Emonagram servis HTC telefonov

Yazoo

Zelenc'
31. maj 2013
14
8
3
Pozdravljeni!

Lep čas že spremljam ta forum in že dolgo odlašam s prijavo, danes pa sem se odločil da se registriram in vas povprašam za nasvet.
smirk-1.gif


Stvar je takšna: mobitel htc sensation se je na začetku leta kar naenkrat začel samodejno ugaševati ob dohodnem klicu. Za delček sekunde je zazvonil, nato pa se ugasnil. Ob ponovne zagonu ni bilo zabeleženega prejetega ali neodgovorjenega klica, prav tako nisem dobil sms-a o nedosegljivosti.V začetku se je to dogajalo ob prazni bateriji (oranžen indikator, baterije cca. 20%), nato pa vedno bolj pogosto. Najbolj me je jezilo ravno to, da nisem vedel kdo me je klical.
Telefon je v garanciji, zato sem ga nesel na mobitel, kjer so ga poslali na servis v Emonagram. V roku 5 dni dobim telefon nazaj - ponovno naložen software in nova baterija. Telefon kakšna 2 tedna deluje, nato se ponovi ista napaka - ga nesem nazaj na servis.
Čez par dni ga dobim nazaj, naložen sofware, s telefonom vse ok, za napako so krive naložene aplikacije (!!).
Zopet 14 dni vse ok, nato se napaka ponovi
uf-1.gif
. Grem na tržno inšpekcijo, se malo pogovorjam z tisto gospo, ki tako ali tako nima pojma, nato ga nesem nazaj na servis in zahtevam uveljavljanje stvarne napake in nov aparat.
V zakonskem roku dobim odgovor servisa, da telefon na njihovih testiranjih deluje normalno, zato stavarna napaki ni utemeljena, mi pa podarjajo rezervno baterijo ( že drugič
bonk.gif
).
Zgodba se ponovi še četrtič, telefon 14 dni deluje, sedaj pa kar naenkrat ne deluje več wireless ( je omogočen a ne najde nobenega omrežja), in pa ob pritisku na gumb za vžig ekrana se telefon občasno sploh ne prižge, v polovici primerov pa se prižge po nekaj sekundah ali pa parkrat zabliska in se ugasne.

Kakšen nasvet? komu naj "zatežim"? Na Mobitelu se jim j***, to ni njihova stvar. Kam naj pošljem telefon na "drugo mnenje"?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Je še kak drug serviser HTC telefonov v Sloveniji?

Imaš pa možnost poslati aparat na servis tudi kam v tujino, če se ne motim.
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
Ne razumem zakaj se tako upirajo zamenjati osnovno vezje aparata o_O S tem bi rešili problem in reklamacije..šalabajzerji
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Baje da ne popravljajo ampak posiljajo naprej.
 

Yazoo

Zelenc'
31. maj 2013
14
8
3
Emonagram mislim da je edini pooblaščen serviser v Sloveniji.
Dvomim da pošiljajo v tujino, saj sem telefon vedno dobil nazaj v reku enega tedna, tudi povratna informacija o storitvi je izdana s strani Emonagrama.

Na zvezi potrošnikov sem bil, mogoče sem sicer naletel na napačno osebo, ampak tista gospa ni imela pojma. Bom pa definitivno jih obiskal naslednji teden še enkrat. Največja težava je v tem, da je ta servis edini pri nas in njihovega strokovnega mnenja ne moreš izpodbijati.
Razmišljam da bi posnel delovanje telefona in jim priložil posnetek, potem pa naj oni v njihovem testnem okolju delajo kar želijo. Ampak odkrito povedano, se mi vse skupaj zdi že malo neumno...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
@Yazoo: Čez par dni ga dobim nazaj, naložen sofware, s telefonom vse ok, za napako so krive naložene aplikacije (!!)

A si pomislil na lastno napako in jim poskusil verjeti?
Sprašujem zaradi tega, ker sem že imel opravila s strankami, ki jim v ozadju lavfa miljon aplikacij
po možnosti še kakšna, ki ni preverjena...baterija jim zdrži uro dve potem "kar crkne".
Preden začneš obiskovati zvezo potrošnikov...btw ne vem kaj naj bi ti oni pomagali... preveri to.

Ne poznam tega servisa in nebi preveč pljuval ampak kar nekaj HTCjov sem že dobil v popravilo, ki so jih oni
ali ocenili kot "totalka" ali niso želeli kopati po njih zaradi "vlage".
 

