo 2400mah, je pa 1200mah, ni original itak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Kolikor je meni znano Samsung že nekaj let ne izdeluje več baterij za Note 4. En čas so se dobili še razmeroma dobro ponaredki (anker, ravpower,...) sedaj pa tudi tega več ni in je samo še odpad. Zanimivo bi bilo vedeti, če imajo na servisu kakšno boljšo.