Internet TV - snemanje programov

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ali je možno, če imaš internet TV (recimo SIOL Trio paket), normalno snemati programe preko video/dvd rekorderja? Ker sem slišal, da naj bi se dalo snemati samo, če dejansko tudi gledaš tisti program in da ni možno gledati enega programa in snemati drugega. Je to res ali so samo buče
rolleyes-1.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Lahko pa recimo snemaš na računalniku, gledaš pa istočasno drugi program na TV. Samo v tem primeru mora linija podpirati istočasni prenos dveh TV kanalov. Na računalniku lahko tudi gledaš in snemaš istočasno.

Ima pa siol tudi nek snemalnik . Ta pa mislim da dela na njihovem serverju in omogoča to.
 

HaloPizza

Pripravnik
14. jan 2008
31
0
6
Mi na UPC nimamo teh problemov. Lahko 4 programe hkrati snemamo.....Notri v snemalniku je 160GB disk.

Tko da men je ful dobra ta zadeva. UPC je prvi, ki je uspel ponuditi nekaj tako dobrreega na trgu.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
No to ni nujno res. Če boš izbral slabo kombinacijo programov, ne boš mogel snemati več kot dveh
smile-1.gif
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik HaloPizza pravi:
Mi na UPC nimamo teh problemov. Lahko 4 programe hkrati snemamo.....Notri v snemalniku je 160GB disk.

Tko da men je ful dobra ta zadeva. UPC je prvi, ki je uspel ponuditi nekaj tako dobrreega na trgu.
Pohvale. Mi na T-2 tudi nimamo teh problemov, saj imamo omrežni snemalnik nPVR, ki dopušča snemanje do 4 hkratnih kanalov medtem, ko gledaš petega. Lepota tega sistema je v ceni, saj se plača le sorazmerni delež porabe v mesecu do dneva natančno.

Primer: posnameš oddajo in jo gledaš čez 3 dni in pobrišeš. V takem primeru plačaš le najemnino za 3 dni in ne za cel mesec (cirka 10 centov, ne pa 1 EUR, kolikor stane mesečni najem 10 GB prostora).
cool-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.500
4
38
Rajši plačam fiksno najemnino in snemam kolikor me je volja in gledam kolikokrat me je volja, kot pa da bi plačeval snemanje, lepo te prosim :p
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.500
4
38
Ropotulja (ki dela precej dobro) pri UPCju pride 4€ mesečno. Pa lahko snemam kolikor me je volja... Me zanima koliko robe ti posnameš za ta drobiž na mesec?
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Ker je tipična uporaba 10 GB (2 uri) paketa za 1 EURO in ga večina ljudi pobriše po treh (3) dneh, to človeka košta piškavih 10 CENTOV. Ne vem, zakaj bi plačeval 4 EURE, pa še elektriko, da ti diske goni v krogu, če tega ne rabiš.
rolleyes-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Rajši plačam fiksno najemnino in snemam kolikor me je volja in gledam kolikokrat me je volja, kot pa da bi plačeval snemanje, lepo te prosim :p
Jaz pa rajši plačam po porabi.

Sto ljudi, sto čudi.

Hecno, eni so pri vinjetah trdili obratno kot ti, namreč na nočejo pavšal, ampak po porabi. ("pošteno", kot so oni temu rekli
wink-1.gif
)

Seveda na koncu ni pomembno, kak se cena izračuna, ampak kak visoka je.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ni mi všeč, ker so eni ljudje ritolizniki.

Hvalijo nek rekorder pri T-2-ju, ne pove pa po pravici, da ko si hočeš ogledat film, ki si ga posnel, skoz nekaj poka, slika skače prekinja itd.

Ni mi všeč, ker s tem nategujejo ljudi, da naročijo T-2 storitev in te s tem nategnejo. Res je, da lahko prekineš, časa, ki si ga porabil z zajebancijo s polaganjem kablovja ti nihče ne povrne.

Zaenkrat je bolje, da utihneš s tem snemalnikom. OK?

Tudi mene ste nategnili. Hvala.
stupid-1.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Ker si tako lepo argumentiral imam še par podvprašanj:
- si (bil) na VDSL ali optiki?
- kakšne kable si polagal? Jih prej nisi potreboval? Imaš prvič širokopasovni dostop?