SiOL TV na optiki po novem z 2,3 Mbit MPEG4 stream

Robi_Hood

Zelenc'
9. apr 2013
1
0
1
Se mi je zdela nekam "drugačna" slika na SiOL TV na optiki, potem sem pa na SiOL forumu zasledil tole:

Citat:
Signal na optiki posredujemo naprej takšen, kot ga prejmemo (ga ne kompresiramo). Da lahko signal ponudimo tudi čimvečjemu številu uporabnikov na bakrenih linijah, pa ga je treba kompresirati.

Link: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=41120
Ampak od marčevskih sprememb v shemi, izmed 228 TV programov, ki jih je v MegaHD programski shemi, jih je zgolj 73 (32%) z izvornim video zapisom (veliko sicer brez vseh audio zapisov), kar 155 (68%) pa je kompresiranih na 2,3Mbit oziroma miniHD verzij programov.

Seznam 155 programov, ki so posredovani na Boxe preko optičnega omrežja v dodatno kompresirani obliki:

Citat:
24Kitchen
3sat
Alfa TV
Alsat Macedonia
Alternativna TV
Animal Planet
ARD
Arena TV
AS
B 92
B 92 Info
Baby TV
BBC Entertainment
BBC World
BHT 1
Bloomberg EU TV
BN TV
Boomerang
Cartoon / TCM
CBS Drama
CBS Reality
Channel One Russia
CMC
CNN
Čarli TV
Da Vinci Learning
Discovery Channel
Disney Junior
Disney XD
DM SAT
Duna TV
E!
ELTA TV
ESPN America
ESPN HD
EWTN
Fashion TV
Fishing & Hunting
Folk Plus
France 24
Free X TV
FTV
GINX
GINX HD
Happy TV
Hayat
HD Music
HRT 1
i-Concert TV HD
Jabuka (OTV)
JimJam
jugoton
Kabel 1
Kanal 10 / Idea TV
Kanal 5
Kanal 5 Plus
KCN
KCN Music
Kohavision
Mediaset Italia
Mezzo
Mezzo Live HD
MGM
Minimax
MKTV
MT.TV
MTV 1
MTV 2
MTV 3
MTV Adria
MTV Dance
MTV HD
MTV Hits
MTV Rocks
Narodna TV
NAŠA TV
NET TV
NET TV Kutina
Nickelodeon
N-TV
NTV IC Kakanj
OBN
ORF 1
ORF 2
Orlando Kids
OTV Valentino
Outdoor
Pink Music
Playboy TV
POP BRIO
POP Kino
POP Oto
Pro7
PRVA Srbska TV
Ptujska TV
RAI 1
RAI 2
RAI 3
RT Crna gora
RT Srbija
RTK
RTL
RTL II
RTRS
RTS 1
RTS 2
RTS Maribor
RTV 21 PLUS
Russia Today
SAT 1
SIP TV
Sitel 3
Sky News
Sponka TV
Sportklub +
Sportklub Prime
Style Network
Super RTL
TeleM
Telma TV
Top TV
Travel Channel
Tring 7
Tring Max
Tring Shiqip
Tring Tring
Tring Vizion+
TV 1
TV 21
TV As
TV Atlas
TV Celje
TV Duga Novi sad
TV Golica
TV Istra
TV Jadran
TV Koper Capodistria
TV Primorka
TV Sarajevo
TV Svet Plus Beograd
TV Veseljak
TV3 medias
TV5MONDE
TVE
Universal Channel
Vaš kanal
VH1
VH1 Classic
Vitel
VOX
VTV
XXL
Z1 Televizija
ZDF
Zdrava TV

Link: http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1492013#post1492013

To je tudi razlog, zakaj je slika na SiOL kabelski boljša kot preko IPTV na Boxih na optičnem omrežju.

Ne samo to, tako kot SiOL za xDSL verzijo Baby TV briše vse audio streame razen angleškega, španskega in nemškega, tako briše tudi vse audio streame razen angleškega za Eurosport HD (in veliko drugih programov) za optično omrežje. To, da "signal na optiki SiOL posreduje naprej takšen, kot ga prejme", je milo rečeno neresnica.

Link na analizo audio stremov: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=27338&page=4

Uporabnica MojcaX je na to temo napisala:

Citat:
Jaz pa imam 684 razlogov, zakaj naj bo odločitev o tem, v katerih jezikih naj spremljam TV programe, prepuščena meni. Kot uporabnica TopTrio MegaHD na optiki letno plačam Telekomu 684€ za ta paket, brez vključenih dodatnih telefonskih pogovorov oziroma drugih storitev.

