Android sistem porabi 67% baterije

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Pri enem starem sony telefonu - xperia t, se mi je zgodilo, da je do sedaj baterija zdržala vsaj 3-4 dni, sedaj pa je brez kakih novih app in nadgradenj začel kurit android po 67% baterije, nato sledi screen s po 14% in nato klici po 4%, ostalo vse manj.
Zaprte imam zaprte vse aplikacije in vse, od podatkovnega prenosa, do wifi, ...skratka nič ne laufa.

Ko sem ugasnil in prižgal isto. Preden bi bil primoran narediti factory reset sem za foro probal še inštalirat advanced task killer in počistil vse, kar je bilo odprto. Ko sem task killer prižgal spet čez kakšne 3 minute, spet pokaže odprte aplikacije, kot so: google play, strava, opera mini, quick mark, update center, whats app...čeprav je vse zaprto in jih v settings/apps/running aps ni vidt. Tudi ko ugasnem in prižgem telefon je v takoj v štartu prvih sekundah že cel kup aplikacij, od youtuba, gmaila, koledarja, do vse prej naštetega, čeprav je spet wifi in vse zaprto.

Pa še nekaj, noče se mi polnit, če ga priklopim na štrom prižganega, če telefon ugasnem in priklopim na štrom, se nekako polne tudi ugasnjen, če je pa prižgan, se pa tudi začne ne?

Kar se je vidno zgodilo pred opaženo porabo baterije je to, da mi je nastavilo zvok zvonenja na default in tudi budilko, taka, kot je bila pri novem tel, vse ostalo je bilo nespremenjeno.


Je komu kaj jasno, kaj je to za en štos? Se je navlekel kak virus?


....no, tudi po factory resetu je isto???
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Meni je letos poleti tako štalo naredil avtomatičen update Google Play Services v ozadju, ker so ga Googlovci nekaj zašuštrali.

Poglej pod Applications, katera verzija Google Play Services je na telefonu, potem na internetu poišči eno verzijo nazaj starejšo verzijo Google Play Services apk in ga ročno inštaliraj. Pred tem še izključi avtomatsko sinhronizacijo podatkov v ozadju, ker ti bo drugače dalo spet avtomatično nazaj novo verzijo.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Cool Andy, hvala, veš, da se mi je ravno updejtal play in sedaj izgleda malo bolje, bom počakal, da vidim, kako bo z baterijo, izgleda, pa da je res nekaj bilo s tem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Inštaliraj še CPU Spy, s katerim lahko dokaj hitro ugotoviš, koliko dela CPU.

Tole inštaliraš, resetiraš stanje znotraj aplikacije in greš ven iz aplikacije. Telefon daš v StandBy in ga pustiš npr. cca. 10 minut.
Po tem času ponovno zaženeš CPU Spy in večina od teh 10 minut časa bi moral biti CPU v Deep Sleep stanju.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Očitno bo ok? Pustil sem ga cca 14 minut in je spodaj deep sleep total state time 00:14 in nekaj malega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, to je to
zmaga.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sicer se mi kakšen crome ali pa camera pokaže, če prižgem task killer-ja, tako, da nekaj mu še zgleda nagaja, ampak veeeeeliko bolje, kot prej. Bom zaenkrat pustil, pa videl, kako bo čez dan, mu je pa res očitno tale google services ponagajal, ker od updejta je bolje, ni pa zadnja verzija gor kakor sem videl, ampak od novembra. Čudno vse skupaj ampak za enkrat hvala!
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Res je, vsaj počakalo bo tako, do nekje aprila upam, da vidim kakšen bo s8, napram s7 ali pa celo pade s6, ki je sedaj ugodno, do takrat pa če bo bo, drugače pa že dedek mraz kaj prinese, tako, kot tebi skoraj tablico
smile-1.gif


Hvala again!
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Aja, sem mislil malenkost, ker se mi samo še par aplikacij odpre
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Podobno sranje z baterijo ima matka na Lenovo gsmu. Dejansko mobic ni nic uporabljen (5x na dan poglda ce jo je kdo klical) in skuri baterijo u 2 dneh.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Meni je zacel clean master po kakem mesecu kurit bateriji... Prej je 1mesec delal OK... Tako da odinstaliraj program po program...1x bo nehalo kurit...