Samsung s5 počen lcd

encim

Zelenc'
17. maj 2010
2
0
1
Moja zgodba
wink-1.gif


17.4 sem kupil novi SGS5 in telefon je deloval bp celih 4 dni. ... četrti dan uporabe, v nedeljo dopoldan sem prenašal podatke s starega s3 na novi s5, ko sem prenesel vse podatke sem s5 ugasnil in odstranil pokrov, baterijo in sim kartico, katero sem vstavil v s3 ... s5 je bil "odprt" na mizi cca slabo uro in ves čas sem bil poleg in se "igral" z s3 ... no potem vstavim nazaj sim, baterijo in pokrov v s5 ... telefon se prižge (vibrira, zasveti modra lučka, melodija zaigra) ... EKRAN ČRN !!! ... wtf ... če sem pritisnil tipko meni ali nazaj je ta zasvetila ... ostalo nič ... številka nedosegljiva ???!!! ... pa si rečem - evo nov telefon, pa že problemi ... niti se nisem sekiral ker sem vedel, da mora biti nekaj s sistemom narobe, da se ne prižge ... telefon nato v torek (pon je bil praznik) odnesem na servis (ram2 BTC) in šok ... razlagam kako in kaj, nakar me sogovornik prekine in reče da imam počen ekran ... WTF ... počil je lcd na na notranji strani, desno zgotraj (jaz osebno nisem videl nič) ... rečem nemogoče ... telefon ni nikoli padel, ob nakupu telefona sem kupil tudi original etui in folijo za ekran... no telefon je šel nato v servis, nakar potrdijo, da je ekran počen in da stroške popravila cca 200eur krijem sam ...

hvala Samsungu za to prokleto sranje

no ... upam, da se ne motim ampak, če crkne ekaran potem bi morala biti telefonska številka vseeno dosegljiva ??? ... kolikor je meni znano, delujoč lcd ni potreben za delovane telefona ...


še nekaj linkov o pokanju ekranov pri s4
http://communityforums.rogers.com/t5/forums/forumtopicpage/board-id/Android/thread-id/19121
http://www.mobiflip.de/displayschaeden-samsung-galaxy-s4/
Seit Veröffentlichung des Beitrags bis heute sind etwas über zwei Monate vergangen, in denen uns im Schnitt ca. 1,4 Rückmeldungen pro Tag (insgesamt 102) von Nutzern mit genau dem gleichen Problem erreichten. Das haben wir noch nie erlebt. Viele Kunden fragten uns hilflos, wie sie weiter vorgehen sollen, oftmals wurde direkt die Ablehnung der Reparatur auf Garantie/Gewährleistung erwähnt.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287882&page=1
pokanje leče pri kameri s5
http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s5/380899-galaxy-s5-camera-lens-cracked.html

bonk.gif
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Zgleda da si bil "malo" pregrob s telefonom...sploh na zadnjih dveh modelih S4 in S5 sta lcdja občutljiva ob robovih in že ob malo močnejšem pritisku lahko pokneta..tako da verjetno mogoče,ko si nameščal zadnji pokrov si preveč pritisnil ob robu in je lcd poknil...Z ram 2 se ne zajebavaj škoda časa in živcev...pošlji telefon v nemčijo na servis,boš več dosegel kot pri nas..lp
 

encim

Zelenc'
17. maj 2010
2
0
1
@Technics111

bolj kot sem bil nežen ne bi moral bit .... saj če malo pogledaš linke, ki sem jih nalimal boš videl da je bilo ogromno počenih ekranov pri s4 ... enostavno je problem v tem, da se bojim, da se bo zadeva ponovila ... na primer s3 mi je padel ze miljonkrat po tleh in nič ... dela bp ... s5 pa crkne sam od sebe .... ram2 pa kot si rekel, ne jebe pet posto ... lahko samo upam, da se ne ponovi
wink-1.gif
.... najbolje bi blo pa če ga enostavno prodam
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne morem si kaj da ne bi rekel jajca korejska precenjena... Glede na vse zgodbice katere sem slšal ali jim bil priča.
Pa sorry za off.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne morem si kaj da ne bi rekel jajca korejska precenjena... Glede na vse zgodbice katere sem slšal ali jim bil priča.
Pa sorry za off.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Mi je S4 že neštetokrat padel po tleh, je že pošteno zribsan in oguljen rob, a k sreči zaslon še vedno ok.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Isto pri meni S2, po tleh že neštetokrat in še zmeraj cel (knock, knock). Je pa v bumperju in z folijo na ekranu.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
Meni je s3 padel s pol metra na lesena tla, in se mu "pozna". Se sekiram se nič ne, ker ga ne bom prodajal samo vseeno občutek pa ni lih fajn.

Se mi zdi, da naslednji ne bo samsung, če bodo samo take delali. Prej kaka Lumia ali aluminijasti htc.
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Meni je v pri S4 v prvem tednu počila šipca na desni strani, tako, v obliki polkroga. In to v etuiju. Samo vzel sem ga iz žepa (jakne, ne iz kakih stisnjenih kavbojk) in opazil razpoko. Potem mi je še enkrat padel po tleh iz višine kolena (sem ga imel v žepu na kratkih hlačah) pa je bil ves levi rob naglodan, kot da bi si ga privoščile miške.

S tem se je moja zgodba s Samsungi končala.

Prišel sem iz "prastarega" HTC Desire (ki še vedno deluje in je optično kot nov) in šel na Lumio 920, ki je zgrajena kot tank.