Kot je napisal @Mislim, predvidevanje, da vsi razumemo angleško oziroma da tudi če razumemo angleško, da hočemo poslušati komentar zgolj in samo v angleščini, je napačno.

Kot razumem, je optično omrežje dovolj hitro, da zmore teh dodatnih par procentov za prenos zvočnega zapisa. EU je kot babilon jezikov, in zdi se mi nepravično, da bi si nekdo moral kupiti še posebno satelitsko naročnino (če sploh ima možnost postavitve sat antene), samo za to, da bi gledal tisti isti program s tega istega satelita, za katerega že plačuje naročnino Telekomu. Ne pozabimo na manjšince, ki imajo dva svoja poslanca v državnem zboru, njihov jezik pa je namerno pobrisan iz TV storitve državnega operaterja.

Vsekakor pa, vidim vsaj 684 razlogov, zakaj raje odločitev o tem, v katerih jezikih naj spremljamo TV programe, prepuščena tistim, ki (drago) plačujemo za ta privilegij.

Link: http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1492079#post1492079

Lahko tudi sami preverite, kot sem sam, katere streame prejema vaš SiOL Box. S spletne strani https://sites.google.com/site/sloiptvonline/playlists/static prenesite program prenesite program PlaylistaizServisnihStrani1.1-za_Siol.zip. Vpišite MAC svojega Boxa in naredil se bo seznam streamov.

Če se začne z 232.2.x.x potem je za optično omrežje, če se začne z 232.4.x.x, potem pa je to transkodirana verzija za xDSL omrežje.

Robi je Hood!
10.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Mene pa moti samo to, da je Discovery tako majhna slika. Zavzema napreč samo cca 60% površine. Sem zanč gledal neko oddajo in je bilo videt približno takole:
bonk.gif

1748571-tv.jpg
 

Priponke

  • 1748571-tv.jpg
    1748571-tv.jpg
    54,3 KB · Ogledi: 353

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Robi_Hood pravi:
Se mi je zdela nekam "drugačna" slika na SiOL TV na optiki, potem sem pa na SiOL forumu zasledil tole:

...

Če se začne z 232.2.x.x potem je za optično omrežje, če se začne z 232.4.x.x, potem pa je to transkodirana verzija za xDSL omrežje.

Robi je Hood!
10.gif

Bom tudi jaz preveril to popoldne. Bush tudi Hood!
10.gif



Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Mene pa moti samo to, da je Discovery tako majhna slika. Zavzema napreč samo cca 60% površine. Sem zanč gledal neko oddajo in je bilo videt približno takole:
bonk.gif
SiOL je marsičesa kriv, ampak tega pa ni. Signal pride s satelita Astra 4A na 4.8 stopinj vzhodno (SID = 20, VPID=1260, eng audio=1220). Glej http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=721 , vidiš da ni 16:9 značke, kot je naprimer pri Discovery Channel Polska.

Kanal pač oddaja v 4:3, in tu SiOL nima narediti kaj drugega, razen da izbere kak drug stream s kakega drugega satelita. Samo mora imeti slovenske podnapise...
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Še razlog več zakaj bom šel na Teleing in njihovo optiko ko bo pri nas (kabelska tv)

Tako **** se meni za EPG, če bo slika precej lepša in stream taki kot mora biti
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Bi veliko raje imel sliko čez cel TV, kot pa slo podnapise...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Discovery je tudi na Teleingu (in Telemachu...) katastrofalen - oddajajo 4:3 mono, v tem 4:3 niti ni 16:9 slika ampak nekaj vmes. Pa še to kar je, je katastrofalne kvalitete. 16:9 stareo so edino slovenske reklame vmes, potem pa spet preklopijo nazaj na ''youtube 360p'' kvaliteto
bonk.gif


Včasih sem veliko gledal Discovery, sedaj pa ga redko vklopim in mi večinoma laufa Nat Geo, ki pa ima že pri SD fantastično sliko, pravzaprav eno najboljših.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Sem preveril, res je tako - po novem na Boxe, povezane v FTTH optično omrežje, Telekom pošilja transkodirane MPEG4 streame z 2,3 Mbit video zapisom - za tistih 68% programov, ki so tam navedeni
bonk.gif


Še več, za TV program TV3 Medias, Telekom vzame 1,5Mbit DVB-T MPEG4 stream in ga transkodira v 2,6Mbit stream ter pošlje na Boxe.
Link: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=40251&page=50

Dva 57s posnetka s TV3 Medias sta na https://www.dropbox.com/s/wht01u9eqddtcy4/TV3%20medias.zip

Original je manjši in boljše kvalitete. Kaj naj rečem
sprasujem se.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
hec je, da ce ne bi ena uporabnica ugotovila, da ni vseh audio streamov, da ocitno sploh tega ne bi opazili, pa je ze kar nekaj casa.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
sem preizkusil. Moji kanali imajo ip 232.2.x.x.
Kaj to pomeni?
Hvala, jinetera, za poslan seznam streamov, ki jih prejema tvoj Box.

