Varnostno kopiranje in obnova Wi-Fi točk - Android

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pozdravljeni. Zanima me, če ostalim deluje backup in obnova shranjenih Wi-Fi dostopnih točk v primeru prehoda (zamenjave) na drugi Android telefon?

Meni je ta backup in obnovo sistem pred leti naredil brez problema, ko sem prešel z Samsung Galaxy S2 na na Galaxy S4. In tudi, ko sem pri S4 zamenjal osnovno ploščo, praktično torej prešel z S4 na S4, tudi brez problema.
Vse Wi-Fi dostopne točke (ostalega pa ne) pa sem izgubil ob prehodu z S4 na S5. Sem si mislil, smola.

Vendar pa bom sedaj nekaj časa imel v uporabi S6 in dostopnih točk ponovno ni obnovilo. V google drive je jasno vidna varnostna kopija telefona itd...
Pod Nastavitve -> Računi -> Google Imam vse označeno. Samodejna sinhronizacija je ves čas prižgana, ves čas imam prižgan Wi-Fi, telefon je na Wi-Fi večino časa povezan. Kadar nisem na območju Wi-Fi, imam pa stalno aktivne mobilne podatke.
Pod Nastavitve -> Varnostno kopiranje in ponastavitev -> Imam
1.) Vključeno Varn. kop. moje podatke
2.) Označeno "Samodejno obnavljanje"

Za test sem poizkusil povezati telefon na moj sekundarni gmail račun, a situacija je identična - vse se obnovi, Wi-Fi točke pa ne.

Telefonov nimam rootanih, da bi lahko obnovil kako drugače. Morda bi preko NFC šlo, vendar če se mi kasneje telefon uniči, bi ravno tako vse izgubil, tako da bi raje že sedaj rešil normalno preko Google drive backupa....

Hvala za informacije.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Po mojih izkušnjah je enkrat delovalo, enkrat pa ne. Pa v obeh primerih gre za factory reset istega telefona, pri čemer je bil izbran enak backup point.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.662
1.583
113
Ne se sekirat, android backup je po vseh teh letih še vedno beta, oziroma bolj alfa. Včasih dela, včasih ne. Ponavadi ne.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Lahko poskusiš z aplikacijo Smart Switch - jaz sem tako prenesel še drugo uporabno vsebino (npr. stike, SMS, zgodovino prejetih klicev, aplikacije...) in ne le Wi-fi gesel. Baje da niti ne rabiš nujno USB konektorja (jaz sem sicer prenašal z njim) in se da telefona povezati brezžično. Root ni potreben.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Wi-fi točke se backupirajo in obnovijo s Samsungovim accountom. Sam sem zamenjal že tri Samsungove telefone in so se točke lepo obnovile in tudi gesla za te točke.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ne vem, a meni se ne, pa imam Samsung account in vedno sem ga vnesel pri inicializaciji.
Skratka, ni mi jasno, kaj se dogaja in kaj je narobe.

Definitivno pa Samsung račun dela, saj mi obnovi vsa sporočila in spisek klicev na novi telefon.