GALAXY S5 - LOLLIPOP in problemi z baterijo

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Odločil sem se za nakup novega telefona - GALAXY S5.

Pred nakupom sem prebral kar nekaj testov in eden izmed glavnih razlogov za nakup je bila zelo vzdržljiva baterija. Po zagonu ter obnovitvi vseh programov mi je seveda ponudilo nadgradnjo operacijskega sistema na Lollipop 5.0, katero sem seveda z veseljem sprejel...

Sedaj ugotavljam, da je bila to napaka, saj je delovanje baterije obupno... Na uro mi je telefon ''požrl'' 15-20% baterije, brez kakšne težke uporabe. Po prebiranju spleta sem ugotovil, da ima večina uporabnikov probleme s tem... Naložil sem si Battery Doctor, ki je malo omilil zadevo, vendar še vedno baterija ne zdrži cel dan...

Zanima me, če je komu že uspelo najdi kak uporaben nasvet kako podaljšati delovanje baterije? Na spletu je namreč ogromno nekih nasvetov, vendar niso vredni pol k****; saj za podaljšanje baterije predlagajo npr. izključitev sinhronizacije, wi-fija, 4G povezave in podobno... Mislim WTF? Ravno zaradi navedenih možnosti se uporabnik v prvi vrsti sploh odloči za nakup ''pametnega telefona''...

Kako kaj kaže z upgrade-om Lollipopa na kako ''vzdržljivejšo'' verzijo?
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Če naredim Factory reset, se mi OS vrjetno povrne na KitKat? In seveda ne naložim Lollipop...
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ne, na tovarniske se ti nastavi Lollipop. Downgrade-a a tem ne mores naredit.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
OK... Probam še s tem... Sicer se mi ne da vse še enkrat urejati, ampak bolj to kot pa vedno polnilec s seboj...
smile-1.gif
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Sem resetiral ter obnovil programe... Poročam čez kak dan, dva če je zadeva delovala...

Hvala vsem
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Ni kaj.
smile-1.gif
Preverjeno kvalitetna zadeva, samo malo boš moral počakati da prispe v SLO.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Baterija je že prazna... Zdržala je cca. 20 ur zelo blage uporabe, s tem da uporabljam tudi Batery doctor-ja, ki naj bi celo podaljšal trajanje... Moram priznati, da sem kar malo razočaran, saj sem stari telefon menjal ravno zaradi vsakodnevnega polnjenja...

Sem pa že naročil Xiaomi-ja...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Brez zamere ampak ne me jeb***? A si poklicni voznik splava da nimaš gori vtičnice? Zakaj bi nekdo pustil 20 ur telefon da mu crkne baterija? Zakaj za hudiča ko greš spat ne daš polnit telefona in ko se vstaneš ga odklopiš? Res tako težko? Sicer pa k tvoji blagi uporabi... tudi sam imam že 14 dni gori Lolipop od Mobitela (zadnjo verzijo). Neke hude razlike med KitKatom in Lolipopom v porabi baterije ne opažam oz. je sploh ne opazim. Je pa res da sem pred nadgradnjo in po nadgradnji naredil hard reset. Tako je... v gmail aplikaciji mi nonstop sinhronizira 4 mailboxe, po telefonu kar nekaj drkam, dnevno imam tam po 2 uri pogovorov (okvirno). Telefon odklopim med 8-9.00, priklopim pa ga vsak dan okoli 00.00 ali 01.00 zjutraj. Ko ga priklopim imam pretežno še vedno na razpolago vsaj 40% baterije tako da res ne vem kaj tebi žre baterijo, poskusi naredit hard reset, sicer prilepi po 20h uporabe gor na forum screen shot od % porabe baterije da vidimo kaj ti najbolj žre.... Lp
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Jaz tudi telefon polnim vsak drugi večer ko grem spat, vmes brez težav zdrži.... požrla bi ga v enem dnevu navigacija, klici, smsi, internet, števec korakov in sync maila ga pa niti približno ne. Razlike v porabi baterije med lollipopom in kitkatom tudi jaz ne opazim....

Ni drugega, pogledat treba kaj ti naenkrat tako žre baterijo, verjetno boš že tam našel kak program....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Meni je vmes npr. na Lolipopu enkrat zaštekala Gmail aplikacija, nekako je zaštekala sinhronizracija in je v eno sinhroniziralo, da je telefon bil kar vroč. Baterijo je v mirovanju (brez klicev, sms, interneta in ostalega) žrlo po 10% na uro. Pomagal je reset aplikacije...