SiOL TV na optiki po novem z 2,3 Mbit MPEG4 stream

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Citat:
Uporabnik Robert pravi:

Mini HD - ne hvala.

Za polni HD imate marsikje premalo golobov. Tako T-2 kot Telekom in ostali.

Bolje 3 vrabci kot 1 golob na ekranu
treh ali štirih golobov na ekranu se pa jasno branil nebi
Glede na zadnje info se proti koncu leta le kaže nekaj oranžne
cheer.gif
svetlobe v naših logih...

To da so pri Telekomu zbrkali predvajalno listo za optične priključke je pa šlamparija šlamparij zadnjega obdobja.
Da gre oz. je šlo za kaj drugega kot za šlamparijo pa ne verjamem saj ni nobene najmanjše logike za to. Prek PC gledam mpeg2 (SD) in noben kanal od tistih, ki jih spremljam ne manjka - ni umaknjen.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Na Siolu (VDSL) je History HD res lepa čista slika. Če bi bili vsi kanali taki, bi bilo čisto vseeno da so zelo stisnjeni.

Primerjaj:
Originalni HD - 13,1 Mbit
Transkodirani HD - 5,4 Mbit
Download: https://www.dropbox.com/s/2pu3...0transcoded.zip (299.98 MB, dolžina 2:31 obeh posnetkov)

Veljajo pa iste ugotovitve: transkodiran video bolj "cveti", še posebej okoli logotipa in črk (glej špico). Na splošno je slika z več MPEG artefakti in bolj kockasta, obenem pa je tudi bolj mehka (manj ostra), kar se še posebej vidi v drugi polovici videa, ko je več akcije. Zvok pa je v tem primeru isti v originalnem in transkodiranem streamu.

Edina razlika je: transkodirani HD streami se mi zdijo dobra novica za tiste, ki originalnih HD streamov drugače ne bi mogli sprejemati. Na Boxe v optičnem omrežju so tudi poslani originalni HD streami, torej na njih ne leti kritika iz originalnega posta.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Močno se motiš - nič ne pljuvam po konkurenci in kar so drugi uporabniki napisali v tej (in drugih temah) so dejstva.

Kot sem zgoraj napisal sem tudi sam obsojen na MPEG4 in lahko primerjam. Ni vse v pasovni širini ampak v načinu kodiranja.
Tudi z precej manjšim streamom je slika lahko boljša. Na DVB-T je stream krepko manjši pa je kvaliteta slike boljša kot iz Siol boxa.
Moja Motorolca porabi približno toliko kot Box pa je slika čistejša - bolj ostra in manj "cveti". Primerjano na enakemu TVju !
Tudi kjer sem videl Amis TV na lastni centrali je OK.

Glede Planeta miniHD - seveda je najčistejši saj leti tako pripravljen direktno iz produkcije v omrežje.
Pri vseh drugih programih pa gre "še petkrat" skozi koderje in pri temu se izgubi ogromen del podrobnosti, ki jo lahko skriješ samo z zmanjševanjem ostrine.

Tako stisknje na optiki pa je khm. Hrbtenica omrežja je verjetno zmogljivejša kot 1Gb/s kolikor je hiter seštevek sd+miniHD streamov
grims-1.gif

Tudi Netgem (Box) po specifikacijah z lahkoto prebavi spodobnejše streame
grims-1.gif


Torej zakaj se preša signale na optiki
sprasujem se.gif


Za xDSL OK - se pač z tem pokrije oddaljene uporabnike. Naj ga stisnejo še na 120kb da ga bodo lahko gledali še tisti na ISDN
17758-icon_confused.gif
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Samo letos imam narejenih preko 700 varov s fujikuro 60s, zato ne potrebujem lekcij o tej temi...
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Sure, zato je eno vrstico nad to tvojo izjavo napisano: "Eni imajo izbiro TV ponudnika, drugi je nimamo..."
Mogoče malce offtopic... a ni bil telekom prisiljen svojo optiko dati na razpolago tudi ostalim operaterjem?
V EU je bilo govora o tem, da se mora optika tudi dati v šering. Telekom se dela gluhega. Pri nas v bloku je telekom napeljal optiko, katero SIOL tudi ponuja.
Povpraševanje AMISA in T2- ja da odgovor "ni možno".

To je čudno, saj je T2 na veliko oglaševal, da ponujajo optiko preko silove. Sem se tudi sam zanimal in jih klical, kjer so mi povedal, da je res možno, vendar je potrebno neko mesečno doplačilo. Potem nisem vzel, ker se mi cenovno ni izšlo.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
To je čudno, saj je T2 na veliko oglaševal, da ponujajo optiko preko silove. Sem se tudi sam zanimal in jih klical, kjer so mi povedal, da je res možno, vendar je potrebno neko mesečno doplačilo. Potem nisem vzel, ker se mi cenovno ni izšlo.
T-2 uporablja razvezan dostop, kar pomeni, da fizično vlakno priklopi na svojo opremo v centrali. Če nima nekje kolokacije, ti T-2 ne bo nudil storitev na tistem območju.

Amis ponuja dostop preko bitnega toka, kar pomeni, da je uporabljena Telekomova oprema. Amis bi si res lahko izbral za TV ponudnika, vendar nudi ta še manj kot SiOL. Jaz sem za konkurenco mislil T-2 in Telemach. Če imaš možnost postaviti satelitsko anteno, potem imaš še Total, ampak je sprejem možen samo iz uradnih zanič sprejemnikov. In ja, tistih par programov slovenskih DVB-T programov imaš, in če še kaj iz sosednjih držav poloviš.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Kaj pa če bi vzel telekomovo kabelsko (tehnologija zgleda ni ovira, če je Telemach tudi opcija). Tam sem pa prepričan, da nimajo transkodiranih streamov.
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Ima kdo slučajno kakšno novo listo za Amis IPTV?:) Tamle na (ne)uradni strani MulticastTV niso pravi IP, večina ne deluje. Jaz pa nujno rabim za sportklub
smile-1.gif
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Ne, imam iih naročene ampak bi rad snemal nekaj, prej je delovalo, zgleda da so spremenili IP-je
smile-1.gif
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Se sem že ampak je en drug problem... Nimam slike, odspodaj kaže bandwith 2-3 Mb/s, tudi na kartici se nekaj dogaja v task manager-ju... Možno da so kodirali programe.
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Ga ne bi smel? Se uporabljam multicast tv. Doloceni programi normalno delajo, enih 40, sportklub (ko je na drugem ip rasponu) pa ne.
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Zanimivo, Amis je prestavil dosti programov na druge IP in na drugi port.Zaenkrat sem zasledil da je na 232.4.2.1 do 232.4.3.255 na portu 5002 kar dosti programov.