Jinetera, tudi ti prejemaš MPEG4 rekompresirane verzije za 155 izmed 203 TV programov. Rezultati so isti kot Robijevi in moji, razen da ti prejemaš 226 TV+RA programov, jaz pa imam v TopTrio še Eurosport HD in Eurosport 2 HD (torej skupno 228 TV+RA).

Od marčevskih sprememb v shemi, izmed 228 TV+RA programov, ki jih je v MegaHD programski shemi, jih je zgolj 73 (32%) z izvornim zapisom (veliko sicer brez vseh audio zapisov), kar 155 (68%) pa je kompresiranih na 2,3Mbit oziroma miniHD verzij programov.

Če izločimo 23 RA programov, izmed 205 TV programov v MegaHD programski shemi, jih je zgolj 50 (24%) z izvornim video zapisom (veliko sicer brez vseh audio zapisov), kar 155 (76%) pa je kompresiranih na 2,3Mbit oziroma miniHD verzij programov.

Jintera, ti imaš torej:
232.2.x.x: 42 TV streamov
232.4.x.x: 161 TV streamov
232.3.x.x: 23 RA streamov

Jaz imam:
232.2.x.x: 44 TV streamov
232.4.x.x: 161 TV streamov
232.3.x.x: 23 RA streamov

Razlog, zakaj je 6 HD programov iz 232.4.x.x nevštetih v kvoto kot rekompresiran stream (DocuBox, FashionBox, FightBox...), je najbrž zato, ker so to že na izvoru v MiniHD obliki (pod 6Mbit stream).

Pravo vprašanje pa je, zakaj Telekom na optičnih Boxih manjša ljudem kvaliteto slike, čeprav za to ni nobenega očitnega razloga...
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
V tisti playlisti, ki jo pa uporabljam za TV Multicast, imam pa skoraj vse 232.2x.x
Enkrat sem jo našel na netu...
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
V tisti playlisti, ki jo pa uporabljam za TV Multicast, imam pa skoraj vse 232.2x.x
Enkrat sem jo našel na netu...
Saj ravno to je poanta! Če gledaš programe preko Boxa / Boxa S / Sagema, pa imaš slabšo sliko na 155 programih, samo na 50 je izvirna slika.

Čeprav obstaja verzija TV programa v boljši izvorni kvaliteti, ti na FTTH Box / Box S / Sagem pošljejo transkodiran TV program...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Vse sprašujem je kdo od vas to vprašanje glede tega postavil Siol prek mail-a al pa na FB ?? A res odkrivate toplo vodo..
wink-1.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Kakšna topla voda? To je po novem, od marčevskih sprememb naprej...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Pa ste to vprašali o tem Siol da popravijo napako al samo tukaj na forumu razglabljate to napako...?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Pa ste to vprašali o tem Siol da popravijo napako al samo tukaj na forumu razglabljate to napako...?
A vidiš, da se ta Alter tema začne z linkom na uradni forum - http://forumi.siol.net/ ?

Drugače pa, seveda, pošlji zahtevek za odpravo napake. Če bo pritisk uporabnikov, bodo poštimali stvari!
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
Ali komu v pogodbi piše, kakšno kodiranje komu zagotavljajo?
Ne piše, samo zakaj bi ti kot uporabnik požrl, da imaš slabšo sliko kot mesec nazaj? Obenem pa ni nobenih tehničnih ovir, da ti ne bi zagotavljali boljše slike (tako kot prej), saj je FTTH omrežje dovolj hitro.

Sedaj ima SiOL slabšo sliko od konkurence ne samo na xDSL omrežju, pač pa tudi na FTTH omrežju. Eni imajo izbiro TV ponudnika, drugi je nimamo...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Saj ti ni treba "požreti"... imaš prosto izbiro operaterja.

Mogoče se pa pripravljajo na izklop izvorne kvalitete streamov, s čimer bi lahko svoje core omrežje razbremnili za cca. 1Gbit/s prometa (pa imaš en možen tehničen razlog).

Lahko pa, da je samo kakšna površnost na njihovi strani in bodo zadevo vrnili nazaj na prejšnjo stanje (vprašaj na siol forumih).