Hvala za lekcijo Samsung, sem se naučil. Če primeš telefon v roko in deluje krhko, da se bojiš, da se bo zlomil ob prvi priložnosti, potem se tudi bo. Zaupaj občutku, ne reklamam.
 

perssak

Pripravnik
15. feb 2009
66
0
6
koroska
S3 je bil res kot tank že sestavljen je bil solidno , S4 je pa jajc od jajc, meni je padel samoiz mize n apolico 10 cm in se j e lepo razpočil telefon , potem ga zamenjam in po 1 mesecu sem se ga prodal ko mi je šlo na živce da ko ga primeš v roke škriplje ko stara jajca
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Očitno je vsaka nova generacija Galaxy S slabša od prejšnje....

Me pa preseneča, ko vas precej omenja, da je Galaxy S3 tank (glede vzdržljivosti pri razno raznih padcih). Glede na to, koliko teh S3 je šlo na servis ravno zaradi počenega ekrana al LCD-ja, bi rekel vse prej kot tank.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
To je zaradi vsesplošnega vtisa, da so telefoni vedno manj kvalitetno sestavljani..... v svojem času S3 res ni veljal na tem področju za posebej blestečega, ampak glede na to kaka jajca se pa zdaj izdelujejo (hvalabogu za nokie in HTC-je) je res tank
bonk.gif
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Htc ima mogoče res boljše ohišje,samo za popravljat pa je htc gnoj od gnoja ..kar se elektronike tiče in matičnih plošč imajo Samsungi to dosti boljše rešeno in jih je lažje popravljati,kot htcje pri katerih je en kup kablovja povezano na matično ploščo in moraš zelo pazit,da ne poškoduješ katerega flex kabla,ter tudi sami elementi na matičnih ploščah od samsunga so kvalitetnejši od htcjevih in niso tako občutljivi na vlago..itd.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
Citat:
Uporabnik Technics111 pravi:
Htc ima mogoče res boljše ohišje,samo za popravljat pa je htc gnoj od gnoja ..kar se elektronike tiče in matičnih plošč imajo Samsungi to dosti boljše rešeno in jih je lažje popravljati,kot htcje pri katerih je en kup kablovja povezano na matično ploščo in moraš zelo pazit,da ne poškoduješ katerega flex kabla,ter tudi sami elementi na matičnih ploščah od samsunga so kvalitetnejši od htcjevih in niso tako občutljivi na vlago..itd.

Se za take stvari je baje garancija
smile-1.gif
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik Technics111 pravi:
Htc ima mogoče res boljše ohišje,samo za popravljat pa je htc gnoj od gnoja ..kar se elektronike tiče in matičnih plošč imajo Samsungi to dosti boljše rešeno in jih je lažje popravljati,kot htcje pri katerih je en kup kablovja povezano na matično ploščo in moraš zelo pazit,da ne poškoduješ katerega flex kabla,ter tudi sami elementi na matičnih ploščah od samsunga so kvalitetnejši od htcjevih in niso tako občutljivi na vlago..itd.

Se za take stvari je baje garancija
smile-1.gif

...ki pa je pri nas v večini primerov enako,kot da je nebi bilo... če crkne plošča imajo pooblaščenci izgovore da je prišla v stik z tekočino, če pa poči ekran pa si avtomatsko kriv,ker si ga po njihovem metal po podu...tako da hvala lepa za takšno garancijo
uf-1.gif


..potem pa rečeš velemojstru na pooblaščenem servisu,naj ugotovi napako na matični plošči,ter da mu plačaš,da jo popravi,pa ti odgovori,da se menjajo samo celotne matične plošče,ki pa stanejo po večini vse čez 100€...pa mu omeniš IC napajalni čip na plošči,če ga lahko pri njih kupiš,da bi si ga sam zamenjal, pa te gleda,ko zaklano tele,ko prvič sliši za to...taki serviser je lahko vsak burek,da odšraufa par vijakecov in zamenja celotne dele in se potem dela pametnega,kaj je naredil...v resnici pa je po poklicu mesar in mu je stric zrihtal šiht na servisu,ker pozna direktorja in sej je pač prislinil preko vez noter,da dela več škode kot koristi..
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ajd ne serite.Kerkol telefon bo padu iz enga metra pa pol na tla se bo razbil potem pa samo fora kako bo padu.Pa potem nima veze kaj je HTC ali Nokia ali Samsung.Samo potem Samsunga lahko po delih sestaviš medtem ko razne HTCje in podobna sranja lahko samo še v smeti zaženeš ali pa ga gledaš vsega razbitga.
@encim ti si pa pač imel smolo.To je pa vedno tako,če kupuješ prve serije.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Sej ti ni treba verjet meni je S3 res padel z 1,50 metra na tla direkt na zaslon in mu ni bilo nič....

Se pa strinjam da nikoli ni pametno kupavat nov telefon iz prve serije
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ravnoksr mi je Lumnia 820 padla s te višine nazaslon. Paje še kar cela. Pa iOhone 4 je bil 2 leti brez zaščite, pa veliko padcev pajekar cel... S4, samo preko roba stranice je padel na zaslon. Ode on...
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Sej ti ni treba verjet meni je S3 res padel z 1,50 metra na tla direkt na zaslon in mu ni bilo nič....
Verjamem,saj to hočem povedat,da se ne razbijejo samo Samsungi.Mogoče imaš poškodovano ohišje,pokrovček...ti deli se dajo zamenjat za male pare.Recimo S4 se da raztavit na prafaktorje medtem,če ti pade po tleh HTC ONE boš kaj,nosil po svetu ves pošraban telefon.Mene bi bilo sram dat na mizo tak telefon.
No ja tisti cegu od Nokije me bi bilo sram dat tudi,če ni čisto nič poškodovan
evil.gif