Težava z baterijo

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo,
Pred kratkim sem kupil rabljeno Galaxy Alpho. Všeč mi je zaradi svoje majhnosti/tankosti. Negativno sem bil presenečen nad tem, kako malo zdrži baterijo. Če jo efektivno uporabljam, se izprazni v manj kot dveh urah.
To sem pripisoval slabi bateriji, saj je telefon star dve leti. Kupil sem novo baterijo, vendar je pri novi bateriji enako.
Zdej pa res ne vem, kaj bi še lahko bilo narobe? Probal sem zamenjati tudi polnilce, vendar ni nič bolje. Čudno mi je tudi to, da če se npr. telefon popolnoma izprazni, ga priklopim na polnilec in ga želim takoj uporabljati se kar ugasne. Se pravi, da se ne polne tako hitro, kot se prazni.
Kakšna ideja?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
da ni bil slučajno potopljen ali kao drugače izpostavljen vodi/vlagi.
najprej naredi kot je rekel @ Fly, če ne bo boljše, pa je očitno narobe nekja v drobovju.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo,
Da naredil sem factory reset. Seveda je bila to prva stvar. Vendar ne pomaga. Res se čudno obnaša. Danes se npr. sploh noče pri prižganem telefonu napolnit do konca. Pri 76% se ustavi in se ne polni več naprej, kljub temu, da kaže, kot da se polni, vrednost je pa skoz enaka. Če ga pa ugasnem, pa se pri ugasnjenem napolne do konca. Ko ga takoj nato prižgem, pa kaže na 92%.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Menjaj kabel v kolikor je originalen. Dokaj pogosta napaka pri originalnem kablu, pri Samsungu. Prav tako se ne razume z vsemi kabli in je pomembno da je dovolj kvaliteten in debel...
 
Nazadnje urejeno:

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Sem mislil, da je bilo to, ker sem res polnil z neoriginalnim. Sem čez noč napolnil z originalnim, povsem novim, vendar popolnoma enako. Sedaj sem že na 70%.