Yazoo

Zelenc'
31. maj 2013
14
8
3
@ghibli, ja, pozabil sem napisati, ko sem dobil telefon drugič nazaj z pripisom da so za napako lahko krive moje aplikacije, sem v enem mesecu naložil le eno aplikacijo (še to po sili razmer ko sem sredi avtoceste nujno potreboval FTPclienta). Nisem niti spremenil ozadja in tona zvonenja! To je preveril tudi tehnik na mobitelu in to pripisal v zapisnik.
Po tem pod razlog za napako niso mogli napisati aplikacij, so pa navedli da napake v njihovem testnem okolju niso zaznali.
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
podobno zgodobo sem imel tudi sam. vlekla se je par mescov.
cel svet je vedel za napako, le na servisu se jim ni nikol zgodila.
Ko sem naštudiral, kdaj se napak zgodi, sem posnel in jim poslal.
Šel osebno tja in zahteval šefa. Jim zrecitiral zakone, potem se je vse čudežno rešilo meni v prid.
Nauk zgodbe, če si 100% prepričan v svoj prav in imaš dokaze, BODI VZTRAJEN in RINI DALJE!
 

Laura123

Zelenc'
22. mar 2015
1
0
1
Mene že kar skrbi glede emonagrama, saj moram tudi jaz dati telefon na servis. Ker ko berem komentarje, jim ne bom mogla zaupat telefona. Upam, da sploh v Sloveniji obstaja še kakšen serviser.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Meni je začel nagajati HTC One X, pa še na ekranu sem imel liso, poleg gumbov za glasnost, v glavnem, so mi občasno zaštekali menijski gumbi in nisem mogel priti v ostale menije ali se vrniti, klicat se je dalo, kaj več pa ne...

Sem malo povprašal na nepooblaščenem servisu kaj to bo, pa je rekel da verjetno bodo podali razlog oksidacija in da ne bo priznana
garancije... en teden pred potekom dam na servis, saj izgubiti nimam nič... potem traja cca 3 tedne in dobim opis servisnega naloga, da je zanič osnovna plošča ter da čaka popravilo, še isti dan pokličem in mi rečejo, da telefon ne bo popravljan in da dobim zamenjavo oz dobropis... no trajalo je še cca 10 dni in sem dobil novega HTC One Mini2... sicer je bilo malo nerodnosti z delovnimi nalogi in čakam še
vsebino prodajnega paketa, a na koncu sem vseeno dobil nov telefon
cheer.gif


Zaenkrat vse dobro, to je sedaj tretji HTC, prvi je bil Hero, ga mel 3 leta, One X 2 leti, sedaj pa da vidim kako bo z One Mini(M8)

Mogoče pa ni vse vedno slabo
rolleyes-1.gif
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Laura123 pravi:
Mene že kar skrbi glede emonagrama, saj moram tudi jaz dati telefon na servis. Ker ko berem komentarje, jim ne bom mogla zaupat telefona. Upam, da sploh v Sloveniji obstaja še kakšen serviser.

Telefone preverjajo studentje in popravljajo, če se gre za software, v nasprotnem v večina primerov šiba to na Hrvaškem na popravilo.

Emonagram ti je pravzaprav Agram servis iz CRO
wink-1.gif
.

Lp.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lastnik je pa isti...
wink-1.gif

Emonagram je v bistvu skovanka iz rimskih imen za Ljubljano in Zagreb.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Si ti ziher v latinscino emona ja agram pa kot jaz vem nima veze z latinscino ampak z staro nemscino
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Vprašanje za poznavalce tega Emonagram servisa - telefon v garanciji je bil prinešen na servis 10.1., so ugotovili, da je fuč baterija, so menjali dober mesec in telefon vrnili šele 19.2. Seveda računajo 40 eur, ker ima baterija samo 1 leto garancije.
Zaradi počitnic sem telefon prevzel 26.2. in ugotovil, da sploh ne deluje oz. ne polni, tako da ga naslednji dan vrnem na sevrvis. Danes pošljem mail, da je že zdavnaj preteklo 45 dni za garancijsko popravilo in da naj vrnejo nov telefon. In kot po naključju javijo, da je telefon "že" popravljen in da je bila menjana elektronika, da pa za povrnitev stroška menjave baterije nisem upravičen, ker je bila ta fuč in ni prestala njihovega testa.

Ali je zadeva zrela, da vztrajam pri menjavi telefona ali ne, ker če danes ne bi poslal zahteve za garancijsko menjavo, bi še vedno čakal na popravilo?