Izbira providerja za TV

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Jaz imam na T2 VDSLju Arris 1113 in mi program preklopi v 1 - 1,5 sekunde.
evil.gif

POP HD že imate?
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Ima slučajno kdo podatke, kateri provider ponuja največ HD programov?

Da bo vprašanje še bolj zanimivo - bolj kot razni športni programi, me zanimajo nemško govoreči programi (ORF, VOX, RTL,...).
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik SimonS pravi:
Nekaj hitrosti glede preklopa med kanali na digitalni kabelski je povezana s TV-jem, nekaj pa z Conax modulom.
Pri Telemachu so uporabljali TechniSat in Cisco module. Razlika v zunanjosti je bila ta, da je imel TechniSat zunanjo kartico. Cisco pa je nima.
Ampak oblika nima veze zdaj. Že od nekdaj je znano, da je TechniSat boljši po kakovosti. Imajo definitivno boljše DVB-C tunerje kot Cisco (šrot). Enako je tudi pri modulih. TechniSatov modul deluje hitreje. Mam oba modula doma. Ciscotov ob vklopu nalaga kanal še 10 sekund, medtem ko na drugi TV že gledam programe.
Sem pa klical na Telemach in so mi rekli, da TechniSat več nimajo v ponudbi, samo še Ciscota. Torej ne morem več zamenjat. Ne vem pa,kako je s karticami, če si kupiš TechniSat npr. na Ebayu.

Pri digitalni televiziji je hitrost preklapljanja seveda povezana tudi z MPEG streamom, ne samo s STB in CI. Pri MPEG je odvisno od strukture GOPa in predvsem tega, kako pogosto "prileti" keyframe. Plus svoj zamik dodajo še razni algoritmi za procesiranje slike.