Pa kaj je z vami slovenci? (prodaja/nakup)

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Prodajam surf opremo.


Kliče model, da jo prec vzame, kak sma s ceno, še mu dam 50 skonto kar preko telefona, ko nabija da je resn kupec,
pa mu vseeno povem, da je sezona tu, da me fličejo ful, da zbijajo ceno, in da če kdo pokliče, pride gledat in odpelje za
prvo ceno, (pa tut če jo zbije malenkost) jo odpelje. Prvi prideš, prvi pelješ, jaz nemislim čakat nekega modela ki "sigurno"
pride v nedeljo po zadevo... Kliče puba, da pride če lahko kar zdaj takoj, nacola "izpodekiæa" in to je to... Ja pridi, sem doma,
to je moja adresa, zakurblaj garmina, pa se vidima čez pol ure. Modela itak ni, LOL. Ok, zakaj pol kličeš pa lajaš da prideš.


Skratka zmenjen z nekim primorcem al kaj je že bil, kliče v ponedeljek, da prej ko v nedeljo nima časa, kul model, ti samo pridi,
če si resen in neboš postavljal glupih vprašanj ti še dam 50€ off pa si pelji. Vmes propade dil s tem mariborčanom, kliče nek
iz Celja. Da danes takoj denar, nebo kompliciral, je po slikah dovolj videl, le težava je, da nima s čem odpeljat. Razložim,
da načeloma meni ni problem zadeve fliknit v kombi, ampak nažalost ne đabe, sploh pa ne v petek in teh cenah nafte.

Se puba ponudi, da nakaže 50€ za potne, samo naj zadevo pripeljem. (omenil sem da mam načeloma kupca iz KP, tako
da če misli, je treba to rešit danes, najkasneje ju3).

Čekiram TRR, model res nakazal žvenketavčke. Zmečem v kombi, dostavim, puba navdušen, brez besed nacola razliko, o
zbijanju cene ni ne duha ne sluha, da sn mu mislil rečt da je to bla cena brez davka
evil.gif


Pobašem žvenketavčke, se furam domov, in pošljem primorcu SMS, da sem rekvizite nažalost prodal, pač v smislu dobil sem več
denarja, prej, pa še bolj sigurno. LP iz MB

Zvoni telefon. Model kliče. Začne tulit, kak sn lahko taka praseeca, da on si je to želel, da on bi tudi dal več dnarja, kaj ga nisem
poklical, bla-bla-bla, se opravičim, in fuknem dol.




Ok, pa kaj sn fookjen al v čem je štos no? Danes tisti kiri prej pride prej melje, če pa še plača več pa tak ni kaj debatirat...


Dajte mi povedat no, ker model me je preklel ko sosedovega pesa.


Jaz sn šel po formuli:


Kupec 1 = x€ - 50€ ; "sigurno" v nedeljo
Kupec 2 = x€ +50€ ; SIGURNO danes

 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Drugič mu razloži, da so v trgovinah rezervacije prepovedane. Kdor prvi pride in plača je njegovo.

Tudi jaz raje prodam prvemu kot čakam na nekoga ki bo čez 3 dni prišel iskat (itak ja...).

Se mi celo zgodi, da me nekdo kliče, se zmeniva in reče, da bo po SMS-u poslal naslov a tega SMS-a ni nikoli. Zdaj raje takoj vzamem vse podatke, pa tudi če si na roko napišem.
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Danes tisti kiri prej pride prej melje, če pa še plača več pa tak ni kaj debatirat...

Tako je. In ne vem zakaj se sekiraš, si prodal tistemu kateri je izpolnjeval boljše pogoje.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ma model me je tako prepričljivo nahrulil, da sem si študiral "p*čkomaterno, vrjetno sem res zajebal modela"
Mogoče zaradi tega dela: "pač v smislu dobil sem več denarja, prej, pa še bolj sigurno".
Ne vem, kako si mu to spesnil, morda je izpadlo, kot da mu želiš povedati, da ti je itak deloval neresen in škrt, ti pa si zdaj zadevo izpeljal s "sigurnim" kupcem in še za boljši denar. In se je počutil užaljenega zaradi tega, ne zaradi prodane opreme.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
pač vsakemu povej, da lahko pride čez 1 mesec magari po robo, če:

a. plača danes, ti pa maš plac
ali
b. noben drug prej ne pride iskat
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Najbolj ti ni jasen sistem ponudba in sprejem ponudbe?
smile-1.gif


Če ti je primorc rekel, da kupi, potem si ga nagnil. Sicer pa je tudi malo verjetno da bi na izlet hodil v nedeljo.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz sem mu lepo rekel, da me full kličejo in da en se bo našel ki bo uletel s kešem pred nedeljo, pa sem mu rekel tudi,
da če da 100tko are na TRR, umaknem oglas in si zarad mene tut čez tri tedne lahko pride po robo, to pa ni hotel, da
"nima take navade kupovat". Te pa se naj zaj "navadi" bit brez surfa za kul denar, jebiga.


Da bi vedel da me bo tak nahrulil, bi ga poklical in mu povedal, da je fotru padel kramp iz luknje na podstrešje garaže in je
preluknjalo dilo
evil.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Rezervacija brez are samo za najboljše kolege in sorodnike (tadrugo pogojno in največ do prvega kolena). Vsem ostalim rečeš, da se ne moreš fiskno zmenit za ta in ta dan, ampak da se lahko slišita, preden se vsede v avto, da bi prišel k tebi. Če je roba takrat še na voljo, rezerviraš za pričakovani čas potovanja. Če robe ni več, rečeš: Žal, nekdo vas je prehitel. Pošteno do obeh.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
če maš talente, ko preko podarimo.si kao miljon procentno pridem jutri, prosim šparaj, pa ne pride, potem sploh nimaš kaj študirat pri prodaji. Ker folk je retardiran do amena. Prodaš samo kaj na hardkor in napol nateg, drugače ti ponavadi potegneš kratko
smirk-1.gif
Na pol nateg v smislu da ko prodajaš, moraš napisat da je ko novo, če napišeš da ima sledi uporabe, si adijo. Slovenci imamo pač neko čudno navado, da bi nove stvari radi kupovali po ceni rabljenih
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Prav si naredo, kdo prej prinese denar, ta je zmagovalec. Jaz sem samo enkrat neko stvar rezerviral, odgnal vmes par kupcev, tistega ki mu je bila stvar obljubljena ni bilo, itak. Sicer sem stvar vseeno potem prodal, ampak sem se naučil da nikomu nič ne rezerviram. Kdo prej pride, prej melje.